Co Twitter dal: Raketoplán vs. chudoba

Tentokrát o tom, že auta bez řidiče mají před sebou ještě dlouhou cestu, o riziku medvědího trendu, o tom, jak souvisí havárie raketoplánu s řešením světové chudoby, o hrozivě prodělečných nových technologiích a o tom, jak vnímá rozdíly mezi prezidenty USA a Slovenska Washington Post.
1. Samořízená auta
Auta, která nepotřebují řidiče, mají i přes mnoho chyb a nedostatků před sebou zářnou budoucnost. Akorát bude potřeba vychytat pár much a zemře během toho pár lidí. Ale počet zachráněných životů to nakonec vyváží. Když se kácí les, létají třísky.
2. Riziko medvědího trendu
Ani tentokrát nemůže chybět graf, podle kterého je "všechno špatně". Bear Market Risk Indicator od Goldman Sachs ukazuje na vyšší riziko medvědího trendu než v předchozích dvou případech.
3. Raketoplánem proti chudobě
Cenu Švédské národní banky za rozvoj ekonomické vědy na památku Alfreda Nobela letos dostali tři ekonomové za "experimentální přístup ke studiu zmírnění globální chudoby". O čem že je vlastně teorie pryžového těsnění?
4. Ztrátové technologie
Novým společnostem se daří měnit každodenní život, ale nedaří se jim být v zisku. Zajímavý pohled na jejich (ne)fungování nabízí Derek Thompson. Využijete služeb sedmi takových firem a zjistíte, že za rok přišly o 14 miliard USD.
5. USA - SVK 0:1
The Washington Post hodnotí dva prezidenty. O tom americkém napsal, že za svých bezmála 1 000 dnů ve funkci lhal nebo se vyjadřoval zavádějícím způsobem ve 13 435 případech.
O den později se pak Anne Applebaumová těm, kdo jsou z amerického prezidenta zoufalí, snažila zlepšit náladu příběhem prezidentky malé země ve středu Evropy, která vsadila na to, že jsou lidé již unavení konflikty a konfliktností.