Americké akcie se v pátek obchodovaly smíšeně, velké ztráty utrpěly Alphabet a Microsoft. Ani za celý týden se indexy na směru neshodly

Americké akciové indexy Dow a S&P 500 zahájily páteční obchodování kolem nuly a během celého dne se pohybovaly ve velmi úzkém pásmu. Výraznější pokles zaznamenal index Nasdaq Composite, který srážel propad cen technologických titulů. Index Dow se navzdory sedmiprocentní ztrátě akcií Microsoftu vrátil nad 18 000 bodů.
Dow v pátek přidal 0,12 % na 18 003,75 bodu, širší S&P 500 seanci zakončil na zelené nule (stoupl o 0,1 bodu na 2 091,58 bodu) a Nasdaq Composite klesl o 0,8 % na 4 906,23 bodu. Index volatility VIX se snížil o 5,23 % na 13,22 bodu a výnos 10letých vládních dluhopisů USA se zvýšil o dva a půl bazického bodu na 1,886 %.
V plusu v pátek skončilo devět z deseti hlavních sektorů, dařilo se zejména energetickému odvětví, finančnímu sektoru a odvětví veřejných služeb. Pod nulou skončily technologie a jen minimální zisky si připsaly sektor základních materiálů a odvětví cyklického spotřebního zboží.
Dílčí index benchmarku S&P 500 zahrnující technologické firmy oslabil o 1,9 %, což byl jeho největší propad od počátku února. Akcie Facebooku klesly o 2,5 % a akcie Intelu o procento. Kvůli výsledkům hospodaření, které zaostaly za očekáváním analytiků, výrazně zlevnily rovněž akcie společností Microsoft a Alphabet.
Za celý týden index Dow zpevnil o 0,59 % a S&P 500 posílil o 0,52 %, zatímco Nasdaq Composite klesl o 0,65 %.
Akcie technologického holdingu Alphabet (-5,41 %) odevzdaly přes pět procent v reakci na hospodářské výsledky, které firma zveřejnila již ve čtvrtek večer. Zisk na akcii podniku dosáhl za první tři měsíce roku pouze 7,50 USD, trh přitom čekal bezmála 8 USD. Celkové tržby dosáhly 20,26 miliardy USD a upravené výnosy činily 16,47 miliardy USD. Analytici odhadovali, že firma vykáže celkové tržby 20,37 miliardy USD a upravené výnosy 16,68 miliardy USD. Výsledky tak trh zklamaly, přesto ale nelze čísla považovat za vyloženě špatná. Celkové tržby se společnosti meziročně zvýšily o 17 %, a při vyloučení vlivu kurzových změn stouply dokonce o 23 %. Čistý zisk se pak zvýšil o 19,6 % na 4,21 miliardy USD.
Nevydařenou obchodní seanci za sebou mají také akcie společnosti Microsoft (-7,17 %), která hospodářská čísla za uplynulé čtvrtletí zveřejnila rovněž ve čtvrtek večer. Čistý zisk společnosti se ve třetím finančním čtvrtletí propadl o téměř 25 % na zhruba 3,8 miliardy dolarů. Na výsledky měl negativní dopad silný kurz dolaru, který snížil hodnotu zahraničních příjmů podniku. Pokračující pokles na trhu s osobními počítači navíc omezil poptávku po operačním systému Windows.
Pro akcie Alphabetu byla páteční ztráta nejvyšší od roku 2012 a pro akcie Microsoftu byla seance nejhorší za poslední rok.
Před začátkem pátečního obchodování na trh výsledky poslaly například průmyslový konglomerát General Electric, řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's, dodavatel součástí pro letecký a kosmický průmysl Honeywell nebo výrobce těžké stavební a těžební techniky Caterpillar. Cena akcií těchto firem se ale výrazně nezměnila. McDonald's (-0,23 %) reportoval upravený zisk na akcii 1,23 USD nad odhadem 1,16 USD při tržbách 5,9 miliardy USD nad odhadem 5,81 miliardy USD. Konglomerát General Electric (-0,71 %) zvýšil v prvním čtvrtletí zisk o pět procent, více, než se čekalo, společnost Honeywell (-0,65 %) vykázala upravený zisk na akcii 1,53 USD nad odhadem 1,50 USD a tržby 9,52 miliardy USD nad odhadem 9,37 miliardy USD a firma Caterpillar (-0,43 %) uvedla, že v prvních třech měsících roku hospodařila s upraveným ziskem na akcii 0,67 USD mírně pod odhadem trhu 0,68 USD při tržbách 9,46 miliardy USD mírně pod odhadem trhu 9,5 miliardy USD.
