Jeremy Grantham: Toto je investice budoucnosti. Přebírá to nejlepší od hedgeových fondů, ale netrpí jejich neduhy
|

Jeremy Grantham: Toto je investice budoucnosti. Přebírá to nejlepší od hedgeových fondů, ale netrpí jejich neduhy

Legendární investor a spoluzakladatel společnosti GMO Jeremy Grantham tvrdí, že zná tajemství investičního grálu. A protože ví, jak na sebe upozornit a udělat si jméno (jako kdyby to ještě potřeboval), rozhodl se o něj s ostatními investory podělit.

Investiční strategie Ponaučení pro investory Hedgeové fondy Ekologie a životní prostředí

Jeremy Grantham tvrdí, že mezi nejzajímavější investice současnosti patří jednoznačně ty, které se zaměřují na klimatickou změnu. Do kapsy podle něj strčí i hedgeové fondy.

Grantham upozorňuje, že se klimatická změna stala seriózní hrozbou pro ekonomiku, a proto lze podle něj předpokládat, že poptávka po "zelených" řešeních ve všech sektorech rychle poroste. Nejrychleji podle Granthama bude tento vývoj bude patrný v energetice.

"Když investoři peníze svěřují hedgeovým fondům, přistupují na nižší výnosy, vyšší poplatky a nižší likviditu výměnou za bezpečí v podobě slabší korelace výkonnosti portfolia s výkonností standardních aktiv. Investice do takzvaných zelených řešení nabízejí výhody diverzifikace portfolia bez všech jmenovaných nevýhod hedgeových fondů," uvádí Grantham.

Známý investor svůj názor podkládá tvrzením, že se lidstvo přiblížilo bodu, kdy se bude muset rozhodnout, zda začne věci dělat jinak a přežije, nebo se svou činností zahubí. V tu chvíli podle něj hodnota zelených aktiv a aktivit vystřelí prudce vzhůru.

Společnost GMO začala s takzvanými zelenými investicemi již v roce 2007 a od té doby vykazují podniky z této oblasti v jejím portfoliu rychlejší růst zisků než společnosti z indexu MSCI All Country World, přičemž se ale zároveň obchodují s 15-20% diskontem vůči firmám z tohoto benchmarku.

"Je na každém investorovi, aby přemýšlel nad tím, zda zelené investice zapadají do jeho strategie. My jsme každopádně toho názoru, že jde o investici budoucnosti, která by neměla chybět v žádném portfoliu," dodává Jeremy Grantham.

Zdroj: Institutional Investor