US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ+0,33 %
KB+2,75 %
Erste+0,06 %

Ekonomové očekávají zrychlení hospodářského růstu USA

Hospodářský růst Spojených států by měl v příštím roce zrychlit na 2,8 % z letošních 2,1 %. Předpovídá to podle agentury AP Národní asociace podnikových ekonomů (NABE).

Listopadový průzkum NABE ukázal, že zrychlení hospodářského růstu v příštím roce očekává většina dotazovaných ekonomů. Téměř dvě třetiny respondentů předpokládají, že americká centrální banka (Fed) začne v prvním čtvrtletí příštího roku omezovat opatření na podporu ekonomiky. Necelá třetina počítá s tímto omezováním až ve druhém čtvrtletí.

Fed nyní podporuje americkou ekonomiku nákupem dluhopisů za 85 miliard dolarů měsíčně. Banka tak pumpuje do ekonomiky nové peníze, aby snížila tržní úrokové sazby.

Ministerstvo obchodu minulý týden oznámilo, že ekonomika Spojených států v letošním třetím čtvrtletí stoupla o 3,6 %. Tempo jejího růstu tak bylo nejrychlejší od prvního kvartálu loňského roku.

Zdroj: ČTK

Hospodářský růstSpojené státy americké (USA)
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár