Americké akcie v závěru týdne neúspěšně útočily na historická maxima, týden ale zakončily o procento silnější
|

Americké akcie v závěru týdne neúspěšně útočily na historická maxima, týden ale zakončily o procento silnější

Akcie na amerických burzách uzavřely týden mírným poklesem, když neudržely počáteční zisky. Investoři tak příliš neocenili mimořádně dobrou sadu dubnových čísel z trhu práce. Za celý týden si ale všechny hlavní americké indexy polepšily.

Americké akcie Shrnutí obchodování v USA

Americké akcie v pátek přišly o počáteční mírné přírůstky, kterých dosáhly díky překvapivě silným údajům z domácího trhu práce, a uzavřely celkově úspěšný týden mírným poklesem. Vliv údajů o zaměstnanosti smazala eskalace napětí na Ukrajině a sesuv akcií farmaceutického sektoru. Index Dow oslabil o 0,22 % na 16,522,33 bodu, S&P 500 klesl o 0,14 % na 1 881,11 bodu, když se během dne podíval i nad 1 890 bodů, a Nasdaq ztratil 0,09 % na 4 123,90 bodu.

Šest z deseti hlavních sektorů indexu S&P 500 v pátek zakončilo v plusu, do mírného záporu ale celý trh stáhla odvětví průmyslu, zdravotní péče, technologií a utilit. V rámci Dow nejvíce ztrácely Merck, Pfizer a Johnson & Johnson.

Americké akcie (28. dubna až 2. května 2014)

Za celý týden Dow přidal 0,93 %, když ve středu stanovil své nové zavírací maximum, S&P 500 posílil o 1 18 % a Nasdaq vzrostl o 0,95 %. Investoři nadále sledují vyostřování situace na Ukrajině, ta ale dopadá více na evropské akciové trhy. "Je jasné, že ta situace není vyřešená, trh to sleduje velice pozorně. Možná z opatrnosti se část obchodníků v pátek akcií raději zbavila," uvedl Jim Russell, akciový stratég z US Bank Wealth Management.

Ukrajinské síly útočily ve východoukrajinském Slavjansku proti proruským vzbouřencům a boje si vyžádaly padlé na obou stranách. Moskva obvinila Kyjev, že útokem zmařil naděje na urovnání krize. Rusko kvůli tomu požádalo o svolání mimořádného zasedání Rady bezpečnosti OSN. V Oděse pak večer zahynulo podle různých zdrojů 30 až 40 lidí při požáru budovy odborů, který vypukl v důsledku potyček mezi proruskými a ukrajinskými demonstranty.

Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech klesla v dubnu na 6,3 % a sestoupila na minimum za pět a půl roku. Americký trh práce vytvořil zhruba 288 tisíc míst mimo zemědělství, což bylo nejvíce za více než dva roky. Nadšení ze silných hlavních čísel ale podkopaly další údaje, které ukázaly prudký nárůst počtu lidí, kteří vzdali hledání práce, a stagnaci mezd.

Trh také oslabily horší výsledky některých firem a pokles akcií farmaceutického sektoru v reakci na to, že britská AstraZeneca odmítla zlepšenou nabídku amerického gigantu Pfizer.

Cena zlata se v pátek vrátila nad 1 300 USD za unci, data z trhu práce (kvůli klesající míře participace hodnocená jako dobrá, ale s otazníkem) pomohla americkému dolaru, během odpoledne a večera se ale kurz EUR/USD vrátil na čtvrteční zavírací úroveň. O další 3 bazické body klesly výnosy 10letých státních dluhopisů USA.

Hlavní páteční události na amerických trzích

Hlavní události minulého týdne na amerických trzích

 • Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech v týdnu do 26. dubna vzrostl o 14 tisíc na 344 tisíc. Čekal se pokles na 320 tisíc (předchozí týden revidován na 330 tisíc z 329 tisíc). Počet pokračujících žádostí v týdnu do 19. dubna vzrostl na 2,771 milionu z 2,680 milionu, očekával se růst na 2,7 milionu. Čtyřtýdenní průměr vzrostl na 320 tisíc z 317 tisíc (revidováno z 316 750).
 • Osobní příjmy ve Spojených státech v březnu překonaly odhady - vzrostly o 0,5 % oproti konsenzu 0,4 %. Osobní výdaje vyskočily o 0,9 %, nejvíce od srpna 2009 a o 0,3 procentního bodu více, než se čekalo.
 • Aktivita v americkém zpracovatelském sektoru v dubnu zrychlila růst třetí měsíc po sobě a její ukazatel se vyhoupl na nejvyšší úroveň od konce loňského roku. Aktivitu v sektoru podpořil zejména nárůst zaměstnanosti, sdělil ve čtvrtek institut ISM, který sleduje aktivitu v odvětví na základě anket mezi nákupními manažery amerických firem.
 • Šéfka Fedu Janet Yellenová ve svém čtvrtečním projevu řekla, že malé americké banky začínají půjčovat spotřebitelům rychlejším tempem než v předchozích letech. "Po letech omezeného poskytování úvěrů po recesi vidíme známky pomalého a stabilního růstu půjček u komunálních bank," řekl Yellenová. "Ačkoliv expanze půjčování musí být obezřetná, považuji tento růst za povzbudivý znak oživující ekonomiky."
 • Mobilní operátor Sprint jedná s bankami o financování nabídky převzetí T-Mobile US. Uvedly to zdroje obeznámené se situací. Mimo jiné prý jedná s Goldman Sachs, JPMorgan nebo Deutsche Bank.
 • Americká telekomunikační společnost A&T podle zprávy Wall Street Journal oslovila firmu DirecTV s akviziční nabídkou.
 • Americká automobilka Ford Motor jmenovala novým generálním ředitelem dosavadního provozního šéfa Marka Fieldse. Nynější výkonný šéf společnosti Alan Mulally z funkce odejde k 1. červenci. Třiapadesátiletý Fields pracoval za posledních 25 let ve firmě na mnoha pozicích a zástupci automobilky poslední rok naznačovali, že Mulallyho nahradí právě on.
 • Společnost Yum! Brands, která provozuje například řetězce KFC nebo Pizza Hut, také mění ředitele. Tím novým se stane na začátku příštího roku Greg Creed. Vystřídá ve funkci David Novaka, který firmě šéfoval od roku 1999.
 • Do programu zdravotního pojištění, známého jako Obamacare, se k 19. dubnu přihlásilo 8,02 milionu lidí.
 • Index nákupních manažerů pro oblast Chicaga v v dubnu vzrostl na 63 bodů z březnových 55,9 bodu (odhad: 56,7 bodu).
 • Hrubý domácí produkt Spojených států v prvním čtvrtletí podle předběžných dat vzrostl anualizovaně jen o 0,1 % (nejméně od konce roku 2012), očekávalo se 1,2 % po 2,6 % v posledním čtvrtletí loňského roku. Osobní spotřeba však v prvních třech měsících vyskočila o 3 %, výdaje spotřebitelů na služby vzrostly dokonce o 4,4 %, nejvíce od roku 2000.
 • Soukromý sektor ve Spojených státech v dubnu vytvořil podle zprávy agentury ADP 220 tisíc nových pracovních míst. Čekalo se 210 tisíc po březnových 191 430. Investoři nyní budou netrpělivě očekávat páteční souhrnná data za celou ekonomiku.
 • Zmatek na Ukrajině a série mezinárodních sankcí proti Rusku začínají poškozovat některé velké americké firmy působící v regionu, napsala ve středu agentura Reuters. Společnosti znepokojuje ochabující ruská ekonomika, oslabování rublu a možnost dalšího zhoršení krize. Objevily se i obavy z možného odporu v Rusku vůči západním výrobkům. Nejnovější kolo amerických sankcí, oznámených v pondělí, by prý věci mohlo dál zkomplikovat.
 • Počet žádostí o hypotéku ve Spojených státech v minulém týdnu klesl nejníže za posledních více než třináct let. Asociace hypotečních bankéřů se své zprávě uvedla, že sezónně očištěný index žádostí o hypotéku klesl o 5,9 % na 333,2 bodu v týdnu do 25. dubna, což je nejníže od prosince 2000.
 • Největší americký producent jaderné energie, společnost Exelon, koupí za 6,83 miliardy dolarů energetickou firmu Pepco Holdings. Spojením vznikne největší poskytovatel elektřiny a plynu na východě USA. Pepco má zhruba dva miliony zákazníků. Exelon dodává elektřinu a zemní plyn více než 6,6 milionu zákazníků. Spojení by podle agentury Reuters mělo být dokončeno ve druhém či třetím čtvrtletí 2015. Schválit ho musí ještě Federální komise pro regulaci energetického trhu a několik státních komisí. Exelon nabídl za jednu akcii Pepco 27,25 dolaru, což ve srovnání s úterní závěrečnou cenou akcií představuje prémii 20 %. Exelon očekává, že dohoda významně zvýší zisk firmy v prvním roce po jejím dokončení. Akcie Pepco Holdings přidaly ve středu přes 17 %.
 • Společnost Microsoft začne v září prodávat své herní konzole Xbox One v Číně. Americká firma je tak podle zpravodajského serveru BBC první zahraniční společností, která avizovala prodej těchto zařízení v nejlidnatější zemi světa. Čína svůj trh s videohrami otevřela zahraničním podnikům letos v lednu, když po 14 letech prozatímně zrušila zákaz prodeje zahraničních herních konzolí.
 • Americká vláda prodělala na záchraně automobilky General Motors asi 11,2 miliardy dolarů. To je o téměř miliardu dolarů více, než ministerstvo financí odhadovalo v prosinci, kdy prodalo poslední část svých akcií GM. Uvedla to agentura Reuters, která se odvolává na vládní zprávu. Americká vláda v roce 2009 vynaložila na záchranu automobilky 49,5 miliardy dolarů z peněz daňových poplatníků. Výměnou za pomoc v GM získala podíl 60,8 %, který pak postupně prodala. GM se díky reorganizaci financované vládou vrátila k zisku a s jejími akciemi se začalo znovu obchodovat na burze. Vláda upozorňuje, že cílem záchrany nebyl finanční zisk, ale ochrana pracovních míst.
 • Americká společnost Energizer Holdings se rozdělí na dvě samostatné firmy, s jejichž akciemi se bude obchodovat na veřejných trzích. Jedna část bude prodávat baterie a další produkty pro domácnosti, druhá produkty osobní péče. Rozdělení má firmám pomoci lépe se zaměřit na jejich obchodní priority a financovat další rozvoj. Divize produktů pro domácnost bude zahrnovat baterie Energizer a Eveready, baterky a přenosné lampy. Příjmy těchto aktivit za rok do konce března činily 1,9 miliardy USD. Divize osobní péče bude zahrnovat holicí strojky a žiletky Schick a Wilkinson Sword, dámské hygienické zboží Stayfree, opalovací prostředky Hawaiian Tropic a Banana Boat či značku Playtex. Tržby z těchto aktivit loni dosáhly 2,6 miliardy USD. Větší konkurent Energizeru, společnost Procter & Gamble, která vyrábí baterie Duracell nebo žiletky Gillette, se také snaží zmodernizovat své aktivity. Firma na začátku měsíce uvedla, že za 2,9 miliardy dolarů prodá výrobu potravin pro domácí mazlíčky firmě Mars.
 • Růst cen domů ve Spojených státech v únoru znovu mírně zpomalil. Index S&P/Case-Shiller sledující ceny nemovitostí ve 20 amerických městech vzrostl o 12,9 % meziročně, což je o 0,1 procentního bodu méně, než trh predikoval. Meziměsíčně ceny zůstaly beze změny, údaje za leden ale byly revidovány na -0,1 %. Po sezónním očištění ceny domů meziměsíčně vzrostly v souladu s odhady o 0,8 % (leden: +0,8 %).
 • Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech v dubnu klesla na 82,3 bodu. Údaje za březen byly revidovány na 83,9 bodu z 82,3 bodu, bez revize dat za předchozí měsíc by tak důvěra amerických spotřebitelů zůstala beze změny.
 • Texaská energetická společnost Energy Future Holdings, kterou v roce 2007 Henry Kravis a David Bonderman stáhli z burzy, a provedli tak vůbec největší výkup firmy v historii, v úterý zažádala o ochranu před věřiteli.
 • Výrobce botoxu Allergan zjišťuje, zda by o jeho převzetí neměly zájem společnosti Johnson & Johnson a Sanofi. Firma tak podle agentury Bloomberg zkoumá, jaké jsou ohledně jejího možného převzetí možnosti. Minulý týden jí převzetí za 47 miliard dolarů nabídla kanadská farmaceutická společnost Valeant.
 • Apple vydá dluhopisy za 12 miliard dolarů, peníze použije na zpětný odkup akcií. Podle nejmenovaného zdroje obeznámeného se situací společnost dluhopisy nabídne v celkem sedmi formách. Nabídka bude obsahovat bondy s plovoucím i fixním výnosem se splatností tři a pět let a dále bondy s fixním výnosem se splatností sedm, deset a třicet let. Původně se spekulovalo, že objem emise dluhopisů dosáhne až 17 miliard dolarů.
 • Spojené státy v pondělí uvalily nové sankce proti sedmi ruským představitelům, které spojují s ukrajinskou krizí, a proti 17 ruským společnostem, které jsou s potrestanými hodnostáři spojeny. Mezi postiženými jsou podle agentury ITAR-TASS dva lidé z blízkého okolí ruského prezidenta Vladimira Putina. Dotčeným jednotlivcům USA odepřou víza a zmrazí majetek v USA. Seznam osob, na něž budou uvaleny sankce, podle zprávy Bílého domu obsahuje i ředitele společnosti Rosněfť Igora Sečina.
 • Bank of America v pondělí oznámila, že ustupuje od plánu na zpětný odkup akcií v objemu 4 miliard dolarů i od zvýšení čtvrtletní dividendy kvůli špatně provedené kalkulaci po akvizici Merrill Lynch v roce 2009. Není jisté, zda banka po očištění dat splní potřebná procenta kapitálové přiměřenosti v zátěžových testech Fedu, zástupci Bank of America však tvrdí, že pravidla Basel III instituce stále splňuje. Akcie banky odepsaly v pondělí 6,27 %.
 • Mohamed El-Erian, který nedávno opustil investiční firmu Pimco, v pondělí v rozhovoru pro televizní stanici CNBC varoval, že se ekonomické důsledky konfliktu s Ruskem můžou zhoršit, "pokud se sankce přesunou z jednotlivců na sektory". El-Erian v rozhovoru uvedl, že sankce uvalené na sektory, například energetický nebo finanční, by měly na ruskou ekonomiku větší vliv než trestání jednotlivců. Bohužel by však měly zároveň větší dopad i na ostatní, obzvláště například na Evropu kvůli jejím blízkým obchodním vztahům s Ruskem. "Žijeme v globálním sousedství. Proto je rozhodnutí (o sankcích) tak těžké," řekl El-Erian.
 • Rozjednané prodeje domů ve Spojených státech v březnu vzrostly nejvíce od května 2011 (+3,4 % meziměsíčně) a zároveň poprvé za devět měsíců po únorovém poklesu o 0,5 %. Výrazně tak předčily i predikce trhu, který počítal s 0,7% meziměsíčním růstem. Meziročně klesly o 7,9 %.
 • Americký farmaceutický gigant Pfizer v pondělí potvrdil, že se zajímá o převzetí britského konkurenta AstraZeneca. Britský list Sunday Times již minulý týden informoval, že Pfizer za převzetí firmy AstraZeneca nabídl 60 miliard liber. Transakce by podle serveru BBC představovala doposud největší převzetí britského podniku zahraniční firmou.
 • Index aktivity dallaského Fedu v dubnu vzrostl na 11,7 bodu (březen: 4,9 bodu, odhad: 6 bodů).

Výsledková sezóna

 • Výsledky CVS Caremark v 1Q: Zisk na akcii 1,02 USD (odhad: 1,04 USD), tržby 32,69 miliardy USD (odhad: 32,31 miliardy USD).
 • Společnost Chevron v pátek zveřejnila své hospodářské výsledky za první čtvrtletí. Kvůli poklesu cen ropy a špatnému počasí její zisk klesl o 27 % na 4,5 miliardy dolarů (2,36 USD na akcii) z 6,18 miliardy dolarů (3,18 USD na akcii) v předchozím roce. Analytici očekávali zisk na akcii 2,52 USD. Tržby společnosti rovněž klesly na 51 miliardy dolarů z 54 miliard v předešlém roce.
 • Výsledky T-Mobile US v 1Q2014: EBITDA 1,1 miliardy USD (odhad: 1,19 miliardy USD).
 • Výsledky ConocoPhillips v 1Q2014: Zisk na akcii 1,81 USD (odhad: 1,55 USD).
 • Výsledky Viacom ve 2QFY2014: Zisk na akcii 1,08 USD (odhad: 1,05 USD), tržby 3,174 miliardy USD.
 • Výsledky CME Group v 1Q2014: Zisk na akcii 0,83 USD v souladu s odhady, tržby 777,4 milionu USD.
 • Výsledky Teva Pharmaceutical v 1Q2014: Zisk na akcii 1,22 USD (odhad: 1,20 USD), tržby: 5,001 miliardy USD.
 • Výsledky Motorola Solutions v 1Q2014: Zisk na akcii 0,50 USD (odhad 0,52 USD), tržby 1,80 miliardy USD (odhad: 1,824 miliardy USD).
 • Výsledky MasterCard v 1Q2014: Zisk na akcii 0,73 USD (odhad: 0,72 USD), tržby: 2,18 miliardy USD (odhad: 2,14 miliardy USD).
 • Výsledky Avon v 1Q2014: Čistá ztráta 168,4 milionu dolarů neboli 0,38 USD na akcii, čistý provozní zisk 0,12 USD na akcii. Tržby klesly meziročně o 11,1 % na 2,18 miliardy USD.
 • Výsledky ExxonMobil v 1Q2014: Zisk na akcii 2,10 USD (odhad: 1,88 USD), tržby 106,8 miliardy USD (odhad: 108,8 miliardy USD).
 • Výsledky LinkedIn v 1Q2014: Upravený zisk na akcii 0,38 USD (odhad: 0,34 USD), tržby 473,2 milionu USD (odhad: 467 milionů USD).
 • Zisk globální zpravodajské a informační společnosti Thomson Reuters v prvním čtvrtletí vzrostl díky snížení nákladů a vyšším příjmům v právní divizi a divizi daní a účetnictví. Provozní zisk stoupl o 14 % na 528 milionů USD, oznámila ve středu společnost.
 • Výsledky Time Warner v 1Q: Zisk na akcii 0,97 USD (odhad: 0,88 USD), tržby: 6,8 miliardy USD (odhad: 6,2 miliardy USD).
 • Výsledky Barrick Gold v 1Q: Zisk na akcii 0,20 USD (odhad: 0,19 USD), tržby: 2,63 miliardy USD (odhad: 2,75 miliardy USD).
 • Výsledky Yelp v 1Q: Ztráta 4 centy na akcii (odhad: ztráta 6 centů na akcii, před rokem ztráta 8 centů). Akcie firmy po skončení obchodování přídávaly přes 4 %.
 • Výsledky MetLife v 1Q2014: Zisk na akcii 1,14 USD (loni 0,87 USD na akcii), očištěný zisk 1,37 USD na akcii pod odhady 1,4 USD na akcii. Tržby 17,12 miliardy USD (odhad: 17,67 miliardy USD). Akcie firmy v poobchodní fázi ztrácely téměř 3 %.
 • Výsledky Merck v 1Q2014: Zisk na akcii 0,88 USD (odhad: 0,79 USD).
 • Výsledky Bristol-Myers v 1Q2014: Zisk na akcii 0,46 USD (odhad: 0,43 USD), tržby 3,81 miliardy USD (odhad: 3,89 miliardy USD).
 • Výsledky Goodyear Tire v 1Q2014: Ztráta na akcii 0,23 USD oproti zisku 0,10 USD v 1Q2013, tržby 4,47 miliardy USD (v 1Q2013 4,853 miliardy USD).
 • Výsledky Valero Energy v 1Q2014: Zisk na akcii 1,54 USD (odhad: 1,39 USD), tržby 33,66 miliardy USD (odhad: 31,4 miliardy USD).
 • Výsledky Sprint v 1Q2014: Čistá ztráta na akcii 0,04 USD, tržby 8,88 miliardy USD.
 • Výsledky Twitter v 1Q2014: Ztráta na akcii 0,23 USD, po očištění 0,00 USD (odhad po očištění: ztráta 0,03 USD na akcii), tržby 250,49 milionu (odhad: 241,46 milionu USD).
 • Výsledky eBay v 1Q2014: Upravený zisk na akcii 0,70 USD (odhad: 0,67 USD), tržby 4,26 miliardy USD.

Zdroj: CNBC, Reuters, ČTK, Yahoo!

Co musíte ráno vědět (27. listopadu)
Co musíte ráno vědět (27. listopadu)
00:00

Co musíte ráno vědět (27. listopadu)

Jak se ve čtvrtek dařilo akciím v západní Evropě a v Praze, kolik mohou v příštím roce přidat evropské tituly a co...
Musíte vědět
Němečtí zaměstnanci Amazonu zahájili před Black Friday stávku
včera v 20:44

Němečtí zaměstnanci Amazonu zahájili před Black Friday stávku

Zaměstnanci distribučních center Amazonu v Koblenci a v Lipsku zahájili před každoroční výprodejovou akcí Black...
Amazon Německo
ČNB nechala rezervu na ochranu úvěrového trhu na 0,5 %
včera v 19:27

ČNB nechala rezervu na ochranu úvěrového trhu na 0,5 %

Česká národní banka (ČNB) nechala rezervu na ochranu úvěrového trhu, tzv. sazbu proticyklické kapitálové rezervy, pro...
ČNB Centrální banky Regulace
Reuters: Německo by si napřesrok mohlo půjčit přes 180 miliard eur
včera v 18:19

Reuters: Německo by si napřesrok mohlo půjčit přes 180 miliard eur

Německá vláda by si v příštím roce mohla půjčit přes 180 miliard eur, tedy téměř dvojnásobek původně plánovaných 96...
Německo Úvěry Koronavirus
Evropské akcie ve čtvrtek opět mírně ztrácely
Evropské akcie ve čtvrtek opět mírně ztrácely
včera v 18:00

Evropské akcie ve čtvrtek opět mírně ztrácely

Akcie na západoevropských trzích ve čtvrtek opět mírně ztrácely. Vliv dobrých zpráv týkajících se vývoje vakcín ruší...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
ČNB upozornila na aktivity společnosti Cooper Markets
včera v 17:51

ČNB upozornila na aktivity společnosti Cooper Markets

Česká národní banka dnes upozornila na aktivity společnosti Cooper Markets. Ta nabízí na internetových stránkách...
ČNB Regulace
Podle Maďarska a Polska je veto rozpočtu EU nutné
včera v 17:17

Podle Maďarska a Polska je veto rozpočtu EU nutné

Maďarsko a Polsko považují za nutné své veto sedmiletého rozpočtu Evropské unie a unijního fondu na podporu ekonomik...
Evropská unie Rozpočet Maďarsko
Dozorčí rada ČEZ prodloužila mandát Benešovi o další čtyři roky
včera v 17:14

Dozorčí rada ČEZ prodloužila mandát Benešovi o další čtyři roky

Dozorčí rada energetické společnosti ČEZ ve čtvrtek prodloužila předsedovi představenstva a generálnímu řediteli...
ČEZ Akcie ČR Energetika
Rusnok: Rozpočtová politika vlády může urychlit zvyšování sazeb
včera v 16:56

Rusnok: Rozpočtová politika vlády může urychlit zvyšování sazeb

Snaha podpořit více ekonomiku pomocí rozpočtové politiky vlády, například v podobě snížení daní, by mohla podle...
ČNB Úrokové sazby Česká ekonomika
Pražská burza ve čtvrtek po předchozím růstu oslabila
Pražská burza ve čtvrtek po předchozím růstu oslabila
včera v 16:50

Pražská burza ve čtvrtek po předchozím růstu oslabila

Pražská burza po středečním dosažení nejlepší úrovně od březnového začátku epidemie ve čtvrtek mírně oslabila. Index...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Křetínského fond se stal největším akcionářem ve Foot Lockeru
včera v 16:26

Křetínského fond se stal největším akcionářem ve Foot Lockeru

Investiční fond Vesa Equity Investment podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče se stal největším akcionářem...
Fúze a akvizice Americké akcie
Maserati chce mít do pěti let auta hybridní či zcela elektrická
včera v 16:12

Maserati chce mít do pěti let auta hybridní či zcela elektrická

Auta od výrobce luxusních vozů Maserati, který je součástí italsko-americké automobilové skupiny Fiat Chrysler...
Auta Elektřina
Bankovní sektor si podle ČNB udržel i v době pandemie odolnost
Bankovní sektor si podle ČNB udržel i v době pandemie odolnost
včera v 15:56

Bankovní sektor si podle ČNB udržel i v době pandemie odolnost

Bankovní sektor je stabilní a i v době pandemie si udržel odolnost vůči možným nepříznivým šokům, a to i díky...
ČNB Banky
Evropská komise pokutovala farmaceutické firmy Teva a Cephalon
včera v 15:19

Evropská komise pokutovala farmaceutické firmy Teva a Cephalon

Evropská komise vyměřila farmaceutickým společnostem Teva a Cephalon pokutu 60,5 milionu eur za dohodu, která...
Evropská unie Farmacie
MF stále počítá se schválením změn daní do konce roku
včera v 14:44

MF stále počítá se schválením změn daní do konce roku

Ministerstvo financí nadále počítá s tím, že daňový balíček bude schválen do konce letošního roku. Většina opatření,...
Česká ekonomika Daně
Americké trhy zůstávají na Den díkůvzdání zavřené
včera v 14:00

Americké trhy zůstávají na Den díkůvzdání zavřené

Na finančních trzích ve Spojených státech se ve čtvrtek kvůli oslavám Dne díkůvzdání neobchoduje. V pátek bude...
Americké akcie
Foxconn přesune část výroby pro Apple z Číny do Vietnamu
včera v 13:49

Foxconn přesune část výroby pro Apple z Číny do Vietnamu

Tchajwanská společnost Foxconn, která je smluvním výrobcem elektroniky, přesune na žádost americké firmy Apple část...
Čína Vietnam Apple
Australská telekomunikační firma Telstra dostala pokutu za nefér…
včera v 13:45

Australská telekomunikační firma Telstra dostala pokutu za nefér smlouvy s domorodci

Největší australská telekomunikační společnost Telstra zaplatí pokutu 50 milionů australských dolarů (808 milionů Kč)...
Austrálie Telekomunikace
Kryptoměny prudce korigují zisky z posledních dní, bitcoin se vrátil…
Kryptoměny prudce korigují zisky z posledních dní, bitcoin se vrátil…
včera v 13:45

Kryptoměny prudce korigují zisky z posledních dní, bitcoin se vrátil pod 17 500 USD

Kryptoměny ve čtvrtek obrátily a zamířily prudce dolů, kurz bitcoinu se vrátil pod 17 500 USD, ethereum pod 550 USD....
Kryptoměny Bitcoin
Barclays: Akcie jako BP mohou v příštím roce přidat přes 50 %
Barclays: Akcie jako BP mohou v příštím roce přidat přes 50 %
včera v 13:28

Barclays: Akcie jako BP mohou v příštím roce přidat přes 50 %

Evropské akcie čeká v roce 2021 růst. Předpovídají to analytici banky Barclays, podle kterých bude vývoj trhu...
Evropské akcie Ropa Výhled na rok 2021