"Zdá se, že trh slabé výsledky technologických velikánů úspěšně přehlíží, protože ostatním společnostem se stále daří relativně opatrná očekávání překonávat," řekl Joe Saluzzi, jeden ze šéfů obchodování s akciemi ve společnosti Themis Trading.
"S koncem výsledkové sezóny mohou společnosti odstartovat další zpětné odkupy akcií a není důvod, pokud navíc zůstanou měnové politiky centrálních bank akomodativní, aby akcie nešly ještě výše, a to bez ohledu na relativně slabé fundamenty," doplnil Saluzzi.
Dolar posílil k euru i jenu, ropa zdražila
Americký dolar v pátek prudce posílil vůči japonskému jenu a vystoupil na týdenní maximum vůči euru. Jednotná evropská měna se dostala pod tlak kvůli relativně slabým údajům o podnikatelské aktivitě v eurozóně.
Japonský jen oslaboval po zprávě, že japonská centrální banka by mohla přikročit k dalšímu snížení úrokových sazeb. Euro vůči dolaru sestoupilo na 1,1224 EUR/USD, oproti čtvrtečnímu závěru tak vykazovalo pokles o zhruba 0,6 %. Vůči japonskému jenu dolar posílil o 2,16 % na 111,80 USD/JPY.
Výsledky průzkumu společnosti Markit mezi nákupními manažery ukázaly, že růst podnikatelské aktivity v zemích platících eurem tento měsíc zhruba stagnoval, ačkoli podniky ve snaze o získání nových zakázek nadále snižovaly ceny.
Analytička Kathy Lienová ze společnosti BK Asset Management upozornila, že pokud budou ekonomické údaje z eurozóny i nadále slabé, mohlo by to Evropskou centrální banku (ECB) přimět k dalšímu brzkému uvolnění měnové politiky.
Světové ceny ropy v závěru týdne rostly. Ropný trh reagoval na rostoucí známky zmírňování dlouhotrvajícího globálního přetlaku nabídky. Cena severomořské ropy Brent i severoamerické suroviny WTI se v pátek zvýšila zhruba o procento.
Návrat investorů na ropný trh podpořila silná spotřeba benzinu v USA, rostoucí známky snižování těžby a odstavování ropných polí kvůli údržbě, řekli obchodníci agentuře Reuters. "Trh je stále více přesvědčen, že má to nejhorší za sebou a že směřuje k nové rovnováze," řekl Dominick Chirichella z newyorského Energy Management Institute.
Někteří analytici ale poukazují na to, že trh má do rovnováhy mezi nabídkou a poptávkou stále ještě daleko. Investiční banka Goldman Sachs v pátek sdělila, že zásadní posun na trhu ještě nenastal a rovnováha přijde nejdříve ve třetím čtvrtletí.
Zlato v pátek zlevnilo o více než 16 dolarů na 1 232,31 USD za trojskou unci a cena stříbra klesla o šest centů na 16,96 USD za trojskou unci.
Hlavní páteční události na amerických trzích
- Tempo růstu aktivity v americkém zpracovatelském sektoru se v dubnu snížilo. Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru podle předběžných dat klesl na 50,8 bodu z 51,5 bodu v březnu, čekal se naopak růst ukazatele na 52 bodů.
- Německý automobilový koncern Daimler zahájil interní vyšetřování způsobu, jakým osvědčuje výfukové emise ve Spojených státech. Věcí se zabývá na žádost amerického ministerstva spravedlnosti, oznámila v noci na pátek automobilka.
- Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) zaplatil za software potřebný k odblokování iPhonu jednoho z pachatelů loňského útoku v kalifornském San Bernardinu více než 1,3 milionu dolarů. FBI bude moci tento software používat i v dalších případech, bude-li to třeba.
- Přední americké technologické společnosti Microsoft a Google stáhnou stížnosti, které na sebe vzájemně podaly u regulačních orgánů, a budoucí spory se budou nejprve snažit vyřešit vzájemným jednáním. Plyne to z dohody, kterou v pátek obě společnosti zveřejnily.
- Počet aktivních ropných vrtů v USA v uplynulém týdnu klesl o 8 na 343, jde o pátý týden poklesu v řadě. Počet aktivních vrtů pro těžbu plynu se snížil o 1 na 88. Celkový počet aktivních vrtů se tak snížil o 9 na 431.
Výsledková sezóna
- Americký průmyslový konglomerát General Electric zvýšil v prvním čtvrtletí zisk o pět procent, více, než se čekalo. Firma v pátek uvedla, že jí složité podmínky v oblasti ropy a zemního plynu dokázal vynahradit lepší výkon napříč spektrem jejích aktivit.
- Zisk a tržby největší světové letecké společnosti American Airlines Group v prvním čtvrtletí klesly, výsledky firmy ale překonaly očekávání. Čistý zisk American Airlines se proti stejnému období minulého roku snížil o 25 % na 700 milionů dolarů. Pokles nastal proto, že firma si musela z provozního výsledku odložit daňovou rezervu 417 milionů dolarů proti pouhým 11 milionům USD o rok dříve, kdy ještě daňově započítávala těžké ztráty minulých let.
- Výrobce těžké stavební a těžební techniky Caterpillar vykázal za letošní první čtvrtletí upravený zisk na akcii 0,67 USD mírně pod odhadem trhu 0,68 USD při tržbách 9,46 miliardy USD mírně pod odhadem trhu 9,5 miliardy USD. Společnost současně zhoršila celoroční výhled upraveného zisku na akcii na 3,70 USD ze 4 USD a výhled tržeb na 40-42 miliard USD z 40-44 miliard USD.
- Výsledky Honeywell v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,53 USD (odhad: 1,50 USD), tržby 9,52 miliardy USD (odhad: 9,37 miliardy USD).
- Výsledky McDonald's v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,23 USD (odhad: 1,16 USD), tržby 5,9 miliardy USD (odhad: 5,81 miliardy USD).
Nejdůležitější události uplynulého týdne na amerických trzích
- Americká ropná společnost Chevron nabízí k prodeji své podíly v nalezištích zemního plynu v Barmě. Agentuře Reuters to v pondělí řekly zdroje z bankovních kruhů. Prodej v odhadované hodnotě asi 1,3 miliardy dolarů by byl dosud největší transakcí na poli firemních akvizic v zemi.
- Evropská komise se chystá obvinit americkou internetovou společnost Google, že v licenčních dohodách s výrobci chytrých telefonů zajišťuje nepoctivou výhodu svým vlastním aplikacím pro operační systém Android. Agentuře Reuters to v pondělí řekly zdroje obeznámené se situací.
- Pivotal Research zvyšuje doporučení na akcie Walt Disney na "kupovat" z "držet".
- Keefe Bruyette & Woods snižuje doporučení na akcie Citigroup na "market perform" z "outperform".
- Dudley (Fed): Evropa a Spojené státy čelí stejným výzvám a mají stejné cíle. Je třeba udělat více v oblasti regulace.
- Marc Faber v rozhovoru pro televizní stanici Bloomberg prohlásil, že svět čeká další finanční krize, která bude horší než ta z roku 2008. Tvrdí, že "mesiášská" politika tištění peněz světových centrálních bank nedopadne dobře. Podle Fabera není možné "podporovat růst ekonomiky jednoduše tím, že budete lidem házet peníze", protože ve výsledku "kvantitativní uvolňování pro lidi" bude spíše jako "přilévat benzín do ohně".
- Zakladatel americké technologické společnosti Microsoft a nejbohatší člověk světa Bill Gates kritizoval republikánského uchazeče o stranickou prezidentskou nominaci Donalda Trump a jeho demokratického rivala Bernieho Sanderse za jejich ochranářské postoje k hospodářství USA. Tím, že oba vyzývají americké firmy k vrácení výroby ze zahraničí zpět do vlasti, nepochopili podstatu moderní americké ekonomiky, řekl Gates v rozhovoru s listem Financial Times.
- Kanada ukončila antimonopolní vyšetřování americké internetové firmy Google. Oznámil to v úterý kanadský antimonopolní úřad. Ten v roce 2013 vyjádřil podezření, že Google zneužívá svou dominantní pozici v internetovém vyhledávání.
- Odbyt největší americké automobilky General Motors (GM) se v letošním prvním čtvrtletí meziročně snížil o 2,5 % na 2,36 milionu vozů. Firma uvedla, že za poklesem prodeje stály přetrvávající obtížné podmínky v některých částech Jižní Ameriky a Asie.
