Co Twitter dal: Marihuana a nezdravé jídlo

Tentokrát o klesající důvěře v ekonomický růst, o vlivu legální marihuany na prodeje nezdravé stravy, o novém technickém indikátoru na trhu s ropou a o tom, že kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.
1. Důvěra a akcie
Je to zvláštní situace, ale musíme si zvykat. Dluhy rostou, sazby v Evropě jsou pod nulou, výnosová křivka v USA je inverzní, očekávání ohledně výsledků firem se zhoršují a ani šéfové firem nevěří v pokračující ekonomický růst. Akcie ale dále posilují. Je to tentokrát jiné?
2. Marihuana a nezdravá strava
Jedno velice podivné srovnání. Po zlegalizování marihuany v USA došlo k výraznému nárůstu prodejů nezdravých potravin, jako jsou chipsy, sušenky nebo zmrzlina. Lidé asi mají pocit, že jsou s marihuanou zdravější, tak si mohou dovolit více nezdravých jídel? Nechápu spojitost (spíše platí, že s množstvím vykouřeného konopí roste chuť k jídlu), ale někdo má jasno.
3. Technická analýza a ropa
O technické analýze možná něco víte, ale přiznejte se - říká vám něco formace algo ping pong? Člověk se holt učí celý život, třeba i díky požárům ropných aktiv v Saúdské Arábii.
Prolomení trojúhelníku mi připadá jako mnohem srozumitelnější a osvědčenější signál.
Mimochodem, ropa v pondělí zaznamenala třetí největší procentuální nárůst ceny za den v historii. Výpadek 5,7 milionu barelů denní produkce překonalo i začátek války v Perském zálivu nebo íránskou ropnou krizi.
4. Kdo chce psa bít, hůl si najde
A když jsme u ropy, současná krize v Saúdské Arábii ukazuje, že americká zahraniční politika někdy nabízí zajímavé analytické výstupy. Aneb kdo chce psa bít, hůl si vždy najde. V Íránu by měli být velice ostražití.
5. Pasivní investice
Je jedno, co si myslí Michael Burry, investoři do pasivních nástrojů cpou miliardy ve velkém.