Americké akcie zakončily týden výrazným propadem, od pondělí ale klesly jen nepatrně
|

Americké akcie zakončily týden výrazným propadem, od pondělí ale klesly jen nepatrně

Americké akcie v pátek pokračovaly v poklesu. Investoři sledovali expiraci velkých opcí, ceny komodit i makrodata. Index Dow odepsal více než 360 bodů, od pondělí však akcie díky vydařené první polovině týdne završené středečním rozhodnutím měnového výboru Fedu zvýšit poprvé po více než devíti letech úrokové sazby zlevnily jen minimálně.

Americké akcie Shrnutí obchodování v USA

Dow v pátek ztratil 2,1 % (více než 367 bodů) na 17 128,55 bodu, širší S&P 500 odepsal 1,78 % na 2 005,55 bodu a Nasdaq Composite uzavřel se ztrátou 1,59 % na 4 923,08 bodu. Index volatility VIX vzrostl o 9,29 % na 20,7 bodu a výnos 10letých vládních dluhopisů USA se snížil o dva a půl bazického bodu na 2,2 %.

V mínusu v pátek skončilo všech deset hlavních sektorů, nejvíce klesly finanční a technologické odvětví a sektor necyklického spotřebního zboží. Relativně nejlépe si naopak vedly sektor základních materiálů, energetické odvětví a sektor veřejných služeb.

Americké akcie (18. prosince 2015)

Index Dow vedly dolů především akcie výrobce letadel Boeing (-4,11 %) a investiční banky Goldman Sachs (-3,9 %). Akcie zábavní společnosti Walt Disney (-3,83 %) odepsaly bezmála čtyři procenta poté, co na ně analytici z BTIG snížili doporučení na "prodávat" z "neutrální".

"Myslím si, že dnešní pokles je spojený s expirací opcí. Nedomnívám se, že je významný, obzvláště pokud začnou ožívat ceny ropy," říká Peter Cardillo, hlavní tržní ekonom ve společnosti First Standard Financial. "Nemyslím si, že by dnešní pokles naznačoval začátek nějakého trendu," dodává.

Na pátek připadl takzvaný quadruple witching, tedy den, kdy končí kontrakty na čtyři různé deriváty, a to akciové opce, indexové opce, futures na jednotlivé akcie i futures na celé indexy.

"Expirace opcí s sebou tradičně nese více objemu, navíc před tím vždycky vidíme větší sklony k prodávání ve středu a ve čtvrtek. Nižší volatilita je typická, ale ne vždy přicházejí i větší prodeje. Myslím si, že tentokrát výprodej souvisí s nízkými cenami ropy," říká Randy Frederick ze společnosti Schwab. "Prosincová expirace bývá tradičně největší," dodává.

Akcie kanadského výrobce mobilních telefonů BlackBerry posílily o 10 % v reakci na lepší než očekávané výsledky. Darden Restaurants rovněž v pátek zveřejnila výsledky nad očekáváním trhu a její akcie na to zareagovaly růstem o 7 %.

Akcie Fossil Group naopak ztratily téměř 3 % poté, co na ně analytici z Goldman Sachs snížili doporučení a upravili cílovou cenu na 26 z 38 dolarů.

Cenné papíry CarMax se propadly o 6,3 % poté, co společnost zveřejnila horší než očekávané hospodářské výsledky a pokles tržeb v obchodech.

Akcie Red Hat posílily o více než tři procenta v reakci na čtvrteční zveřejnění lepších než očekávaných výsledků.

Za celý týden index Dow klesl o 0,79 %, S&P 500 odepsal 0,34 % a Nasdaq Composite přišel o 0,21 %.

Americké akcie (14.-18. prosince 2015)

Měnový výbor Fedu ve středu rozhodl, že se základní úroková sazba po sedmi letech odlepí od rekordního minima 0-0,25 % a vzroste na 0,25-0,5 %. Pro zvýšení úrokové sazby hlasovali všichni členové FOMC. Výhled základní úrokové sazby pro příští rok FOMC ponechal na 1,375 %. Naposledy sazba vzrostla v roce 2006.

FED PO DEVÍTI LETECH ZMĚNIL KURZ! Základní úroková sazba stoupne na 0,25-0,5 %
Americká centrální banka rozhodla, že se základní úroková sazba v USA po sedmi letech odlepí od technické nuly. Měnový výbor Fedu, který rozhoduje o nastavení měnové politiky v USA, oznámil, že se sazba zvýší o 25 bazických bodů na 0,25-0,5 %. Pro zvýšení úrokové sazby hlasovali všichni členové FOMC. Výhled sazby pro příští rok Fed ponechal na 1,375 %. Naposledy banka základní úrokovou sazbu zvýšila v roce 2006.

Ceny ropy neudržely počáteční růst a klesly

Růst cen ropy se v pátek odpoledne zastavil a nakonec černé zlato zlevnilo. Důvodem byla zpráva z USA o počtu provozovaných vrtných věží. Cena severomořské ropy Brent kolem 19.30 SEČ klesala o 38 centů na 36,68 dolaru za barel a severoamerická lehká ropa WTI ve stejnou dobu zlevňovala o 50 centů na 34,45 dolaru za barel, když odpoledne zdražovala až o jedno procento.

Americká firma Baker Hughes v pátek oznámila, že počet vrtných souprav provozovaných americkými energetickými firmami za týden do 18. prosince vzrostl o 17 na 541. To byl první růst za pět týdnů. Počet ropných souprav stoupl, přestože ceny ropy dále klesaly. Údaje o počtu vrtných souprav jsou jedním z několika indikátorů, které obchodníci sledují a snaží se z nich určit, zda těžba ropy bude v příštích měsících klesat, nebo růst.

Dolar oslabil vůči japonskému jenu i euru

Americký dolar v pátek výrazně oslabil vůči japonskému jenu. Japonská centrální banka na pátečním zasedání provedla pouze drobnou úpravu svých stimulačních opatření, což naznačilo, že by nemusela uvolnit svou měnovou politiku tak výrazně, jak se předpokládalo.

Krátce před 17.30 SEČ dolar vůči jenu ztrácel téměř procento a pohyboval se kolem 121,40 JPY. Euro vůči dolaru pak vykazovalo růst o 0,2 % na 1,0848 USD. Analytici však upozorňují, že kurz eura je náchylný k výkyvům v důsledku nízkého objemu obchodů.

"To, co dnes japonská centrální banka podnikla, bylo umírněné," řekl agentuře Reuters analytik Jens Nordvig ze společnosti Nomura. "Naznačuje to, že bance došla munice a že v budoucnosti nebude schopna provést nic významného," dodal.

Hlavní páteční události na amerických trzích

 • Americká Sněmovna reprezentantů v pátek schválila návrh rozpočtového zákona, který zahrnuje zrušení 40 let starého zákazu vývozu ropy ze Spojených států. Návrh zajišťující financování vládních úřadů do září příštího roku nyní poputuje do Senátu.
 • Růst aktivity v americkém sektoru služeb ve Spojených státech v prosinci podle předběžných dat zpomalil. Index nákupních manažerů v sektoru služeb podle předběžných dat klesl na 53,7 bodu z listopadových 56,1 bodu, čekal se pokles na 55,9 bodu. Kompozitní index se snížil na 53,5 bodu z předchozích 55,9 bodu.
 • Wells Fargo začíná pokrývat akcie řetězce supermarketů Kroger s doporučením "outperform". Akcie Kroger v pátek -3,1 %.
 • Goldman Sachs zvyšuje doporučení na akcie Microsoftu na "neutral" z "prodat". Akcie Microsoftu v pátek -2,82 %.
 • Mizuho začíná pokrývat akcie Under Armour s doporučením "kupovat" a uděluje doporučení "kupovat" i akciím Fitbit. Akcie Under Armour v pátek -0,49 % a akcie Fitbit -0,29 %.
 • Světová poptávka po uhlí se loni poprvé od 90. let nezvýšila, podkopala ji zejména ochabující čínská ekonomika. Ve své střednědobé zprávě o trhu s uhlím to v pátek uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Očekává přitom, že spotřeba v Číně dosáhne v příštích letech maxima a v roli hlavního tahouna poptávky po uhlí vystřídá Čínu Indie.
 • Počet aktivních ropných vrtů v USA po čtyřech týdnech poklesu vzrostl, a to o 17 na 541, uvedl americký těžař Baker Hughes. Počet aktivních vrtů pro těžbu ropy a plynu se proti minulému týdnu nezměnil (709), počet vrtů pro těžbu zemního plynu tedy naopak o 17 klesl. V předchozím týdnu se počet aktivních ropných vrtů snížil o 21 na 524 a počet aktivních vrtů pro těžbu zemního plynu klesl o 7 na 185.

