Investičníweb.cz: TOP 10 článků týdne

Deset nejlepších článků a videí na Investičním webu za uplynulý týden.

Evropa investorům zaslíbená aneb Proč se nebát otazníků vznášejících se nad starým kontinentem
Evropě se raději obloukem vyhýbejte, radí investorům nejeden analytik. Valuace evropských akcií jsou sice ve srovnání s oceněním amerických titulů příznivější, problémem je ale řada politických a ekonomických rizik.
KONTEXT: Exit(us) aneb Proč se exportéři (ne)těší na konec intervencí ČNB
Konec kurzového závazku se podle všeho přiblížil, nervozita stoupá. Potvrdilo to i čtvrteční Exportní fórum, kde mimo jiné zaznělo, že zatímco v roce 2013 vývozci nahlíželi na intervence skepticky, postupem času svůj postoj změnili. Otázkou je, zda je možné tento krok hodnotit před ukončením kurzového závazku, respektive bez odstupu, připomněli diskutující. KONTEXT nabízí shrnutí dalších zajímavých myšlenek, které zazněly.
Lekce (nejen) z roku 1987: Trhem hýbou nečekané události
Před téměř třiceti lety zažily akciové trhy jeden z nejhorších propadů ve své historii. Dodnes není úplně jasné, co stálo za takzvaným černým pondělím v říjnu 1987, i když teorie se začaly objevovat prakticky hned, jakmile se investoři vzpamatovali. Otázkou zůstává, zda si z této události dokážeme vzít ponaučení, které by nám pomohlo se podobným excesům vyhnout.
Erste Group Bank, Komerční banka, MONETA Money Bank a VIG: Kompletní přehled investičních doporučení
Jaký názor mají na akcie Erste Group Bank, Komerční banky, Monety Money Bank a VIG domácí a zahraniční analytici? Jaké jsou jejich dvanáctiměsíční cílové ceny a jak znějí jejich aktuální investiční doporučení? Nabízíme jejich přehled, jak jej k 3. 4. 2017 shromáždila agentura Bloomberg.
Akcie: Co nejčastěji přichází po historických maximech?
Je pravda, že jednou za čas nastane chvíle, kdy se historické maximum stane i vrcholem býčího trendu, po kterém následuje dlouhý a bolestivý propad. Ne každé historické maximum ale musí znamenat obrat trendu. Takových případů je vlastně minimum.
ČEZ: Co z toho, co investoři nenajdou v Německu, nabízí česká energetická jednička?
Energetický sektor se potýká s hlubokým propadem ziskovosti. Ten se nevyhnul ani společnosti ČEZ, ale podle jejího finančního ředitele Martina Nováka jde o řádově mělčí výkyv, než zažívají třeba velké energetiky v Německu.
EUR/CZK: Rozcvička začala
Kurz koruny k euru se s koncem tvrdého závazku ČNB rozhýbává. Nervozita a výkyvy mohou narůst, pokud bude centrální banka s exitem otálet. To s sebou přináší příležitosti. ČNB se může snažit zachovat dekorum a čekat na jedno z pravidelných měnověpolitických zasedání bankovní rady, ačkoli makroekonomické důvody čekat s exitem již pominuly. Realizovat lepší kurz je na volatilnějším trhu mnohem těžší v praxi než v úvahách.
Jak se žongluje s barely aneb Co OPEC (ne)dokáže?
V roce 2014 nastala malá revoluce, když na trhu s ropou došlo k zásadní liberalizaci. V reakci na klesají ceny ropy se OPEC, kartel zemí vyvážejících ropu, rozhodl k poměrně nečekanému kroku – nechal neviditelnou ruku trhu volně řídit obchod s ropou. Cílem bylo stabilizovat trh a najít novou rovnovážnou cenu, jež by byla pro OPEC přijatelná. Jaká je situace o tři roky později?
Český dividendový kalendář na rok 2017: Tučné výnosy klepou na dveře
Pražská burza letos zatím nebývale posiluje, v prvním čtvrtletí zpevnily dokonce všechny tituly na hlavním trhu. Dlouhodobě jsou ale největším lákadlem pro investory nadprůměrné dividendové výnosy. A právě ty se v příštích týdnech dostávají naplno do hry.
Investorský magazín: Nebojme se robotů!
Utopické představy Karla Čapka o robotech se pomalu, ale jistě stávají skutečností. Na boomu robotizace se ale dá slušně vydělat. V aktuálním Investorském magazínu vysvětlujeme jak. Dále se zaměřujeme na nízkonákladové investování, důkladnému srovnání s konkurencí podrobujeme společnost ČEZ, ukazujeme, jak vypadá americký sen a závěr patří jako tradičně výhledu na nový obchodní týden.
Zajímavost dne
Přestat sledovat
Doporučené články
Přestat sledovat
26. 2. 2021 12:21
Česko v roce 2030: Moderní trendy člověka ze služeb hned tak nevytlačí, věří ekonom David Marek
Česká ekonomika
Přestat sledovat
Česká republika
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Přestat sledovat
25. 2. 2021 17:01
David Navrátil (Česká spořitelna): České zadlužení může být problém, výnosy dluhopisů ztrácejí v…
Česká ekonomika
Přestat sledovat
David Navrátil
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
25. 2. 2021 21:31
ABCD investora: Tipy na výběr akcií (nejen) ve středoevropském regionu
Akcie ČR
Přestat sledovat
Akciové tipy
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Large caps
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Small caps
Přestat sledovat
Střední a východní Evropa
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
25. 2. 2021 12:31
Dominik Stroukal: Kdo chce těžit z výhod bitcoinu, nesmí se bát propadů o desítky procent
Bitcoin
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Kryptoměny
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Volatilita
Přestat sledovat