US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,04 %
NASDAQ-0,67 %
S&P 500-0,24 %
ČEZ+0,00 %
KB-0,19 %
Erste-0,51 %

Inflace na Slovensku v září zrychlila tempo růstu na 2,9 procenta

Inflace na Slovensku v září zrychlila tempo meziročního růstu na 2,9 procenta, v srpnu růst činil 2,8 procenta. Informoval o tom v pondělí slovenský statistický úřad. V České republice spotřebitelské ceny v září naopak zpomalily růst, a to na 2,7 procenta ze srpnových 2,9 procenta.

Redakce IW
Redakce IW
14. 10. 2019 | 9:58
Slovensko

Na Slovensku v září proti stejnému období loni ceny vzrostly ve všech sledovaných sektorech. Nejvíce, a to o 4,9 procenta, se ceny zvýšily v kategorii potraviny a nealkoholické nápoje.

Slovenská centrální banka ve své poslední prognóze odhadla letošní inflaci sestavenou podle národní metodiky na 2,6 procenta. To by znamenalo, že ceny zboží a služeb na Slovensku porostou nepatrně rychleji než loni.

Inflace na Slovensku je vyšší než v průměru za celou eurozónu, jejímž členem je i Slovensko. Meziroční míra inflace v eurozóně v září zpomalila na 0,9 procenta, což je hluboko pod cílem Evropské centrální banky. Ta usiluje o to, aby se inflace v eurozóně pohybovala těsně pod dvěma procenty.

Zdroj: ČTK

InflaceSlovensko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

S&P 500: Kde hledat příští akciové vítěze?

S&P 500: Kde hledat příští akciové vítěze?

14. 8.-Andrej Rády
Akciové tipy