Výsledková sezóna

Hlavní události uplynulého týdne na amerických trzích

 • Americký Kongres se chystá v příštích dnech schválit reformu podílnické struktury Mezinárodního měnového fondu. Na souhlas Washingtonu čekají ostatní členové fondu už pět let. Souhlas se změnami hlasovacích práv v MMF ve prospěch velkých rozvíjejících se zemích v čele s Čínou je součástí návrhu zákona o federálních výdajích, který má umožnit americké vládě fungovat další rok.
 • Čínské aerolinky China Southern Airlines a jejich dceřiná společnost Xiamen Airlines podepsaly dohodu o koupi 110 letadel americké společnosti Boeing v hodnotě více než deset miliard dolarů. Společnosti o tom informovaly v prohlášení zveřejněném na stránkách šanghajské burzy.
 • Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech v týdnu do 12. prosince klesl na 271 tisíc z 282 tisíc v předchozím týdnu. Čekalo se 274 tisíc. Počet pokračujících žádostí v týdnu do 5. prosince klesl na 2,238 milionu z 2,245 milionu v předchozím týdnu (revidováno z 2,243 milionu), čekalo se 2,22 milionu.
 • Index aktivity filadelfského Fedu v prosinci klesl na -5,9 bodu z 1,9 bodu (odhad: 1 bod).
 • Kosmetická společnost Avon Products prodá za 170 milionů dolarů zhruba 80% podíl ve své severoamerické divizi investiční firmě Cerberus Capital Management. Cerberus pak zaplatí dalších 435 milionů USD za to, že získá 16,6 % v Avon Products. Firma také oznámila, že pozastaví výplatu dividend.
 • Jeff Williams se stává novým provozním ředitelem společnosti Apple. Akcie Applu ve čtvrtek -2,12 %.
 • JPMorgan zvyšuje doporučení na akcie Qualcomm na "overweight" z "neutral". Akcie Qualcommu ve čtvrtek -1,1 %.
 • Mizuho snižuje doporučení na akcie Valeant Pharmaceuticals na "neutral" z "buy". Akcie Valeant Pharmaceuticals ve čtvrtek -5,98 %.
 • BMO začíná pokrývat akcie řetězce restaurací Dave & Buster's s doporučením "outperform". Akcie Dave & Buster's ve čtvrtek +0,25 %.
 • Goldman Sachs snižuje doporučení na akcie Lumber Liquidators na "sell" z "neutral". Akcie Lumber Liquidators ve čtvrtek -10,49 %.
 • Morgan Stanley zvyšuje doporučení na akcie Micron Technology na "overweight" z "equal-weight". Akcie Micron Technology ve čtvrtek +1,78 %.
 • Americká centrální banka rozhodla, že se základní úroková sazba v USA po sedmi letech odlepí od technické nuly. Měnový výbor Fedu, který rozhoduje o nastavení měnové politiky v USA, oznámil, že se sazba zvýší o 25 bazických bodů na 0,25-0,5 %. Pro zvýšení úrokové sazby hlasovali všichni členové FOMC. Výhled sazby pro příští rok Fed ponechal na 1,375 %. Naposledy banka základní úrokovou sazbu zvýšila v roce 2006.
 • Americký zpracovatelský sektor v prosinci podle předběžných dat expandoval pomaleji než v listopadu. Index nákupních manažerů klesl na 51,3 bodu z předchozích 52,8 bodu, očekával se přitom jen marginální pokles na 52,6 bodu.
 • Zahájená výstavba ve Spojených státech v listopadu vzrostla o 10,5 % na celoročně přepočítané tempo 1,173 milionu jednotek ze sedmiměsíčního minima 1,062 milionu jednotek v říjnu (revidováno z 1,06 milionu). Počet vydaných stavebních povolení vzrostl o 11 % na celoroční tempo 1,289 milionu z 1,61 milionu (revidováno z 1,15 milionu).
