Pražská burza ve středu ztratila 2,7 %, stahovaly ji všechny velké emise

Index PX ve středu klesl o 2,7 % na 855,43 bodu.
Okolo 3 % ztratily akcie ČEZ, Erste Group Bank i Komerční banky. VIG oslabila ještě výrazněji a byla na burze nejslabší. Hned v závěsu za ní byla mediální CME. Cenné papíry VIG oslabily o 4,66 % na 558 korun a akcie CME o 4,62 % na 55,70 Kč.
Hospodářské výsledky za loňský rok zveřejnila uhelná NWR. Firma změnila majoritního vlastníka, rozloučil se s ní naopak Zdeněk Bakala, kterého mnozí viní z neblahého finančního osudu firmy i její dcery OKD.
Z 15 hlavních emisí na pražské burze posílila pouze jedna, a to cenné papíry Pivovarů Lobkowicz s růstem o 0,69 % na 218,20 Kč. Ostatní většinou spadly do červených čísel. Tři emise stagnovaly, mezi nimi i akcie NWR.
K propadu celé burzy přispělo hlavně oslabení akcií energetické firmy ČEZ, které zaznamenaly největší objem obchodů z hlavních emisí a odepsaly 3,16 % na 364,10 Kč. Také bankovní emise ztrácely - cenné papíry skupiny Erste zlevnily o 3,76 % na 652,60 Kč a akcie Komerční banky o 2,45 % na 4 698 korun.
Zdroj: BCPP, ČTK
Aktuality
