2. 7. 2022 16:51
Válka na Ukrajině vs. region CEE: Česká ekonomika je nejzranitelnější, varuje expertka
Porozumět geniálním jedincům je těžké. A ještě hůře mohou dopadnout snahy vyjít s nimi. Thomas Alva Edison se údajně po svém svatebním obřadu vrátil do dílny, aniž by se své novopečené manželce slovem zmínil, že nemá v plánu se v dohledné době vrátit. Steve Jobs měl velké problémy s komunikací se svými blízkými, spolupracovníky i zaměstnanci, kteří stěží odváděli práci odpovídající jeho vysokým očekáváním. A pak je tu Elon Musk, otec elektromobilní revoluce, který mluví a jedná rychleji, než myslí, a který svými kroky a vyjádřeními dokáže zmást celou planetu.
Jen abychom připomněli některé slavné Muskovy okamžiky:
Rozklíčovat, co Musk dělá s nějakým hlubším záměrem, a co dělá jen proto, že mu to zrovna přijde "prostě cool", není jednoduché. To platí i o jeho (čerstvě přijaté) nabídce na převzetí sociální sítě Twitter. Chce kontrolu nad firmou získat proto, aby konečně využil její finanční potenciál? Má snad politické ambice a Twitter má být jeho hlavním komunikačním nástrojem bez hrozby cenzury? Nebo chce podpořit otevřenost sítě všem názorům? Nebo je v tom snad ještě něco jiného? Těžko říct.
"Je těžké připustit, že Elon Musk je zároveň geniální osobností a internetovým trollem, právě tak to podle mě ale je. Je to génius, který nerespektuje normy a konvence ve společnosti jinak běžné. Jen je otázka, zda se vůči 'normalitě' vymezuje proto, aby na svoji genialitu upozornil, nebo kvůli tomu, že vlivem své geniality svět vidí jinak než ostatní," říká Ben Carlson ze společnosti Ritholtz Wealth Management.