Krávy, metan a klimatická hrozba aneb Jak na hamburger a steak inovativně

Za globálním oteplováním stojí skleníkové plyny. Metan přitom může být nebezpečnější než oxid uhličitý. Krávy chované pro masný a mlékárenský průmysl jsou hlavním zdrojem metanu v atmosféře a pozornost investorů, kteří řeší udržitelnost, přitahuje řada průkopnických metod toho, jak se vyhnout "emisím z hospodářských zvířat", nebo je alespoň snížit.

Mezi klíčové součásti boje proti globálnímu oteplování nepatří jen řešení toho, co vychází z továrních komínů nebo výfuků aut, ale i to, co vychází z krav. Snížení nebo zamezení vypouštění obrovského množství škodlivého metanu, který krávy produkují při říhání nebo flatulaci (ano, tušíte správně, co to slovo znamená), je účinným způsobem boje proti změně klimatu.

(Ne tak) tichá hrozba

Oxidu uhličitému je mezi skleníkovými plyny věnována velká pozornost, ale metan je v některých ohledech ještě nebezpečnější škodlivinou. Tvoří značnou část přízemního smogu a je zodpovědný za přibližně 30 % globálního oteplování již z doby před průmyslovou revolucí. Dvěma hlavními zdroji emisí metanu z lidské činnosti jsou chov hospodářských zvířat a těžba ropy a zemního plynu.

Vedle dekarbonizace představuje i snižování emisí metanu významnou příležitost v boji proti změně klimatu. Zatímco emise CO2 zůstávají v atmosféře po celá staletí, metan se rychle rozkládá a do deseti let z velké části zmizí. To znamená, že snižování emisí metanu může přispět ke zpomalení globálního oteplování rychleji a zřetelněji než snižování emisí CO2.

Nová zpráva OSN o globálním problému jménem metan, která byla zveřejněna letos v květnu, uvádí, že snížení jeho emisí o 45 % by podle odhadů zabránilo 260 tisícům předčasných úmrtím ročně, stejně jako by zabránilo 775 tisícům návštěv nemocnic kvůli problémům s astmatem, 73 miliardám hodin ztracené práce v důsledku extrémních veder a 25 milionům tun ztrát na úrodě. Podle zprávy by to také pomohlo zabránit teplotnímu přírůstku o téměř 0,3 stupně Celsia k roku 2045.

Hospodářská zvířata v centru pozornosti

Problém emisí metanu z hospodářských zvířat není žádnou novinkou. Týká se především přežvýkavců, včetně skotu, ovcí a koz. Poté, co jsou tráva nebo obiloviny přijaty do bachoru (předžaludku nebo prvního žaludku zvířete), jsou tráveny procesem zvaným enterická fermentace. Při něm vzniká značné množství metanu jako vedlejšího produktu, který se pak uvolňuje do atmosféry při říhání zvířat (tvoří až 95 % jejich emisí metanu) a při vylučování plynu z opačného konce jejich trávicí soustavy.

Chov hospodářských zvířat je největším zdrojem metanu způsobeným lidskou činností a představuje třetinu celosvětových emisí metanu. Těžba, zpracování a distribuce ropy a zemního plynu vytvářejí pouze pětinu.

Snížení emisí metanu je ale náročný úkol. Většina emisí z chovu hospodářských zvířat pochází z krav určených pro masný a mlékárenský průmysl. Pro snižování emisí metanu je povzbudivé, že vyspělé země již vykazují známky dosažení vrcholu spotřeby masa, přičemž na mnoha trzích růst spotřeby na obyvatele zastavuje nebo spotřeba klesá. V rozvojových zemích však spotřeba masa stále roste, protože rostou příjmy a spotřebitelé se přeorientovávají na stravu bohatší na bílkoviny. Roční spotřeba masa v rozvojových zemích bude podle údajů OECD v roce 2029 stále činit pouze 27,4 kg na osobu, zatímco v rozvinutých zemích činí 70,9 kg na osobu.

Nesnadné odpovědi

Pro investory zaměřené na udržitelnost existuje několik způsobů, jak investovat do snižování emisí metanu z chovu hospodářských zvířat. Prvním jsou rostlinné náhražky masa nebo mléčných výrobků, které vyrábějí společnosti jako Beyond Meat, Oatly nebo Impossible Foods a které představují rychle rostoucí segment výrobků s širokou dostupností spotřebitelům. Dále se na trhu objevuje řada laboratorně pěstovaného nebo kultivovaného masa, které se vyrábí z živočišných buněk získaných ze zkumavky a které nevyžaduje chov nebo porážku zvířat. Navzdory výrazně nižšímu dopadu na životní prostředí však tyto náhražky masa pravděpodobně zůstanou v porovnání s obrovským rozsahem komerčního masného a mlékárenského průmyslu a prognózami spotřeby živočišných bílkovin v příštích letech jen malým segmentem trhu s masem.

Velcí producenti masa a mléka si jsou vědomi dopadů své činnosti na životní prostředí a v různé míře se je snaží mírnit. Vedou se debaty o nejlepším přístupu, včetně zkoušení různých druhů krmiv, pastevních postupů a dietních přísad pro nižší emise. Většina producentů hovězího masa v Evropské unii a Brazílii například dává přednost krmení dobytka trávou, zatímco v USA se ve výživě dobytka více používají obiloviny. Při fermentaci trávy v kravském žaludku vzniká obecně méně metanu než při krmení obilím (i když některé studie prokázaly, že v souhrnu produkuje skot krmený obilím méně metanu). Na druhou stranu byly například pastviny pro chov dobytka v Brazílii často získány vykácením deštných pralesů. Neexistují jednoduchá řešení a v některých případech se hledá například kompromis mezi biodiverzitou a spotřebou vody.

Inovativní řešení

Existuje několik společností, které vyvíjejí inovativní řešení pro zachycování nebo snižování metanu produkovaného hospodářskými zvířaty. Dosud žádné z těchto řešení ale nebylo přijato v širším měřítku.

Některé společnosti se zaměřují na technologie zachycování metanu. Zelp, britský agrotechnologický startup, provádí beta testování obličejové masky pro krávy, která v reálném čase přeměňuje přibližně polovinu vyvrhovaného metanu na oxid uhličitý a vodní páru. Švýcarská firma Mootral zase vyvinula přírodní přísadu do krmiva pro krávy, která obsahuje výtažky z česneku a citrusů a která podle ní dokáže snížit emise metanu v reálných podmínkách na farmě až o 38 %. Jedna nedávná studie zjistila, že přidávání malého množství mořských řas do krmiva krav po dobu několika měsíců může snížit emise metanu až o 82 %.

Jedním z nejpokročilejších produktů na cestě ke komercializaci je Bovaer, krmná přísada vyvinutá nizozemskou nadnárodní společností DSM. Podle společnosti, která je kótována na burze Euronext v Amsterdamu, může čtvrt čajové lžičky této přísady na krávu a den snížit emise metanu ze střev přibližně o 30 %.

DSM
zdroj: Google Finance

Nejvýraznějším příkladem je počin společnosti Restaurant Brands International, vlastníka Burger Kingu, která loni ve vybraných amerických restauracích představila novou verzi svého hamburgeru Whopper, na který má ochrannou známku. Nový Whopper byl vyrobený z hovězího masa, při jehož produkci došlo ke snížení množství metanu, což společnost propagovala jako snížené emise metanu. Řetězec restaurací uvedl, že přidávání sušených listů citronové trávy do denního krmiva krav by mohlo snížit průměrné emise metanu až o třetinu během posledních 3-4 měsíců jejich života (fáze výkrmu před porážkou).

Tato tvrzení se setkala s určitou skepsí kritiků. Ale propagace společnosti Burger King, která byla velice výrazná, včetně mimořádného hudebního videa, v němž mladý americký country hudebník Mason Ramsey vystupuje ze zadní části těla krávy a zpívá o klimatické hrozbě způsobené emisemi metanu, jistě hodně neotřele přitáhla pozornost.

Mnoho slibných příležitostí je zatím v počáteční fázi. Aby úsilí o snížení emisí metanu nabralo smysluplnější tempo, je zapotřebí více akcí. Zahrnuje to:

  • zvýšení povědomí spotřebitelů o problému metanu způsobem, který se promítne do informovanějšího výběru stravy;
  • větší vědecký a technologický pokrok v oblasti krmných přísad a metod zachycování metanu, které mohou snížit náklady a zlepšit vyhlídky na jejich masovější použití v masném i mlékárenském průmyslu.

V boji proti změně klimatu je každopádně metan z krav jedna ze znečišťujících látek, která by nám neměla ucházet. Doslova.

Zdroj:
Fidelity International
Ekologie a životní prostředí
Přestat sledovat
Inovace
Přestat sledovat
Potraviny
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
26. 10. 2021 20:30
SLEDOVALI JSME: Představení Indexu investiční gramotnosti
Finanční gramotnost
Přestat sledovat
Investování
Přestat sledovat
Ponaučení pro investory
Přestat sledovat
Pravidla a doporučení pro investování
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
25. 10. 2021 12:00
Investorský magazín: Zlato jako opravdu bezpečný přístav aneb Proč (ne)řešit nákupní cenu
Bezpečné investice
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Investorský magazín
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Ponaučení pro investory
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Vzácné kovy
Přestat sledovat
Přestat sledovat
23. 10. 2021 20:00
Lukáš Novotný (WOOD & Company): Začátek výsledkové sezóny na Wall Street vyzněl slibně, čísla bank…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
23. 10. 2021 14:29
Blíží se první SPAC v Česku. Jaké jsou její výhody?
Evropské akcie
Přestat sledovat
Ponaučení pro investory
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Střední a východní Evropa
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat