Americké akcie v závěru týdne kolísaly. Investoři se snažili strávit makrodata a výsledky firem
|

Americké akcie v závěru týdne kolísaly. Investoři se snažili strávit makrodata a výsledky firem

Americké akcie v pátek v reakci na hospodářské výsledky firem a makrodata kolísaly a nedokázaly najít směr. V pondělí zůstanou burzy zavřené kvůli dni Martina Luthera Kinga.

Americké akcie Shrnutí obchodování v USA

Dow kolísal a v závěru si připsal 0,25 %, S&P 500 naopak ztratil 0,39 % a všech jeho deset sektorů zakončilo týden v červených číslech. Technologický Nasdaq odevzdal 0,50 %.

Americké akcie (17. ledna 2014)

Z indexu Dow si v pátek nejlépe vedly společnosti Visa, American Express a IBM, dolů ho naopak tlačily Nike, General Electric a Intel.

Akcie General Electric ztratily 2,5 % poté, co firma v pátek ohlásila hospodářské výsledky. Tržby společnosti sice predikce trhu překonaly, marže a zpracovatelská divize však očekávání nenaplnily.

Stejně tak se nedařilo společnosti Intel (-2,7 %), jejíž předpověď zisku vyvolala obavy z toho, že trh s osobními počítači neporoste příliš rychle. Akcie UPS odevzdaly téměř procento, když firma snížila odhad zisku pro letošní rok. Naproti tomu akcie American Express posílily o 3,5 % v reakci na dobré hospodářské výsledky firmy v minulém čtvrtletí. Cenné papíry Morgan Stanley zpevnily nejvíce za posledních šest měsíců díky zveřejněným výsledkům.

Bitcoin začíná pronikat i do sportovního odvětví - basketbalový klub Sacramento Kings se stal prvním týmem v NBA, který bude přijímat bitcoin.

Týden byl pro akcie rozporuplný

Týden byl pro akcie smíšený. Nasdaq vzrostl o 0,55 %, S&P 500 však 0,2 % ztratil a Dow zakončil prakticky na nule s mírným ziskem 0,13 %.

Americké akcie (13. až 17. ledna 2014)

"Investoři se řídí zveřejňovanými výsledky firem," říká Jim Russell z U.S. Bank Wealth Management. "Jakkoli jsou však čísla za čtvrtý kvartál určitě důležitá, trh se více soustředí na výhledy firem."

Ceny ropy i zlata rostou

Cena severomořské ropy Brent v pátek na světových trzích zastavila počáteční ztráty a stoupla o více než dolar za barel. Růst podpořila poptávka po palivu a rostoucí ceny benzinu v USA. Obchodníci se také zabývali vývozem suroviny z Libye a z Íránu a pravděpodobností, že jeho oživování bude pokračovat.

Cena Brentu se nejdříve během dne dostala až na 105,44 USD, tedy nejnižší hodnotu za dva měsíce, pak se ale propad zastavil. Před 22.00 SEČ cena Brentu stoupla o 55 centů na zhruba 106,30 USD za barel. Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) se v pátek ve stejnou dobu zvýšila zhruba o 28 centů na 94,38 dolaru za barel a má namířeno k prvnímu týdennímu růstu po třech týdnech ztrát.

Ceny benzinu a topného oleje v USA dnes stouply o více než procento kvůli prudkému zvýšení poptávky, za kterou stojí předpovědi dalšího chladného počasí. Americká vládní data přitom dříve tento týden ukázala, že americké zásoby ropy nečekaně klesly.

"Ceny ropy poskočily, protože bude potřeba pokrýt poptávku po vytápění a naftě," sdělil podle agentury Reuters analytik Rich Ilczyszyn ze společnosti iitrader.com.

Cenu Brentu v posledních měsících dolů tlačilo předpokládané zvýšení vývozu suroviny z Libye a z Íránu. Írán a světové velmoci mají v únoru začít jednat o dohodě, která by ukončila spory ohledně íránského jaderného programu. Součástí by přitom mohlo být zmírnění sankcí, které blokují až 1,2 milionu denních barelů vývozu íránské ropy. Libyi se zčásti podařilo zvýšit těžbu ropy poté, co nedávno obnovila provoz na důležitém ropném poli na jihozápadě země. Brent i z těchto důvodů od srpna zlevnil o skoro deset procent.

Před 22.00 SEČ se zvyšovala i cena zlata, a to o téměř 12 dolarů na 1 252 dolarů za trojskou unci.

Hlavní události na amerických trzích v minulém týdnu

 • Ve středu index S&P 500 opět posunul své historické maximum, když uzavřel na 1 848,38 bodu a překonal i intradenní rekord, když se dotkl 1 850,84 bodu.
 • USA: JOLTS (Job Openings and Labor Turnover Survey) v listopadu 4,001 milionu (odhad: 3,930 milionu, říjen: 3,931 milionu revidováno z 3,925 milionu).
 • Index spotřebitelské důvěry ve Spojených státech podle předběžných údajů v lednu klesl na 80,4 bodu, čekal se růst na 83,5 bodu (prosinec: 82,5 bodu).
 • Průmyslová výroba ve Spojených státech v prosinci vzrostla meziměsíčně o 0,3 % v souladu s odhady. Listopadový růst byl revidován na +1,0 z +1,1 %. Využití kapacit v prosinci dosáhlo 79,2 % po listopadových 79,1 % (revidováno ze 79 %).
 • UPS snížila výhled na růst zisku ve čtvrtém kvartále na 1,25 USD (čekalo se 1,43 USD), celoroční zisk by měl vzrůst o 10-15 %.
 • V prosinci zahájená výstavba klesla o 9,8 % na celoroční tempo 999 tisíc, čekalo se, že z rekordních listopadových 1,1 milionu (revidováno z 1,09 milionu) klesne na 991 tisíc. Počet vydaných stavebních povolení klesl o 3 % na 986 tisíc z listopadových 1,01 milionu (revidováno z 1 milionu).
 • Společnost IBM oznámila, že plánuje investovat více než 1,2 miliardy dolarů na vytvoření patnácti nových datových center napříč pěti kontinenty, aby mohla rozšířit své cloudové služby a získat nové klienty.
 • Finanční ústavy HSBC Holdings a Citigroup nařídily čtyřem svým obchodníkům na devizovém trhu, aby dočasně přerušili svou činnost. Mezinárodní měnový trh se v minulých měsících stal terčem mezinárodního vyšetřování, které zjišťuje možnou manipulaci na tomto trhu. Banky o svém rozhodnutí informovaly v pátek několik dní poté, co regulátoři z USA v rámci tohoto vyšetřování navštívili londýnské sídlo Citigroup.
 • Tempo inflace ve Spojených státech v prosinci zrychlilo na 1,5 % z listopadových 1,2 %. Meziměsíčně ceny vzrostly o 0,3 %, jádrové ceny o 0,1 % v souladu s odhady.
 • Čistý příliv dlouhodobého kapitálu v listopadu klesl o 29,3 miliardy USD (říjen revidován na +28,7 z +35,4 miliardy USD).
 • Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti klesl v týdnu do 11. ledna o 2 tisíce na 326 tisíc, nejméně od konce listopadu loňského roku. Data z předchozího týdne byla revidována na 328 tisíc z 330 tisíc. Čtyřtýdenní průměr klesl o 13 500 na 335 tisíc. Pokračujících žádostí v týdnu do 4. ledna přibylo na 3,030 milionu z 2,856 milionu (revidováno z 2,87 milionu).
 • Index aktivity filadelfského Fedu v lednu vzrostl na 9,4 bodu z prosincových 6,4 bodu (odhad: 8,8 bodu).
 • Americký index trhu s bydlením NAHB v lednu klesl na 56 bodů, čekala se stagnace na prosincových 58 bodech.
 • Tržby maloobchodního řetězce Best Buy ve Spojených státech nebyly během svátků takové, jak se čekalo. Vánoční sezónu poznamenal pokles cen některých produktů a slabší poptávka po videoherních konzolích. Během devíti týdnů do 4. ledna klesly tržby v prodejnách Best Buy, které jsou otevřené déle než 14 měsíců, a na internetu o 0,9 % (odhad: +2 %).
 • Provozní ředitel americké internetové společnosti Yahoo! Henrique de Castro končí ve funkci zhruba po roce namísto plánovaných minimálně čtyř. Společnost o tom informovala bez uvedení důvodů. Podle agentury AP by mohl být překvapivý odchod druhého nejvyššího člena vedení Yahoo! známkou, že snaha podniku o obnovení růstu příjmů z reklamy nepřináší očekávané výsledky. Po provozním řediteli navíc opouští Yahoo! i jeho šéfredaktor Jai Singh.
 • Mezi kandidáty na nového generálního ředitele softwarové společnosti Microsoft je nově současný ředitel největšího světového výrobce telekomunikačních zařízení Ericsson Hans Vestberg. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na dobře informované zdroje.
 • Ben Bernanke se ve čtvrtek ohlédl za svým předsednictvím, finanční krizí a ekonomickým oživováním Spojených států. Prohlásil, že bez pádu Lehman Brothers by se krize nikdy nevyřešila, protože i přes krach banky bylo velmi obtížné přesvědčit zákonodárce, aby schválili program TARP na záchranu ostatních institucí. "Kdyby Lehman Brothers nepadla, politici by TARP nikdy neschválili," domnívá se Bernanke. Zároveň si stojí za tím, že kvantitativní uvolňování byl dobrý krok, přestože uznává, že růst produktivity země je stále pomalý. Zároveň se však neobává toho, že by likvidita dodaná skrze QE měla nějaký negativní dopad na inflaci v budoucnu, jak se obávají někteří ekonomové.
 • Federální bankrotový soud pozastavil plán Detroitu vyvázat se z některých dlouhodobých platebních závazků zaplacením částky 165 milionů dolarů bankám UBS a Bank of America. Soudce Steven Rhodes řekl, že se Detroit již v minulosti několika podobnými "neuváženými a ukvapenými" rozhodnutími poškodil a že tato praxe musí skončit. Současně ale povolil, aby Detroit získal půjčku 120 milionů dolarů od Barclays na financování svého chodu v režimu bankrotové ochrany. Detroit původně požadoval schválení půjčky v objemu 285 milionů dolarů a s pomocí části peněz se chtěl zbavit povinnosti platit bankám úrokové swapy.
 • Americká ekonomika na konci roku pokračovala v mírném růstu, sepsal Fed v pravidelné Béžové knize.
 • Podle Financial Times Wells Fargo zkoumá možnosti bitcoinu. Šéf oddělení zaměřeného na boj s praním špinavých peněz Jim Richards dle deníku sestavil skupinu, která prověří, jak bezpečně nabídnout bankovní služby v bitcoinech obchodníkům, kteří tuto měnu používají.
 • Světová banka poprvé za tři roky zvýšila svůj odhad světového ekonomického růstu, hlavně díky oživování vyspělých ekonomik z pětiletého útlumu po globální finanční krizi. Letos se má globální hrubý domácí produkt zvýšit o 3,2 % po loňském tempu 2,4 %, sdělila instituce ve své úterní pololetní prognóze. Loni v červnu banka pro letošní rok předpovídala tříprocentní vzestup.
 • USA: Index podnikatelské nálady newyorského Fedu (Empire State index) v lednu vzrostl na 12,51 bodu (prosinec revidován na 2,22 z 1 bodu).
 • USA: Index cen výrobců v prosinci vzrostl o 0,4 %, jádrové ceny +0,3 %.
 • Společnost BP ve svém výhledu do roku 2035 mimo jiné uvedla, že energetická revoluce v USA založená na plynu a ropě z břidlic nedosáhne vrcholu dříve než za deset let. Amerika se má stát čistým exportérem energie během několika málo let.
 • Maloobchodní tržby v prosinci vzrostly o 0,2 %.. Trh čekal růst o 0,1 %. Listopadová data byla revidována níže na +0,4 % z původně hlášených +0,7 %. Bez zahrnutí dopravních prostředků tržby v prosinci vzrostly o 0,7 % oproti 0,1% růstu v listopadu (revidováno z +0,4 %). Vývozní ceny vzrostly o 0,4 % (listopad: +0,1 %), dovozní ceny zůstaly beze změny po 0,9% propadu v listopadu (revidováno z -0,6 %). Meziročně vývoz zlevnil o 1 % a dovoz o 1,3 %.
 • Američtí zákonodárci se opět nedohodli na přesunu finančních prostředků poskytovaných Spojenými státy Mezinárodnímu měnovému fondu. Přesun prostředků je součástí širší dohody z roku 2010, která má změnit hlasovací sílu rozvíjejících se tržních ekonomik v rámci MMF. Dokud USA změny neschválí, nemůže být tato reforma zavedena.
 • Tři bývalí obchodníci Rabobank byli obviněni z účasti na manipulacích s hlavními úrokovými sazbami. Mezinárodní vyšetřování podvodů v bankách pokračuje.
 • Podle ekonoma Josepha Stiglitze, držitele Nobelovy ceny, americká ekonomika neoživuje, přestože vykazuje známky růstu. Po letech nijakého růstu v loňském roce sice začalo hospodářství Spojených států nabírat rychlost (HDP vzrostl o 4,1 % ve třetím čtvrtletí, nejrychleji od září 2011), podle Stiglitze však stále existuje důvod k obavám.
 • Americký federální rozpočet skončil v prosinci v přebytku 53,2 miliardy dolarů. Oznámilo to ministerstvo financí. Přebytek byl nejvyšší od září a rekordní za poslední měsíc roku. Ke zlepšení pomohla mimo jiné částka téměř 40 miliard dolarů, které státní pokladna inkasovala ve formě dividend od hypotečních agentur Fannie Mae a Freddie Mac.

Výsledková sezóna

 • Výsledky Morgan Stanley v 4Q2013: Zisk na akcii 0,50 USD (odhad: 0,45 USD), tržby: 8,19 miliardy USD (odhad: 8,01 miliardy USD).
 • Výsledky Bank of New York Mellon v 4Q2013: Zisk na akcii 0,54 USD, tržby 3,59 miliardy USD (odhad: 3,73 miliardy USD), čistá úroková marže 1,09 %.
 • Výsledky General Electric v 4Q2013: Provozní zisk na akcii 53 centů (odhad: 53 centů), výnosy 40,38 miliardy USD (odhad: 40,06 miliardy USD).
 • Výsledky Schlumberger v 4Q2013: Zisk na akcii 1,35 USD (odhad: 1,32 USD), výnosy 11,91 miliardy USD (odhad: 11,97 miliardy USD).
 • JPMorgan Chase úspěšně odstartovala bankovní výsledkovou sezónu. Zisky po očištění překonaly očekávání. Očištěný zisk na akcii ve 4Q2013 dosáhl 1,40 USD (odhad: 1,37 USD) a tržby se zvýšily o 2 % neboli téměř 500 milionů USD na 24,11 miliardy USD (odhad: 23,673 miliardy USD). Banka ve čtvrtém kvartálu odkoupila zpět 5,5 milionu svých akcií.
 • Výsledky Bank of America v 4Q2013: Zisk na akcii 0,29 USD (odhad: 0,26 USD), tržby: 21,49 miliardy USD (odhad: 21,23 miliardy USD).
 • Výsledky banky Citigroup za 4Q2013 nenaplnily očekávání trhu a před zahájením obchodování banka na burze ztrácela kolem 3 %. Zisk na akcii byl ve čtvrtém kvartálu jen 0,82 USD, čekalo se 0,95 USD. Tržby zůstaly těsně pod hranicí 18 miliard dolarů (17,94 miliardy USD), přestože analytici predikovali 18,18 miliardy USD.
 • Výsledky banky Goldman Sachs v 4Q2013 překonaly odhady. Bance pomohly především úpisy akcií, z nichž vytěžila dvakrát více, a snížení nákladů na kompenzace. Zisk na akcii dosáhl 4,60 USD oproti očekávaným 4,22 USD a tržby překonaly odhady o více než miliardu dolarů (8,78 miliardy USD, odhad: 7,71 USD).
 • Výsledky Charles Schwab v 4Q2013: Zisk na akcii 0,23 USD (odhad: 0,21 USD), tržby: 1,44 miliardy USD (odhad: 1,40 miliardy USD).
 • Výsledky First Republic Bank v 4Q2013: Zisk na akcii 0,75 USD v souladu s odhady, za celý rok banka dosáhla rekordních čísel.
 • Výsledky PNC Financial Services v 4Q2013: Zisk na akcii 1,85 USD, tržby: 4,07 miliardy USD (čistý zisk z úroků 2,07 miliardy USD).
 • Výsledky UnitedHealth v 4Q2013: Zisk na akcii 1,41 USD (odhad: 1,41 USD), tržby 31,117 miliardy USD (odhad: 31,224 miliardy USD).
 • Výsledky BlackRock v 4Q2013: Zisk na akcii 4,920 USD (odhad: 4,328 USD), tržby 2,777 miliardy USD (odhad: 2,681 miliardy USD).
 • Za celý rok 2013 banka Wells Fargo vykázala zisk 21,9 miliardy dolarů, což je o 16 % více než v roce 2012. Zisk na akcii za celý rok vyskočil na 3,89 USD (+16 %), tržby se naopak mírně snížily na 83,8 miliardy USD z 86,1 miliardy USD v roce 2012. V posledním čtvrtletí minulého roku zisk banky meziročně narostl o 10 % na 5,6 miliardy USD neboli 1 USD na akcii. Tržby oproti poslednímu kvartálu 2012 klesly na 20,7 miliardy USD z 21,9 miliardy USD.
 • Výsledky Intel v 4Q2013: Zisk 2,6 miliardy USD neboli 0,51 USD na akcii (odhad: 0,52 USD na akcii, loni: 0,48 USD na akcii). Tržby společnosti vzrostly meziročně na 13,8 miliardy USD (odhad: 13,72 miliardy USD) z 13,5 miliardy USD ve 4Q2012. V prvním čtvrtletí 2014 Intel očekává tržby na úrovni 12,3 až 13,3 miliardy USD (odhad trhu: 12,78 miliardy USD).

Zdroj: Bloomberg, Reuters, ČTK

Conte se vzdal možnosti sestavovat italskou vládu, nejistota v zemi…
včera v 20:33

Conte se vzdal možnosti sestavovat italskou vládu, nejistota v zemi opět roste

Designovaný italský premiér Giuseppe Conte se v neděli vzdal jmenování do funkce. U prezidenta Sergia Mattarelly...
Itálie PIIGS Eurozóna
Ceny chat a chalup v ČR loni meziročně vzrostly téměř o desetinu
včera v 18:32

Ceny chat a chalup v ČR loni meziročně vzrostly téměř o desetinu

Ceny chat a chalup v Česku v posledních letech rostou, loni se meziročně zvýšily o pět až deset procent. Největší...
Nemovitosti Realitní trh Česká republika
Tři čtvrtiny evropských firem letos více investují do IT
včera v 13:31

Tři čtvrtiny evropských firem letos více investují do IT

Více než tři čtvrtiny evropských firem letos zvýšily rozpočty na IT a technologie. Zvýšení výdajů cílí na technologie...
Informační technologie Evropa
Analýza: Rozdíl v kurzu mezi bankami je až 50 haléřů za euro
včera v 13:11

Analýza: Rozdíl v kurzu mezi bankami je až 50 haléřů za euro

Rozdíl v kurzu se mezi českými bankami pohybuje až okolo 50 haléřů za euro. Kurz eura je stěžejní i při přepočtu měn...
Měny Česká koruna Spotřebitelé
Ze státního rozpočtu ČR je letos placeno 453 400 zaměstnanců,…
včera v 11:37

Ze státního rozpočtu ČR je letos placeno 453 400 zaměstnanců, meziročně o osm tisíc více

Ministerstva, úřady a jejich příspěvkové organizace zaměstnávají letos 453 400 lidí, což je proti loňskému roku...
Česká republika Rozpočet
Putin a Abe se shodli na urychlení aktivit ohledně sporných Kuril
26. 5. 2018 18:11

Putin a Abe se shodli na urychlení aktivit ohledně sporných Kuril

Japonský premiér Šinzó Abe se v sobotu shodl s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, že je třeba urychlit společné...
Japonsko Rusko Politika
Babiš: Eurozóna není prioritou, s korunou jsem spokojený
26. 5. 2018 17:48

Babiš: Eurozóna není prioritou, s korunou jsem spokojený

Premiér v demisi Andrej Babiš v sobotu na festivalu Re:publika v Brně uvedl, že český vstup do eurozóny, a tedy...
Česká republika Česká koruna Eurozóna
RTR: Granite City je díky Trumpovým clům opět skvělé. Ale za jakou…
26. 5. 2018 11:08

RTR: Granite City je díky Trumpovým clům opět skvělé. Ale za jakou cenu?

Poté, co byl Donald Trump zvolen v roce 2016 prezidentem USA díky slibu, že Americe opět vrátí její velikost a oživí...
Ocelářské firmy Spojené státy americké (USA) Průmysl
Počet velkých fúzí, které loni posuzoval ÚOHS, mírně klesl
26. 5. 2018 09:16

Počet velkých fúzí, které loni posuzoval ÚOHS, mírně klesl

Počet velkých fúzí, které loni posuzoval Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), mírně klesl. Antimonopolní úřad...
Fúze a akvizice Česká republika Fúze a akvizice
Americké akcie v pátek kvůli energetice ztratily, za celý týden ale…
Americké akcie v pátek kvůli energetice ztratily, za celý týden ale…
25. 5. 2018 22:00

Americké akcie v pátek kvůli energetice ztratily, za celý týden ale udržely mírný zisk

Akcie na amerických trzích v pátek oslabily. Dolů je stáhl prudký pokles cen ropy a s ním spojený tlak na tituly...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Americké sankce jsou součástí boje, řekl šéf Hizballáhu
25. 5. 2018 20:16

Americké sankce jsou součástí boje, řekl šéf Hizballáhu

Americké sankce neohrozí libanonské hnutí Hizballáh, ale mohou mít negativní dopad na jeho podporovatele. Nová...
Spojené státy americké (USA) Izrael Blízký a Střední východ
USA se s Čínou dohodly, ZTE bude moci opět podnikat
25. 5. 2018 19:57

USA se s Čínou dohodly, ZTE bude moci opět podnikat

Vláda USA uzavřela s Čínou dohodu, která umožní čínské telekomunikační firmě ZTE Corp opět podnikat. Podle listu The...
Spojené státy americké (USA) Čína Politika
Kvůli růstu cen ropy rejdař Maersk Line zvyšuje ceny přepravy
25. 5. 2018 18:15

Kvůli růstu cen ropy rejdař Maersk Line zvyšuje ceny přepravy

Dánská společnost Maersk Line, největší kontejnerový přepravce na světě, reaguje na růst cen ropy na nejvyšší úroveň...
Dánsko Ropa Doprava
Evropské burzy v pátek mírně stouply, za celý týden však ztratily…
Evropské burzy v pátek mírně stouply, za celý týden však ztratily…
25. 5. 2018 18:00

Evropské burzy v pátek mírně stouply, za celý týden však ztratily zhruba o procento

Evropské akciové trhy zakončily páteční obchodování v mírném plusu, když je dolů tlačila politická nejistota v Itálii...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Siemens podpoří výstavbu největší továrny na baterie v Evropě
25. 5. 2018 17:46

Siemens podpoří výstavbu největší továrny na baterie v Evropě

Německý průmyslový koncern Siemens je další společností, která se rozhodla přispět k projektu firmy Northvolt na...
Siemens Investice Lithium
Estonské banky "vypraly" miliardy dolarů a eur z Ruska
25. 5. 2018 17:33

Estonské banky "vypraly" miliardy dolarů a eur z Ruska

Více než 13 miliard dolarů se vypralo v letech 2012 až 2016 v estonských bankách, z nichž nejméně 7,3 miliard eur...
Estonsko Střední a východní Evropa Rusko
Írán: Jednání ostatních signatářů jaderné dohody budou pokračovat
Írán: Jednání ostatních signatářů jaderné dohody budou pokračovat
25. 5. 2018 17:18

Írán: Jednání ostatních signatářů jaderné dohody budou pokračovat

Jednání s mocnostmi o ekonomickém balíčku, jehož cílem je zachování jaderné dohody z roku 2015, budou po pátečních...
Írán Politika Blízký a Střední východ
Ze světa investičních doporučení (25. května)
25. 5. 2018 17:00

Ze světa investičních doporučení (25. května)

Které akcie si v pátek vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Investiční doporučení Americké akcie
Pražská burza v pátek výrazně klesla, za celý týden přišla o 1,5 %
Pražská burza v pátek výrazně klesla, za celý týden přišla o 1,5 %
25. 5. 2018 16:45

Pražská burza v pátek výrazně klesla, za celý týden přišla o 1,5 %

Pražská burza v pátek nenavázala na zisk ze čtvrtečního obchodování, když index PX odepsal 1,44 % na 1 087,5 bodu....
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Podle polského regulátora má stát přílišnou moc nad energetikou
25. 5. 2018 16:30

Podle polského regulátora má stát přílišnou moc nad energetikou

Polská vládní strana Právo a spravedlnost rozšířila kontrolu státu nad energetickými podniky na dosud nebývalou...
Polsko Politika Energetika