Jak omezit závislost na mobilu?

O tom, že je velká část populace doslova závislá na mobilních telefonech, asi nemá smysl dlouze debatovat. Neznamená to ale, že s tím nelze bojovat, nebo se o to alespoň pokusit.
Mobilní telefon kontrolujeme většinou brzy poté, co se probudíme. Za den se na displej jen tak z dlouhé chvíle podíváme mnohokrát a zpravidla na něm objevíme něco, co je potřeba bezodkladně řešit.
Mobily často nedáváme z ruky v práci, v obchodě, když trávíme čas s rodinou a přáteli, vlastně ani u televize, bohužel nezřídka také za volantem. A pro mnohé z nás je telefon také posledním společníkem v posteli, než jdeme spát.
Štve vás to? A chcete s tím něco udělat? Závislosti se zbavuje těžko, s telefonem by to ale nemuselo být tak hrozné jako s cigaretami, alkoholem nebo čokoládou.
Společnost Deloitte na to zpracovala studii, která ukázala, že zkoumaní (Američané) přece jen začínají vnímat, že jim telefony zasahují do života, především do vztahů s lidmi v jejich bezprostředním okolí. A zkoušejí pro začátek jednoduchá a účinná opatření, třeba nechávat telefon v tašce, vypínat notifikace a podobně. Tak to zkuste také.
Zdroj: Deloitte