Reputation Insitute zveřejnil ve své výroční zprávě země s nejhorší pověstí a každé udělil známku. Ta je výsledkem hodnocení podle několika kritérií, včetně například bezpReputation Insitute zveřejnil ve své výroční zprávě země s nejhorší pověstí a každé udělil známku. Ta je výsledkem hodnocení podle několika kritérií, včetně například bezpečnostní situace, tolerance, životní úrovně či zájmu turistů. Které země dopadly nejhůře?ečnostní situace, tolerance, životní úrovně či zájmu turistů. Které země dopadly nejhůře?
16. EgyptCelková známka: 45,22Egypt je nejlidnatější zemí severní Afriky. Poslední dobou ho trápí politická nestabilita, což se mimo jiné projevuje i úbytkem turistů.
15. RumunskoCelková známka: 44,11V roce 2007 se Rumunsko stalo členem Evropské unie a s tím přišla možnost volného pohybu osob. Od té doby ze země odešly více než 2 miliony lidí, což reputaci Rumunska rozhodně nepřidalo.
14. ČínaCelková známka: 44,08Ekonomická síla a potenciál čínského průmyslu jsou nepopiratelné. Co se týká lidských práv a celkové životní úrovně, má ovšem země co dohánět.
14. ČínaCelková známka: 44,08Ekonomická síla a potenciál čínského průmyslu jsou nepopiratelné. Co se týká lidských práv a celkové životní úrovně, má ovšem země co dohánět.
13. TureckoCelková známka: 42,73Prezident Erdoğan nedávno přežil pokus (možná zinscenovaný) o vojenský převrat, občanské svobody v Turecku ale rozhodně utrpěly. Uvěznění tisíců příslušníků intelektuální elity a diskuze o možném znovuzavedení trestu smrti jsou toho důkazem.
12. UkrajinaCelková známka: 42,54Ukrajina se potýká s rasismem a xenofobními náladami, problémem je i transparentnost vlády. Přes léto probíhaly v Kyjevě protivládní demonstrace, občanské protesty se na pověsti Ukrajiny negativně podepsaly.
11. KolumbieCelková známka: 42,46Kolumbie je nádherná země, ale drogová kriminalita její pověst stále kazí. Země je jedním z největších producentů kokainu, vláda bojuje s provizorními továrnami v džungli, kam vysílá vojenské jednotky.
10. KazachstánCelková známka: 41,58Kazachstán byl poslední sovětskou republikou, od Sovětského svazu se odtrhl v roce 1991. Díky zásobám ropy je na tom země ekonomicky poměrně dobře, ale její poměrně pustá krajina moc turistů neláká.
9. NikaraguaCelková známka: 41,08Dobrodružství lačné turisty přitahují aktivní sopky, zemi ale trápí sucha, což turismu jako takovému neprospívá. V zemi jsou také například potraty až na výjimky nezákonné.
8. AngolaCelková známka: 40,95Angola je díky svému nerostnému bohatství jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik světa, trápí ji však chudoba, extrémní sucha a následky několik desetiletí trvající občanské války.
7. AlžírskoCelková známka: 40,52Další severoafrická země zasažená politickými nepokoji. Prezident Abdelazíz Buteflika je kritizován za nevhodné chování vůči svým oponentům a cenzuru médií.
6. RuskoCelková známka: 39,82Putinova zahraniční politika reputaci země rozhodně neprospívá. Homofobní nálady podporované vládou skóre také nevylepšují.
5. NigérieCelková známka: 36,37Díky zásobám ropy je Nigérie velice významnou ekonomikou. Co se týká náboženské svobody, má co dohánět. Na vzestupu je teroristické hnutí Boko Haram, zemi uškodila také epidemie eboly.
4. Saúdská ArábieCelková známka: 36,32Ekonomické bohatství plyne z ropy a koncentruje se v rukou královské rodiny. Ženy jsou na tom se svými právy ale hodně špatně, až v roce 2015 získaly volební právo a stále nesmějí například řídit auto.
3. PákistánCelková známka: 31,03Pákistán je v očích mnoha lidí semeništěm náboženského extremismu, což negativně ovlivňuje cestovní ruch. Ačkoli se stále více mluví o právech žen, realita za představami zaostává.
2. ÍránCelková známka: 29,74V 70. letech byl Írán poměrně liberální zemí, což se změnilo po islámské revoluci a nástupu autoritářského režimu. Vztahy s USA a Izraelem utrpěly, lepšení slibuje současný prezident Hasan Rúhání.
1. IrákCelková známka: 29,74Asi jen sotva překvapí první v pořadí. Zemi sužují válečné nepokoje posledních 25 let. Bagdád čelí sebevražedným bombovým útokům téměř denně.