- Zahájená výstavba ve Spojených státech se v březnu propadla o 8,8 % na celoročně přepočítané tempo 1,089 milionu jednotek po únorovém 6,9% růstu na 1,194 milionu jednotek (revidováno z 1,178 milionu). Čekal se přitom jen 0,7% pokles na 1,17 milionu jednotek. Počet vydaných stavebních povolení se rovněž propadl, a to o 7,7 % na celoročně přepočítané tempo 1,086 milionu jednotek po únorovém poklesu o 2,2 % na 1,177 milionu jednotek (revidováno z 1,167 milionu) při očekávání 2% růstu na 1,2 milionu jednotek.
- Pacific Crest snižuje cílovou cenu akcí Netflix na 130 ze 140 dolarů.
- Prodeje starších domů ve Spojených státech v březnu meziměsíčně vzrostly o 5,1 % na celoročně přepočítané tempo 5,33 milionu jednotek. Čekal se růst o 3,5 % na 5,26 milionu jednotek. V únoru se prodeje propadly o 7,3 % a dosáhly celoročně přepočítaného tempa 5,07 milionu jednotek (revidováno z 5,08 milionu). Mediánová cena domu meziročně vzrostla o 5,7 % na 222 700 dolarů.
- Evropská komise došla k předběžnému závěru, že společnost Google porušuje evropská antimonopolní pravidla a zneužívá svého dominantního postavení na trhu v souvislosti s mobilním operačním systémem Android. Komise ve středu v prohlášení uvedla, že Google omezuje výrobce, kteří systém využívají, a také operátory mobilních sítí mimo jiné požadavkem, aby na zařízeních byl předinstalován vyhledávač Google Search. Google obvinění komise odmítá.
- Po konci čtvrtečního obchodování budou mít investoři napilno, s výsledky před ně předstoupí holdingová společnost Alphabet, která od loňského roku zastřešuje aktivity Googlu a dalších firem, které byly z Googlu v rámci restrukturalizace vyčleněny jako samostatné podniky. Analytici čekají, že Alphabet opět vykáže solidní čísla, zároveň ale upozorňují na spíše slabší pozici společnosti v oblasti atraktivních cloudových služeb.
- Německá automobilka Volkswagen odmítá požadavek, aby byla její emisní aféra ve Spojených státech řešena soudním procesem namísto dohody s regulátory. Vyplývá to podle agentury Reuters ze soudních dokumentů. O soudní proces žádají právní zástupci majitelů naftových aut umožňujících falšování testů emisí v případě, že Volkswagen se na způsobu nápravy situace do čtvrtka nedokáže s regulátory dohodnout.
- Japonský konglomerát Toshiba chystá odpisy hodnoty americké dceřiné společnosti Westinghouse, která působí v oblasti jaderné energie, ve výši až 200 miliard jenů (43,7 miliardy Kč). Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje. Podle jednoho ze zdrojů současný generální ředitel Masaši Muromači rezignuje na svoji funkci.
- Americký softwarový gigant Microsoft po více než deseti letech ukončí výrobu herní konzole Xbox 360. Informoval o tom ve středu šéf divize Xbox Phil Spencer. Firma již na podzim roku 2013 uvedla na trh novou generaci této konzoly s označením Xbox One.
- Německá automobilka Volkswagen a američtí činitelé dospěli k rámcové dohodě o řešení emisní aféry v USA. Agentuře Reuters to ve středu sdělily dva zdroje obeznámené s touto záležitostí. Německá automobilka údajně souhlasila, že zákazníkům v USA nabídne zpětný odkup až 500 000 menších naftových aut se softwarem umožňujícím obcházet americké emisní normy.
- Susquehanna zvyšuje cílovou cenu akcií Yahoo! na 44 ze 40 dolarů.
- SunTrust zvyšuje cílovou cenu akcií Amazon.com na 625 z 600 dolarů.
- Americký provozovatel solárních elektráren SunEdison, který se označuje za největšího dodavatele zelené energie na světě, ve čtvrtek požádal o soudní ochranu před věřiteli. Učinil tak jako jedna z největších nefinančních společností v posledních deseti letech, napsala agentura Reuters.
- Index aktivity chicagského Fedu v březnu nečekaně klesl na -0,44 bodu o únorových -0,29 bodu. Čekalo se zlepšení na -0,13 bodu.
- Index aktivity filadelfského Fedu v dubnu spadl na -1,6 bodu z březnových 12,4 bodu. Čekal se mírnější sestup na 9 bodů.
- Index cen domů FHFA v únoru meziročně stoupl o 5,6 %, v lednu byl růst 6%. Meziměsíčně ceny stouply o 0,4 % po lednových +0,4 % (revidováno z +0,5 %), čekal se růst o 0,4 %.
- Index předstihových ukazatelů v březnu vzrostl o 0,2 %, čekal se ale nárůst o 0,4 % po únorovém poklesu o 0,1 %.
- Zásoby zemního plynu v USA se v týdnu do 15 dubna zvýšily více, než se čekalo.
Výsledková sezóna v uplynulém týdnu
- Zisk americké investiční banky Morgan Stanley v prvním čtvrtletí klesl o více než polovinu. Poškodily jej zejména rozkolísané finanční trhy, které v prvních třech měsících roku výrazně zhoršily i výsledky ostatních bank působících v oboru investičního bankovnictví. Akcie v pondělí -0,12 %.
- Tržby a zisk amerického výrobce nealkoholických nápojů PepsiCo v prvním čtvrtletí klesly. Výnosy klesly už šesté čtvrtletí za sebou, což je důsledek silného kurzu dolaru a slabosti trhů v Evropě a Latinské Americe, uvedla v pondělí společnost. Akcie v pondělí -0,05 %.
- Čistý zisk amerického výrobce hraček Hasbro v prvním čtvrtletí meziročně stoupl o více než 80 % na téměř 50 milionů dolarů. Hasbro těží například ze silné poptávky po figurkách z filmové série Hvězdné války či panenkách princezen z animovaných filmů společnosti Disney. Akcie v pondělí +5,79 %.
- Čistý zisk americké technologické společnosti IBM se v prvním čtvrtletí meziročně snížil o 14 % na dvě miliardy dolarů kvůli pokračujícímu poklesu tržeb. Výsledky podniku nicméně překonaly očekávání analytiků. Tržby se snížily téměř o pět procent na 18,7 miliardy dolarů. Pokles tak vykazují již 16 čtvrtletí za sebou. Akcie v pondělí v řádném obchodování +0,53 %, v after-marketu -2,5 %.
- Výsledky Netflix v 1Q2016: Čistý zisk na akcii 0,06 USD (odhad: 0,04 USD, 1Q2015: 0,05 USD), tržby 1,96 miliardy (odhad: 1,97 miliardy USD, 1Q2015: 1,57 miliardy USD). Akcie v pondělí v řádném obchodování -2,79 %, v after-marketu -10 %.
- Čistý zisk americké banky Goldman Sachs se v prvním čtvrtletí meziročně propadl o 56 % na 1,2 miliardy dolarů. Na hospodářské výsledky společnosti měly negativní vliv výkyvy na finančních a komoditních trzích. Akcie v úterý +2,28 %.
- Zisk amerického výrobce motocyklů Harley-Davidson v prvním čtvrtletí klesl o 7,2 % na 250,5 milionu dolarů. Pokles způsobil nižší prodej motocyklů ve Spojených státech, které jsou největším trhem firmy. Akcie v úterý -2,49 %.
- Výsledky Johnson & Johnson v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,68 USD (odhad: 1,65 USD), tržby 17,5 miliardy USD (odhad: 17,49 miliardy USD). Akcie v úterý +1,58 %.
- Výsledky UnitedHealth Group v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,81 USD (odhad: 1,72 USD), tržby 44,5 miliardy USD (odhad: 44,29 miliardy USD). Akcie v úterý +2,1 %.
- Nadnárodní tabákové společnosti Philip Morris International klesly v prvním čtvrtletí čistý zisk i příjem. Americká společnost, která prodává cigarety Marlboro a další značky mimo území Spojených států, dodala méně cigaret. Akcie v úterý -1,31 %.
- Výsledky Yahoo! v 1Q2016: Upravený zisk na akcii 0,08 USD (odhad: 0,07 USD), upravené tržby 859 milionů USD (odhad: 846,1 milionu USD). Akcie v pondělním řádném obchodování -0,52 %, v after-marketu +1 %.
- Výsledky Intel v 1Q2016: Upravený zisk na akcii 0,54 USD (odhad: 0,47 USD), tržby 13,8 miliardy USD (odhad: 13,73 miliardy USD). Společnost plánuje zrušit 12 000 pracovních míst.Akcie v pondělním řádném obchodování -0,16 %, v after-marketu -2 %.
