US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ+0,33 %
KB+2,75 %
Erste+0,06 %

Skandinávská část Thomas Cook stále v provozu, hledá kupce

Skandinávská část britské cestovní společnosti Thomas Cook bude pokračovat v provozu, protože je samostatným právním subjektem odděleným od mateřské firmy, která v pondělí zkrachovala. Hledá však nového majitele, uvedla v úterý agentura Reuters. Skandinávská odbočka už v pondělí oznámila, že od úterý obnovuje všechny své lety.

"Protože jsme nezávislou a ziskovou částí podnikání, jsme už s podporou od našich bank, věřitelů a ručitelů schopni pokračovat v práci," prohlásil výkonný ředitel skandinávského podniku Thomas Cook Magnus Wikner.

Skandinávská část Thomase Cooka zahrnuje sestává ze dvou společností - Thomas Cook Northern Europe a Thomas Cook Scandinavian Airlines. Je známá také jako Ving Group. Skupina působí pod několika značkami, v Norsku je to Ving, v Dánsku Spies, ve Finsku Tjäreborg a ve Švédsku Ving a Globetrotter.

Společnost Thomas Cook, která patřila k nejstarším a největším cestovním kancelářím na světě, v pondělí vyhlásila bankrot a vstoupila do likvidace. Krach společnosti je podle odborníků dosud největším případem úpadku cestovní kanceláře.

Firma si nedokázala zajistit dodatečné peníze, které požadovaly věřitelské banky, a britská vláda finanční pomoc poskytnout odmítla. V pondělí s ní na dovolené v zahraničí bylo zhruba 600 000 lidí.

Zdroj: ČTK

BankrotTurismus a cestovní ruch
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár