Investičníweb.cz: TOP 10 článků týdne

Deset nejlepších článků a videí na Investičním webu za uplynulý týden.

KONTEXT: Labyrint jménem krypto aneb Proč dnes (ne)kupovat bitcoin
Bitcoin v průběhu prvního čtvrtletí přišel o dvě třetiny své síly a společně s ním krváceli i další kryptomiláčci. Podle Bank of America slyšíme prasknutí největší tržní bubliny v historii. Neméně vážené hlasy odkazující se na stávající oživení naopak předpovídají pokračující posilování kurzů i pozice kryptoměn. KONTEXT nabízí ochutnávku nejzajímavějších argumentů z obou stran barikády a přidává pozvánku na akci věnovanou kryptu.
Ondřej Jonáš: Proč pražská burza (ne)má budoucnost?
Jak ovlivnily začátky obchodování na pražské burze v 90. letech (stovky titulů, malé znalosti investorů, mnohdy problematické odchody společností z trhu) současný vztah Čechů k investování? Na to se Roman Chlupatý na úvod zeptal zkušeného investičního bankéře Ondřeje Jonáše.
ECB na dubnovém zasedání potvrdila nastavení měnové politiky
Evropská centrální banka na svém dubnovém zasedání rozhodla o ponechání základní úrokové sazby na 0 %, zápůjční sazby na 0,25 % a depozitní sazby na -0,4 %. Trh tento výsledek zasedání očekával. Beze změny parametrů pokračuje také program kvantitativního uvolňování.
Erste: České banky mají našlápnuto k lepším maržím, jejich akcie by měly posilovat
Rakouská bankovní skupiny Erste zvýšila cílové ceny akcií Komerční banky a Monety Money Bank. Důvodem je především očekávání zlepšení úrokových marží českých bank.
Pět fází smutku ve světě financí
Laurence Gonzales v knize Deep Survival popisuje pět fází, kterými člověk prochází, když se v divočině ocitne v nesnázích. Vychází přitom z takzvaného modelu Kübler-Rossové známého rovněž jako pět fází smutku. Nick Maggiulli z webu Of Dollars and Data se zamyslel nad tím, zda by nebylo možné to samé vztáhnout na svět investic.
5 indikátorů, které vzbuzují akciovou nejistotu
Investoři si v minulých letech zvykli na to, že se ceny pohybují jen jedním směrem a že růstový trend nemůže nic narušit. Poslední měsíce jsou ve znamení návratu volatility, mnoho investorů si ale stále neuvědomuje či nepřipouští, že období nejistoty může být velice dlouhé. Následující ukazatele by to minimálně mohly naznačovat.
Mobilní sítě páté generace jako katalyzátor ekonomického růstu
Když před pár lety telekomunikační společnosti představily mobilní internetové připojení čtvrté generace, hovořilo se o technologické revoluci. Převrat by však teprve měl přijít. A ovlivnit nemá jen rychlost stahování dat.
S&P 500: Proč se nezbláznit z 200denního průměru
Americké akcie se od začátku roku kývají jako ruská houpačka. Za tu dobu se index S&P 500 párkrát otřel o svůj 200denní klouzavý průměr, a tak je tento v současnosti mnoha technickými obchodníky považován za významnou hladinu podpory. Proražení kurzu indexu pod tuto pohyblivou hladinu bývá chápáno jako mimořádně nepříznivý signál ohledně dalšího vývoje cen akcií. Následovat slepě podobná "pravidla" ale není zrovna dobrá strategie.
Následky obchodní války? Letos nejspíše žádné
Podle analytiků z JPMorgan je možné, že rostoucí napětí mezi USA a Čínou bude mít negativní vliv na ekonomický růst říše středu, ale letos to nejspíše nebude. Vše závisí na tom, kdy a zda vůbec se obě hospodářské mocnosti dohodnou, nebo jestli se nakonec uchýlí k otevřené obchodní válce.
Investorský magazín: Prabos na pražské burze a investice do ruských akcií
Tradiční český výrobce pracovní, vojenské a volnočasové obuvi se chystá se svými akciemi na pražskou burzu. Čím se snaží zaujmout drobné investory, se dozvíte v aktuálním Investorském magazínu. Podíváme se i na jeden z nejlevnějších akciových trhů na světě a nezapomínáme ani na pravidelnou dávku investiční edukace. Závěr jako vždy obstará ekonomický kalendář na nový obchodní týden.
Zajímavost dne
Přestat sledovat
Doporučené články
Přestat sledovat
26. 2. 2021 12:21
Česko v roce 2030: Moderní trendy člověka ze služeb hned tak nevytlačí, věří ekonom David Marek
Česká ekonomika
Přestat sledovat
Česká republika
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Přestat sledovat
25. 2. 2021 17:01
David Navrátil (Česká spořitelna): České zadlužení může být problém, výnosy dluhopisů ztrácejí v…
Česká ekonomika
Přestat sledovat
David Navrátil
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
25. 2. 2021 21:31
ABCD investora: Tipy na výběr akcií (nejen) ve středoevropském regionu
Akcie ČR
Přestat sledovat
Akciové tipy
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Large caps
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Small caps
Přestat sledovat
Střední a východní Evropa
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
25. 2. 2021 12:31
Dominik Stroukal: Kdo chce těžit z výhod bitcoinu, nesmí se bát propadů o desítky procent
Bitcoin
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Kryptoměny
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Volatilita
Přestat sledovat