- Největšímu světovému výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola se v prvním čtvrtletí snížil zisk o 4,5 % na 1,48 miliardy USD. Přispěl k tomu pokles příjmů způsobený hlavně silným dolarem, který má negativní dopad na tržby mimo Spojené státy. Akcie ve středečním řádném obchodování -4,79 %.
- Výsledky Tupperware v 1Q: Zisk na akcii 0,91 USD (odhad: 0,86 USD), tržby 525,7 milionu USD (odhad: 527,8 milionu USD). Akcie ve středečním řádném obchodování -4,18 %.
- Výsledky American Express v 1Q: Zisk na akcii 1,45 USD (odhad: 1,36 USD), tržby 8,09 miliardy USD (odhad: 8,08 miliardy USD). Akcie ve středečním řádném obchodování +2,28 %, v after-marketu +4 %.
- Výsledky Mattel v 1Q: Upravená ztráta na akcii 0,13 USD (odhad: -0,07 USD), tržby 869,4 milionu USD (odhad: 861,1 milionu USD). Akcie ve středečním řádném obchodování -2,57 %, v after-marketu -5 %.
- Výsledky Yum! Brands v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,95 USD (odhad: 0,83 USD), tržby 2,62 miliardy USD (odhad: 2,66 miliardy USD). Akcie ve středečním řádném obchodování +0,49 %, v after-marketu +4 %.
- Výsledky Qualcomm v 2QFY2016: Upravený zisk na akcii 1,04 USD (odhad: 0,97 USD), tržby 5,6 miliardy USD (odhad: 5,34 miliardy USD). Akcie ve středečním řádném obchodování +0,5 %, v after-marketu -2 %.
- Výsledky Biogen v 1Q: Upravený zisk na akcii 4,79 USD (odhad: 4,46 USD), tržby 2,73 miliardy USD (odhad: 2,75 miliardy USD).
- Výsledky Verizon v 1Q: Upravený čistý zisk 4,31 miliardy USD (odhad: 4,34 miliardy USD), tržby 32,17 miliardy USD (odhad: 32,5 miliardy USD).
- Výsledky Travelers v 1Q: Upravený zisk na akcii 2,33 USD (odhad: 2,55 USD), tržby 6,69 miliardy USD (odhad: 6,7 miliardy USD).
- Výsledky Bank of New York Mellon v 1Q: Čistý zisk 804 milionů USD (meziročně +5 %), tržby 3,7 miliardy USD (meziročně -2 %).
- Čistý zisk americké automobilky General Motors se v prvním čtvrtletí více než zdvojnásobil na dvě miliardy dolarů. Loni to bylo 900 milionů USD. Bez zahrnutí mimořádných výdajů na urovnání sporů zisk na akcii činil 1,26 dolaru a výrazně překonal odhady analytiků, kteří čekali zisk jen jeden dolar. Příjmy stouply o 4,5 % na 37,3 miliardy USD.
- Výsledky United Continental v 1Q: Zisk na akcii 0,88 USD (-33 % meziročně), tržby meziročně -4,8 %. Akcie ve čtvrtek -10 %.
- Výsledky Microsoft v 1Q: Zisk na akcii 0,62 USD (odhad: 0,64 USD, loni: 0,61 USD), tržby 22,07 miliardy USD (odhad: 22,09 miliardy USD, loni: 21,73 miliardy USD). Akcie v poobchodní fázi ve čtvrtek zpočátku -4,2 %.
- Výsledky Alphabet v 1Q: Očištěný zisk na akcii 7,50 USD (odhad: 7,97 USD), tržby 20,26 miliardy USD (odhad: 20,37 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu zpočátku -6 %.
- Výsledky Stabucks v 1Q: Zisk na akcii 0,39 USD (odhad: 0,39 USD), tržby 4,99 miliardy USD (odhad: 5,03 miliardy USD). Akcie ve čtvrteční poobchodní fází zpočátku -4 %.
- Výsledky Visa v 1Q: Očištěný zisk na akcii 0,68 USD (odhad: 0,66 USD), tržby 3,63 miliardy USD (odhad: 3,57 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu ale ztrácely přes 4 %.
- Výsledky AMD v 1Q: Ztráta na akcii 0,12 USD (odhad: 0,13 USD), tržby 832 milionů USD (odhad: 818 milionů USD). Akcie ve čtvrtek "po trhu" +20,6 %.
Zdroj: CNBC, MarketWatch, ČTK
Aktuality
