US MARKETOtevírá za: 16 h 51 m
DOW JONES-0,21 %
NASDAQ+0,72 %
S&P 500+0,10 %
META+0,51 %
TSLA+4,07 %
AAPL-0,28 %

Tři investice, na které v boji s vysokou inflací (také) sázejí bohatí investoři. Dvě z nich vás možná překvapí

Založil networkingovou síť Tiger 21 pro investory s jměním od deseti milionů do jedné miliardy dolarů. A nyní Michael Sonnenfeldt i díky tomu ví, jak si bohatí chtějí poradit s inflací, která je ve Spojených státech nejvyšší za čtyřicet let.

Síť Tiger 21 (The Investment Group for Enhanced Results in the 21st Century) má globálně přes tisíc členů, kteří bez výjimky patří k horním 10 %. Ročně je členství stojí kolem 30 000 dolarů. Jsou to bohatí lidé, to ale neznamená, že se jich netýkají starosti všedního dne v podobě růstu spotřebitelských cen. Nemají sice asi problém zaplatit více za benzín nebo pizzu, ale inflace z jejich majetku logicky ukusuje v absolutním vyjádření opravdu tučné částky.

Podle Sonnenfeldta uživatelé jeho sítě sdílejí v poslední době zejména tři okruhy aktiv, kterými se snaží vyztužit svá portfolia, aby ta co nejlépe odolávala zdrcujícím dopadům inflace. "Naši členové zpravidla získali své bohatství vlastním přičiněním, nejčastěji vytvořením nového byznysu. Nepřekvapí, že ve velkém investují do nemovitostí, v posledních měsících ale také hojně sázejí na akcie výrobců elektrických aut a na kryptoměny. Časy se zkrátka mění a s nimi i preference bohatých," říká Sonnenfeldt.

Reality

Do nemovitostí lze investovat přímo, nebo prostřednictvím různých podílových fondů nebo (zejména v USA oblíbených) realitních investičních trustů (REIT). Členové Tiger 21 preferují přímé nákupy nemovitostí. Ostatně je mezi nimi řada podnikatelů přímo v odvětví výstavby a správy nemovitostí. Realitní trh je přitom v době vysoké inflace poměrně standardním cílem pro volné peníze investorů, protože ceny domů i nájmů mají tendenci růst, v komerční sféře jsou pak velice časté inflační doložky v rámci nájemních smluv.

Výrobci elektrických aut

Když se řekne elektromobil, většinu lidí jako první napadne Tesla. A její akcie v posledních třech letech nabídly ne méně než 1 500% zhodnocení, což by samozřejmě na potřeby pokrytí inflace bohatě stačilo. Jen velcí optimisté čekají podobné zisky v dalších letech, nicméně na trh velice úspěšně vstoupily také společnosti jako Lucid nebo Rivian a elektromobilita obecně je považována za trend dalších minimálně deseti let.

"Je složité ohodnotit firmy, jako je Tesla. Ale členové Tiger 21 i samotnou debatu o elektrifikaci osobní dopravy vítají a reagují na ni. Téma je totiž úzce navázané na oblasti, jako jsou ekologie, skladování energie (baterie) a podobně, které jsou pro bohaté investory velice atraktivní. S velkým kapitálem je možné uvažovat dlouhodobě a elektromobilita slibuje nadále vysoce nadprůměrné výnosy," shrnuje Sonnenfeldt pohled investorů debatujících na fóru Tiger 21.

Kryptoměny

Po úspěšném roce 2021 přišlo ochlazení, v posledních týdnech se ale hlavní kryptoměny opět nadechují k růstu. Pro investory z Tiger 21 jsou přitom bitcoin, ether a další "velké" kryptoměny nadále minimálně příslibem toho, že budou jednou hrát roli bezpečného přístavu v době nejistoty, jakou v konzervativních portfoliích po dlouhá desetiletí hraje zlato. Regulatorní riziko je v tomto případě velké, nicméně podle členů investorské sítě za to růstový potenciál kryptoměn jednoznačně stojí.

Bitcoin se nadechuje k dalšímu růstu a Wall Street věří akciím těchto jeho těžařů

Bitcoin se nadechuje k dalšímu růstu a Wall Street věří akciím těchto jeho těžařů

Zdroj: Tiger 21, Insider

AutaBitcoinEthereum (ether)InflaceInvestiční alternativyKryptoměnyNemovitostiSvětové akcieTesla
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika