US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,43 %
NASDAQ-0,94 %
DOW JONES-0,36 %
PX+0,08 %
ČEZ-2,15 %
NVIDIA-0,26 %

Ruský těžař zlata Polyus nabídne akcie na ruské i londýnské burze

Největší ruská společnost pro těžbu zlata Polyus nabídne své stávající i nové akcie na moskevské i londýnské burze. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters.

Redakce IW
Redakce IW
5. 6. 2017 | 21:57
Zlato

Hodnota nabízeného 7% podílu při současné ceně akcií firmy činí asi 700 milionů dolarů. Součástí tohoto prodeje bude i nabídka nových akcií, z níž by společnost měla získat kolem 400 milionů dolarů. Další příjmy plynoucí z prodeje stávajících akcií půjdou ve prospěch majoritního vlastníka, jímž je rodina ruského miliardáře Sulejmana Kerimova.

Finanční prostředky hodlá subjekt s tržní kapitalizací 9,9 miliardy dolarů využít k vyrovnání části dluhů a na financování projektů.

Mateřská společnost Polyus Gold International odešla z londýnské burzy v roce 2015 po uvalení západních sankcí na Rusko.

Polyus disponuje čtvrtými největšími světovými zásobami zlata. Loni firma vytěžila 1,97 milionu uncí, což byl nárůst o 12 %. Podle objemu těžby byla osmým největším těžařem zlata na světě.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

Evropské akcieKomodityPrimární úpis akcií (IPO)RuskoTěžbaVzácné kovyZlato
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

22. 1.-Andrej Rády
Investiční strategie