Investičníweb.cz: TOP 10 článků týdne

Výběr deseti nejlepších článků a videí na Investičním webu za uplynulý týden.

Tento trader má jasno: ČNB ukončí intervence nečekaně a výrazně dříve, než tvrdí. Shortujte EUR/CZK včas!
Většina analytiků předpokládá, že Česká národní banka ukonči intervenční režim. v rámci kterého udržuje českou korunu slabší než 27 EUR/CZK, někdy v polovině roku 2017, možná později. To je v souladu s tím, co vyhlašují sami centrální bankéři. Obchodník Tomáš Rozehnal ze společnosti FXstreet.cz má ale diametrálně odlišný názor a doporučuje eurokorunu shortovat, dokud je čas.
Toto je vodítko pro investory do zlata!
Pokud jste přesvědčeni, že víte, kam v příštích měsících zamíří reálné výnosy amerických vládních dluhopisů, možná byste měli zvážit kariéru komoditního tradera.
Říjen na trzích a jeho (ne)zasloužená pověst: Kam se v příštích týdnech vydají ceny akcií?
Někteří příznivci sezónnosti na akciovém trhu vyhlížejí říjen s obavami, vždyť jde po září o druhý nejhorší měsíc historie, pokud jde o velké tržní propady. Tak špatnou pověst si říjen nezaslouží, je ale otázka, zda letos nakonec přece jen nepřeváží rizika nad bezbřehým apetitem akciových býků.
Legenda investování radí, jak nastavit očekávání ohledně budoucích akciových výnosů
John Bogle patří mezi investorské legendy. Dalo by se říci, že prostřednictvím své společnosti Vanguard Group investorům ukázal způsob, jak investovat do indexových nástrojů bez zbytečných dodatečných nákladů. Jaký je jeho recept na úspěšnou investici?
10 jednoduchých kroků k úspěšné akciové investici
Když chce investor nakoupit akcie, měl by vědět, co dělá a proč do daného titulu vlastně investuje. Následující pravidla zahrnují vše podstatné, co je potřeba udělat pro to, aby měla investice šanci na úspěch.
České akcie na prahu výsledkové sezóny za třetí čtvrtletí pohledem analytiků z Komerční banky
Výsledkovou sezónu za třetí čtvrtletí na pražské burze odstartuje 20. října Unipetrol. O týden později se přidají O2 Czech Republic, Komerční banka, Fortuna a Erste Group Bank a na začátku listopadu přijde pomyslný vrchol v podobě čísel skupiny ČEZ. Jak se aktuálně dívají na vybrané české akcie analytici z Komerční banky a jaká jsou jejich aktuální investiční doporučení?
Osobní vs. družstevní vlastnictví: Do jakého bytu je teď lepší investovat?
Při koupi bytu je jedním z důležitých hledisek to, zda jde o nemovitost v osobním, či v družstevním vlastnictví. Jak se oba tyto segmenty aktuálně vyvíjejí, pokud jde o ceny, a jak by mezi nimi vybíral realitní makléř Petr Vomastek?
KONTEXT: Mladých a neklidných Evropanů přibývá. Politici je "nevidí"
Eurozónu nadále trápí nezaměstnanost mladých. Podle nejnovějších statistik je bez práce každý pátý ve věku 15-24 let. V některých oblastech, jako je například italská Kalábrie, jsou to ale dva ze tří. V kombinaci s dlouhodobě nepřesvědčivým růstem (často právě nezaměstnaností postižených oblastí) a dalšími znepokojivými faktory vzniká nebezpečný koktejl bezprizornosti a vášní. Jak s ním naložit, diskutují proděkan na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE Pavel Hnát a šéf české pobočky personálně-poradenské společnosti Hays Ladislav Kučera.
Vávra (WOOD & Company): Problémy Deutsche Bank nespadly z čistého nebe, německý finanční obr by ale měl turbulence ustát i bez vládní pomoci
Na konci minulého týdne akcie německého finančního gigantu Deutsche Bank kvůli jeho eskalujícím problémům poprvé v historii přechodně spadly pod deset eur. Pesimisté se vztyčeným prstem varují, že může jít o další Lehmany. Jsou problémy Deutsche Bank skutečně tak vážné a obejde se společnost bez pomoci německé vlády? O tom hovořil Roman Chlupatý v pořadu Investice ZET s makléřem z WOOD & Company Vladimírem Vávrou.
Zajímavost dne
Přestat sledovat
Doporučené články
Přestat sledovat
Mohlo by vás zajímat
4. 3. 2021 17:01
Roman Koděra: Velké technologie neřekly kvůli vyšším výnosům poslední slovo, pro Apple je velkou…
Akciový trh
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
3. 3. 2021 15:01
Investice do diamantů: Manuál (nejen) pro začátečníky
Diamanty
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Ponaučení pro investory
Přestat sledovat
2. 3. 2021 17:01
Technický pohled na trhy: Jaké hladiny sledovat u hlavních indexů, bitcoinu nebo Tesly?
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
25. 2. 2021 21:31
ABCD investora: Tipy na výběr akcií (nejen) ve středoevropském regionu
Akcie ČR
Přestat sledovat
Akciové tipy
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Large caps
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Small caps
Přestat sledovat
Střední a východní Evropa
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat