Pražská burza ve středu mírně ztratila, dolů ji táhly akcie O2

Pražská burza nenavázala na zisky z předcházejících dvou dnů a index PX ve středu odepsal 0,14 % na 826,17 bodu. Na své letošní minimum během dne spadly akcie operátora O2 Czech Republic. Ztratily také rakouské finanční tituly. Úspěšný den zažily ČEZ a Komerční banka.
O2 Czech Republic ve výsledku odepsala 2,44 % na 200 Kč, a v červených číslech tak skončila již pátý den v řadě. Cena 200 Kč za akcii přitom představuje nejnižší závěrečnou cenu od konce loňského srpna. Erste Group Bank klesla o 0,71 % na 556 Kč. V záporném pásmu skončily rovněž pojišťovna VIG se ztrátou 1,92 %, MONETA Money Bank, jejíž cenné papíry odepsaly 1,56 %, a Kofola ČeskoSlovensko, která při malém zobchodovaném objemu odevzdala 1,15 %.
Elektrárenská společnost ČEZ si ve středu připsala 0,98 %, akcie Komerční banky zpevnily o 1,13 %. Se ziskem zakončily středeční seanci rovněž Philip Morris ČR a CME. Tabákový výrobce získal 0,59 %, mediální společnost posílila o 1,9 %.
Koruna se ve středu kolem 17.15 obchodovala k euru v kurzu 27,02 EUR/CZK. Oproti úternímu závěru tak česká měna zhruba o haléř posílila. Vůči americkému dolaru si koruna od úterního večera polepšila o devět haléřů na 24,33 USD/CZK a k britské libře zpevnila o sedm haléřů na 32,14 GBP/CZK.
Zdroj: BCPP
Aktuality