 • Průmyslová výroba v USA v listopadu meziměsíčně klesla o 0,6 %, očekával se pokles o 0,1 % po říjnovém snížení o 0,4 % (revidováno z -0,2 %). Meziročně se snížila o 1,2 %. Výroba ve zpracovatelském sektoru v listopadu stagnovala po říjnovém růstu o 0,3 (revidováno z +0,4 %). Využití kapacit kleslo na 77 %, očekával se pokles na 77,4 % ze 77,5 % v říjnu.
 • V rámci vyjednávané dohody o financování americké vlády, na které pracují kongresmani, se objevil návrh na zrušení vývozu ropy z USA. Toto opatření by mohlo mít dlouhodobý vliv na trh s ropou v USA a částečně i v globálním měřítku
 • Amgen zvyšuje kvartální dividendu o 27 % na 1 USD na akcii.
 • Halliburton a Baker Hughes potvrdily, že regulační úřady odložily rozhodnutí o schválení jejich plánované fúze.
 • Global Payments kupuje konkurenční firmu Heartland Payment Systems za 4,3 miliardy dolarů v hotovosti a akciích, což stanovuje hodnotu akcií na zhruba 100 dolarů za kus. Heartland v úterý uzavřela na ceně 85,10 dolaru.
 • RBC zvyšuje doporučení na akcie Newell Rubbermaid na "top pick" z "outperform" v reakci na zveřejnění podrobností o fúzi s firmou Jarden.
 • CVS Health oznámila na rok 2016 zvýšení dividendy o 21 %, zároveň zlepšila výhled pro rok 2016.
 • Sam Zell (Equity Group Investments): Existuje riziko recese v USA v dalších 12 měsících.
 • Moody's zvyšuje kvartální dividendu o 9 % na 37 centů na akcii z 34 centů. Také zveřejnila program zpětného odkupu akcií v objemu jedné miliardy dolarů.
 • Starboard Value snižuje svůj podíl ve společnosti Office Depot na 5,5 % z 8,9 %.
 • AIG schválila navýšení objemu programu zpětného odkupu akcií o tři miliardy dolarů.
 • Meziroční tempo inflace ve Spojených státech v listopadu zrychlilo na 0,5 % z předchozích 0,2 %, čekalo se zrychlení na 0,4 %. Meziměsíčně ceny stagnovaly po říjnovém růstu o 0,2 %, což se čekalo. Inflace očištěná o ceny potravin a energií zrychlila na 2 % meziročně oproti předchozí hodnotě 1,9 %, jak se očekávalo. Meziměsíčně se jádrové ceny zvýšily o 0,2 %, rovněž v souladu s odhady a stejně jako v říjnu.
 • Index podnikatelské aktivity newyorského Fedu (Empire State index) se v prosinci zvýšil na -4,59 bodu z -10,74 bodu v listopadu (odhad: -7 bodů).
 • Americká centrální banka by měla po sedmi letech nulových úrokových sazeb přistoupit k jejich zvýšení, což neovlivní pouze dění na finančních trzích, ale také běžné lidi a jejich úvěry.
 • Technologická společnost Apple otevřela "tajnou" laboratoř na severu Tchaj-wanu. Inženýři této přední technologické firmy tam vyvíjejí nové technologie pro displeje mobilních přístrojů. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje informované o novém výzkumném zařízení.
 • Index trhu s nemovitostmi NAHB v prosinci klesl na 61 bodů z listopadových 62 bodů, čekal se růst na 63 bodů.
 • Technologická společnost IBM udělá z Mnichova světové centrum svého projektu vybudovat v rámci "internetu věcí" průmyslový internet. Iniciativa má propojit průmyslové firmy z celého světa a chce přitom využít koncentrace zpracovatelského průmyslu v jižním Německu. IBM v úterý uvedla, že plán vybudovat v Mnichově centrum průmyslového internetu bude znamenat její největší expanzi v Evropě za posledních 20 let.
