US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,91 %
NASDAQ-0,82 %
S&P 500-0,11 %
ČEZ-1,05 %
KB+0,30 %
Erste-0,31 %

Největší americká rozhlasová firma požádala o bankrotovou ochranu

Největší americká rozhlasová společnost iHeartMedia požádala soud o bankrotovou ochranu. Firma, která vlastní 858 rozhlasových stanic, rovněž oznámila, že se v zásadě dohodla s věřiteli na restrukturalizaci svého dluhu. Upozornila, že její aktivity by měly pokračovat v běžném provozu.

Redakce IW
Redakce IW
15. 3. 2018 | 15:02
Americké akcie

"Věříme, že hotovost, kterou máme v ruce, bude společně s hotovostí vytvářenou pokračujícími aktivitami dostatečná k financování a podpoře provozu během bankrotového procesu," uvedla firma ve své tiskové zprávě. Společnost iHeartMedia koncem roku 2016 podle poslední výroční zprávy zaměstnávala 14.300 lidí, píše agentura Reuters.

Firma, která se potýká s dluhem kolem 20 miliard dolarů a s klesajícími příjmy svých rozhlasových stanic, začátkem února promeškala splátku úroků přesahující 100 milionů dolarů. Dohoda s věřiteli by podle firmy měla dluh snížit o více než deset miliard dolarů.

Zdroj: ČTK

Americké akcieBankrotMédia
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

1. 7.-Tomáš Beránek
Zbraně