Dva čínští výrobci zařízení pro těžbu bitcoinů chtějí na burzu

Dva čínští výrobci zařízení pro těžbu bitcoinů plánují v letošním roce vstup na akciovou burzu v Hongkongu. Každý z nich chce získat z nabídky akcií až jednu miliardu dolarů. Primární nabídky obou firem budou testem zájmu investorů o aktiva spojená s kryptoměnami a měly by být zatím největší nabídkou ze strany firem zaměřených na bitcoiny, uvedla v úterý agentura Reuters.
Zpravodajský server IFR ze skupiny Thomson Reuters uvedl, že společnost Canaan Creative podala žádost o vstup na akciovou burzu v pondělí. Druhá společnost, Zhejiang Ebang Communication, pak začala pracovat s poradci na vstupu na burzu. Společnost Canaan Creative se ke zprávě odmítla vyjádřit, komentář zatím neposkytla ani firma Ebang.
Cena bitcoinu od počátku letošního roku klesla zhruba o 35 procent a Peking zpřísnil dohled nad obchody s touto virtuální měnou. Čínští výrobci vybavení pro těžbu bitcoinů přesto hledají kapitál pro financování svého růstu, protože zvýšený zájem o kryptoměny způsobil prudký růst poptávky po jejich zařízeních.
Canaan prodává těžební stroje Avalon s přizpůsobenými superrychlými čipy ASIC. Příjmy firmy loni činily více než jednu miliardu jüanů.
Výrobci zařízení pro těžbu bitcoinů vyrábějí počítače se speciálními čipy, které těží kryptoměny efektivněji než většina zařízení s běžnými čipy, jejichž výrobcem jsou firmy jako je Intel. Majitelům těchto počítačů to pak přináší vyšší příjmy.
Zdroj: ČTK
Aktuality