 • Konglomerát General Electric (GE) se dohodl na prodeji své japonské leasingové divize. Za 4,8 miliardy dolarů ji od něj převezme japonská finanční skupina Sumitomo Mitsui Financial Group (SMFG). Dohoda, kterou v úterý obě společnosti oznámily, je součástí plánu GE odprodat majetek finanční divize GE Capital v hodnotě kolem 200 miliard dolarů v rámci strategie, v níž se konglomerát zaměřuje na své základní průmyslové aktivity.
 • Boeing rozšiřuje program zpětného odkupu vlastních akcií na 14 miliard USD, čtvrtletní dividendu zvyšuje na 1,09 USD na akcii.
 • GE se chystá prodat svou japonskou divizi komerčních úvěrů a leasingu společnosti Sumitomo Mitsui Finance and Leasing za 4,8 miliardy USD.
 • Goldman Sachs přidává akcie společnosti Visa na svůj seznam nejatraktivnějších titulů k nákupu díky potenciálu růstu v Evropě a dohodám s Costco a pojišťovnou USAA.
 • Konglomerát 3M snižuje celoroční výhled zisku na 7,55 USD na akcii z předchozího odhadovaného rozpětí 7,60-7,65 USD, trh čekal 7,63 USD na akcii.
 • Carl Icahn navýšil svůj podíl ve společnosti Xerox na 8,13 % ze 7,13 %.
 • Cowen zvyšuje doporučení na akcie Coach na "outperform" z "market perform".
 • Evercore začíná pokrývat akcie FireEye s doporučením "kupovat".
 • KBW zvyšuje doporučení na akcie AIG na "outperform" z "market perform".
 • Pfizer zvyšuje kvartální dividendu o 7,1 % na 30 centů z předchozích 28 centů na akcii.
 • Podzimní akciová rally v USA investory příjemně překvapila, část analytiků ale upozorňuje, že její pozadí nevypadá zrovna růžově. Pochybnosti o růstu cen akcií na amerických burzách vyvolává hned několik skutečností. Podle nového Lamensdorf Market Timing Report (LMTR) by investoři měli věnovat pozornost hlavně sentimentu, hloubce trendu, likviditě a valuaci.
 • Kuba o víkendu uzavřela se západními věřitelskými zeměmi přelomovou dohodu o svém nespláceném dluhu starém více než čtvrt století. Pařížský klub věřitelských zemí v pondělí oznámil, že Kubě odpustí 8,5 miliardy dolarů navršených úroků. Země za to slíbila, že během 18 let splatí z jistiny dluhu 2,6 miliardy dolarů.
 • Nemalé množství investorů tvrdí, že krize z roku 2008 od základů změnila to, jak fungují finanční trhy. Kámen na kameni podle některých názorů nezůstal ani za zdmi velkých firem. Při pohledu na to, jak se za poslední dekádu změnily index S&P 500 a fungování firem v něm zastoupených, ale jde spíše o evoluci než revoluci.
 • Společnost Newell Rubbermaid, výrobce psacích potřeb značky Parker či Waterman, se dohodl na koupi konkurenčního výrobce spotřebního zboží Jarden za 13,2 miliardy dolarů. Oznámily to v pondělí firmy. Jarden má ve svém portfoliu značek například svíčky Yankee Candle, lyže K2 nebo campingové vybavení Coleman.
 • Morgan Stanley snižuje doporučení na akcie GoPro na "underweight" z "equal weight", cílovou cenu upravuje na 12 z 23 dolarů.
 • JPM Securities začíná pokrývat akcie Tesla Motors s doporučením "market perform".
 • Credit Suisse zvyšuje doporučení na akcie Hewlett-Packard Enterprise na "outperform" z "neutral".
 • JPMorgan Chase začíná pokrývat akcie Square s doporučením "overweight".
 • Piper Jaffray zvyšuje doporučení na akcie společnosti Coach na "overweight" z "neutral".
 • Goldman Sachs zvyšuje doporučení na akcie Kimberly-Clark na "buy" z "neutral" a přidává je na seznam nejatraktivnějších titulů k nákupu.

Výsledková sezóna v uplynulém týdnu

 • Výsledky General Mills ve 2QFY2016: Zisk na akcii 0,82 USD (v souladu s odhady), tržby 4,42 miliardy USD (odhad: 4,57 miliardy USD). Akcie General Mills ve čtvrtek -3,31 %.
 • Výsledky Accenture ve 3QFY2016: Zisk na akcii 1,28 USD (odhad: 1,31 USD), tržby 8,01 miliardy USD (odhad: 7,9 miliardy USD). Akcie Accenture ve čtvrtek -5,34 %.
 • Výsledky FedEx ve 2QFY2016: Zisk na akcii 2,44 USD (loni: 2,31 USD), tržby 12,5 miliardy USD (loni: 11,9 miliardy USD). Akcie ve středečním after-marketu +5 %.

Zdroj: Bloomberg, CNBC, ČTK, MarketWatch

Co musíte ráno vědět (23. ledna)
Co musíte ráno vědět (23. ledna)
před 22 minutami

Co musíte ráno vědět (23. ledna)

Jak se ve středu obchodovalo v Evropě a na Wall Street, fungování které organizace chce změnit Donald Trump a jaká...
Musíte vědět
Americké akciové indexy ve středu odevzdaly počáteční zisky a…
Americké akciové indexy ve středu odevzdaly počáteční zisky a…
včera v 22:00

Americké akciové indexy ve středu odevzdaly počáteční zisky a uzavřely okolo nuly

Americké akcie uzavřely obchodování bez výraznějších změn, ačkoli indexy S&P 500 a Nasdaq Composite během dne...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Volkswagenu hrozí v Kanadě pokuta v přepočtu kolem 3,4 miliardy Kč
včera v 21:50

Volkswagenu hrozí v Kanadě pokuta v přepočtu kolem 3,4 miliardy Kč

Kanadská prokuratura navrhla vyměřit německému automobilovému koncernu Volkswagen pokutu 196,5 milionu kanadských...
Kanada Volkswagen Evropské akcie
Boeing: Výrobu letadel MAX obnovíme před jejich návratem do služby
včera v 21:20

Boeing: Výrobu letadel MAX obnovíme před jejich návratem do služby

Americká strojírenská společnost Boeing hodlá obnovit výrobu letadel 737 MAX několik měsíců před jejich návratem do...
Boeing Americké akcie
ČNB odmítá, že se obává dopadu investičních pojistek na stabilitu
včera v 20:20

ČNB odmítá, že se obává dopadu investičních pojistek na stabilitu

Česká národní banka odmítá tvrzení spolku Podvedení klienti, že se obává dopadů kauzy kolem smluv investičního...
ČNB Centrální banky Česká republika
Studie: Čína zvýšila akvizice ve střední a východní Evropě
včera v 19:53

Studie: Čína zvýšila akvizice ve střední a východní Evropě

Počet fúzí a akvizic v rozvíjejících se zemích střední a východní Evropy v loňském roce klesl o 6,5 % na 1 958...
Čína Investice Střední a východní Evropa
Debatu o změně pravidel pro hypotéky Poslanecká sněmovna nedokončila
včera v 19:32

Debatu o změně pravidel pro hypotéky Poslanecká sněmovna nedokončila

Sněmovna ani po dvouhodinové debatě nerozhodla v prvním čtení o vládní novele, která má České národní bance přinést...
Hypotéky Česká ekonomika Česká republika
Analytici: Problémy se 737 MAX mohou Boeing stát až 25 miliard USD
Analytici: Problémy se 737 MAX mohou Boeing stát až 25 miliard USD
včera v 18:35

Analytici: Problémy se 737 MAX mohou Boeing stát až 25 miliard USD

Až 25 miliard dolarů by mohly amerického výrobce letadel Boeing stát problémy se stroji 737 MAX. Odhad analytiků ve...
Boeing Americké akcie
Francie ohlásila prozatímní dohodu s USA ohledně digitální daně
Francie ohlásila prozatímní dohodu s USA ohledně digitální daně
včera v 18:13

Francie ohlásila prozatímní dohodu s USA ohledně digitální daně

Francie a Spojené státy se dohodly na příměří ve sporu kolem takzvané digitální daně. Francouzský ministr Bruno Le...
Francie Spojené státy americké (USA) Daně
Evropské akcie ve středu uzavřely v červených číslech, dolů je stáhly…
Evropské akcie ve středu uzavřely v červených číslech, dolů je stáhly…
včera v 18:00

Evropské akcie ve středu uzavřely v červených číslech, dolů je stáhly obavy z koronaviru

Evropské akciové trhy zakončily středeční obchodování v minusu, když investoři vyhodnocovali zprávy týkající se...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Jaguar Land Rover propustí na severu Anglie asi 500 zaměstnanců
včera v 17:40

Jaguar Land Rover propustí na severu Anglie asi 500 zaměstnanců

Britská automobilka Jaguar Land Rover (JLR) propustí deset procent zaměstnanců ve svém závodě Halewood na severu...
Auta Spojené království
Sněmovna podpořila digitální daň, má vynést ročně asi pět miliard
včera v 17:21

Sněmovna podpořila digitální daň, má vynést ročně asi pět miliard

Na velké internetové firmy by mohla v Česku v budoucnu dopadnout sedmiprocentní digitální daň. Vládní návrh, který ji...
Daně Česká republika
Tržní hodnota Tesly přesáhla 100 miliard USD, předčila Volkswagen
Tržní hodnota Tesly přesáhla 100 miliard USD, předčila Volkswagen
včera v 16:59

Tržní hodnota Tesly přesáhla 100 miliard USD, předčila Volkswagen

Tržní hodnota amerického výrobce elektromobilů Tesla ve středu poprvé překročila 100 miliard dolarů. Tesla tak v...
Tesla Americké akcie Volkswagen
Pražská burza v polovině týdne výrazně zpevnila, akcie Avastu…
Pražská burza v polovině týdne výrazně zpevnila, akcie Avastu…
včera v 16:45

Pražská burza v polovině týdne výrazně zpevnila, akcie Avastu zdražily o více než 3 %

Pražská burza zakončila středeční obchodování v zelených číslech, index PX stoupl o 0,92 % na 1 140,48 bodu, a...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Trump znovu kritizoval centrální banku za zvyšování úroků
Trump znovu kritizoval centrální banku za zvyšování úroků
včera v 16:24

Trump znovu kritizoval centrální banku za zvyšování úroků

Prezident Donald Trump ve středu znovu kritizoval americkou centrální banku za její zvyšování úrokových sazeb. V...
Fed Donald Trump Centrální banky
USA: Prodeje starších domů v prosinci stouply o 3,6 %
včera v 16:10

USA: Prodeje starších domů v prosinci stouply o 3,6 %

Prodeje starších domů ve Spojených státech v prosinci meziměsíčně stouply o 3,6 % na celoročně přepočítané tempo 5,54...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Nemovitosti
Americké akcie v úvodu: DJIA +0,32 %, S&P 500 +0,37 %, Nadsaq +0,52 %
včera v 15:40

Americké akcie v úvodu: DJIA +0,32 %, S&P 500 +0,37 %, Nadsaq +0,52 %

Indexy S&P 500 a Nasdaq Composite v úvodu seance vystoupaly na nová intradenní maxima.
Americké akcie
Kaufland nečekaně zrušil plánovanou expanzi v Austrálii
včera v 15:19

Kaufland nečekaně zrušil plánovanou expanzi v Austrálii

Německý řetězec supermarketů Kaufland překvapivě zrušil plány na expanzi do Austrálie. Místo toho se soustředí na...
Německo Maloobchod Austrálie