US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-1,79 %
NASDAQ-1,30 %
S&P 500-1,13 %
ČEZ+1,41 %
KB+0,15 %
Erste-1,85 %

Merkelová není nakloněna Cameronovu úsilí reformovat EU

Německá kancléřka Angela Merkelová ve čtvrtek v Londýně nepodpořila britského premiéra Davida Camerona v jeho úsilí reformovat Evropskou unii. Cameron chce pro Británii získat z Bruselu zpět některé pravomoci a dosáhnout určitých reforem ve fungování osmadvacítky. Jde mu přitom podle komentářů hlavně o získání dalších hlasů před volbami v roce 2015.

Redakce IW
Redakce IW
27. 2. 2014 | 17:23
Evropská unie

Očekávaný odmítavý postoj Merkelové ke Cameronovu postupu zazněl v jejím projevu před oběma komorami britského parlamentu. Možnost před zákonodárci vystoupit je pocta, které se těší jen malý počet zahraničních vedoucích představitelů.

"Můj projev nebude dláždit cestu k reformě Evropské unie," řekla podle webu BBC hned v úvodu německá kancléřka. Evropa podle ní není připravena zaplatit jakoukoli cenu za setrvání Británie v EU. Dosavadní budování mírové Evropy po druhé světové válce označila za zázrak. Zdůraznila ale zároveň nynější velkou blízkost Německa a Británie.

Zdroj: ČTK

Evropská unie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Cena stříbra vystřelila na dlouho nevídanou úroveň. Rodí se tržní šampion roku?

Cena stříbra vystřelila na dlouho nevídanou úroveň. Rodí se tržní šampion roku?

11. 6.-Petr Novotný
Stříbro