US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ-0,57 %
KB-0,86 %
Erste-1,10 %

Evropské akcie ve středu před zasedáním ECB uzavřely převážně v zelených číslech

Hlavní západoevropské akciové indexy zakončily středeční seanci v plusu. Regionální index STOXX Europe 600 ale skončil na červené nule. Investoři nyní čekají, jak skončí čtvrteční zasedání Evropské centrální banky. Ve hře je i další uvolnění měnové politiky.

Redakce IW
Redakce IW
21. 10. 2015 | 17:55
Evropské akcie

Britský FTSE 100 připsal kosmetických 0,05 %, francouzský CAC 40 zpevnil o 0,46 % a německý DAX stoupl o 0,89 %. Regionální STOXX Europe 600 nicméně uzavřel s minimální ztrátou 0,01 % na 362,64 bodu.

Část trhu spekuluje, že by čtvrteční zasedání ECB mohlo přinést další uvolnění měnové politiky v eurozóně, většina investorů ale předpokládá, že ECB pouze naznačí, že by s dalšími opatřeními na podporu ekonomiky mohla přijít v prosinci. Tomu napovídají i vyjádření některých představitelů banky z tohoto týdne.

Z korporátních událostí investory ve středu zaujaly zejména výsledky švýcarské banky Credit Suisse (-3,58 %), která oznámila, že jí ve třetím čtvrtletí klesl čistý zisk o 24 % na 779 milionů švýcarských franků. Banka současně představila novou strategii, která počítá se zvýšením kapitálu, změnami ve vedení a nabídkou části akcií její bankovní divize na burze ve Švýcarsku.

Hlavní středeční události na amerických trzích

Výsledková sezóna

Zdroj: CNBC

Evropské akcieShrnutí obchodování v Evropě
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár
Informační technologie