Jak se znemožnit na pracovním pohovoru

Většina z nás jich absolvovala celou řadu. Několik vedoucích pracovníků sedí u stolu naproti vám a sledují každý váš pohyb, každé slovo. Pohovory většinou probíhají bez problému, ale trapné momenty mohou vzniknout jedna dvě. A kdo není schopný mluvčí, jen tak z trapasu nevybruslí.
Dali jsem proto dohromady několik příkladů nežádoucích situací z pohovorů. Když se jich vyvarujete, neuděláte ze sebe úplného idiota.
1. Rozpovídat se už na recepci a podělit se o své obavy nebo jiné starosti. To rozhodně není dobrý nápad. Uvědomte si, že i recepční pracuje pro společnost, kde budete dělat pohovor.
2. Někteří mohou vsadit na krásu a sex-appeal. Dávat na odiv svoje vnady přímo na pohovoru se však příliš nedoporučuje. To samé platí o parfému. Nepřehánějte to s ním, pokud nechcete pracovat v parfumerii.
3. Kdy si budu moct vzít dovolenou? Pokud jste se dostali do fáze, kde probíráte podmínky zaměstnání, nezačínejte touto větou.
4. Kouříte? Nevadí, jen si dejte záležet, aby z vás nebylo na pohovoru nic cítit.
5. V bývalém zaměstnání mě pronásleduje ex-přítel(kyně). Vykládat na pohovoru podobné soukromé problémy z bývalé práce se nemůže vyplatit. 6. Nevíte nic o naší společnosti? Pokud má firma, do níž se chcete dostat, webové stránky, reklamu a produkty, s kterými se setkáváte téměř denně, zjistěte si o ní co nejvíce.
7. Víkendové strniště vám jistě pomůže u přijímacího řízení k dřevorubcům. Hladkou tváří, vkusným a slušným oblečením nic nezkazíte.
8. Tuto práci chci dělat, dokud nenajdu něco pořádného. další smrtonosná věta.
Nakonec se podívejte na přijímací pohovor z dílny Létajícího cirkusu Montyho Pythona. V hlavních rolích John Cleese a Graham Chapman.
Zdroj: Business Insider