US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,50 %
NASDAQ-0,83 %
DOW JONES-0,86 %
PX+0,00 %
ČEZ-0,08 %
NVIDIA-2,72 %

Japonský koncern MinebeaMitsumi začal stavět závod na Slovensku

Japonský koncern MinebeaMitsumi (dříve Minebea) v pátek zahájil v Košicích na východním Slovensku výstavbu nového závodu, ve kterém zaměstná ve výrobě součástek například pro automobilový průmysl a ve výzkumu dohromady 1 100 lidí. Společnost při této příležitosti podle medií uvedla, že to bude její největší továrna v Evropě.

Redakce IW
Redakce IW
5. 5. 2017 | 15:21
Japonsko

Investice koncernu na Slovensku dosáhne 60 milionů eur. Podle dřívější prezentace projektu by firma mohla investici navýšit na 100 milionů eur a zaměstnat 2 000 lidí.

Továrna na východě Slovenska, kde se míra nezaměstnanosti dlouhodobě pohybuje nad celostátním průměrem, kromě výroby zřídí i výzkumné a vývojové centrum s asi stovkou pracovníků. Produkci plánuje zahájit v prvním čtvrtletí příštího roku.

Slovenský premiér Robert Fico na slavnostním ceremoniálu u příležitosti zahájení výstavby závodu uvedl, že vláda v blízké době projedná žádost firmy o poskytnutí investičních pobídek ve výši zhruba 20 milionů eur.

Větší zahraniční investice na Slovensku v minulosti směřovaly spíše do rozvinutějších regionů země. Například britská automobilka Jaguar Land Rover se rozhodla postavit svůj nový závod u Nitry na jihu Slovenska.

Zdroj: ČTK

Podívejte se na aktuální video

JaponskoPrůmyslSlovensko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

14. 11.-Petr Novotný, Andrej Rády
Americké akcie