Týden na trzích podle burzovních grafů: Nepatrná ztráta indexu S&P 500 situaci nemění, akcie mají za sebou silný měsíc
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Nepatrná ztráta indexu S&P 500 situaci nemění, akcie mají za sebou silný měsíc

Páteční propad o bezmála 3 % znamenal pro index S&P 500 týdenní ztrátu 0,19 %. Nálada na trhu dále kolísá.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 uzavřel týden na červené nule. Na konci dubna vystoupal nad 2 900 a dostal se pod rezistenci na 3 000, kterou zesiluje 200denní klouzavý průměr. V pátek trh reagoval na ekonomickou situaci a došlo k prodejní vlně, objem obchodů ale nebyl nijak dramatický.

Denní graf indexu S&P 500 se nemění. Nejbližší support je na 2 700, po jeho případném prolomení vede cesta ke 2 400 a k březnovým minimům.

7 grafů: Jak koronavirus (zatím) dopadá na ekonomiku?
Makroekonomická data jsou občas "sto let za opicemi". Nic moc lepšího ale nemáme po ruce.

VIX

Index volatility VIX se za týden prakticky nikam neposunul. Na současných, historicky nadále velice vysokých úrovních je pro akciový trh spíše varovným signálem.

Závěr

Index S&P 500 za duben posílil o více než 10 %. Prvního května ale trh předvedl, že situace není tak jednoznačná, jak by si býci asi přáli. Všem zřejmě dochází, že ekonomické následky pandemie koronaviru a opatření na ochranu zdraví lidí nebude snadné napravit.

Index S&P 500 by mohl otestovat minimálně nejbližší support na 2 700 a pokračovat ke 2 400, případně k březnovým minimům okolo 2 200. Ze střednědobého hlediska mají navrch medvědi, na čemž nic nezměnily ani překvapivě dobré (nebo ne tak špatné) výsledky hospodaření některých velkých firem.

Gundlach: Teď není čas naskakovat do akciového vlaku, trh podceňuje sociální rozvrat vyvolaný vysokou nezaměstnaností
Americký akciový trh může opět testovat březnová minima. Investoři podceňují možné dopady prudkého nárůstu míry nezaměstnanosti na stabilitu společnosti. O práci přitom za několik posledních týdnů přišlo přes 25 milionů Američanů, upozorňuje Jeffrey Gundlach ze společnosti DoubleLine Capital. Sám proto aktuálně sází na pokles akciového trhu v USA.
Každý propad na trzích jako černá labuť? Omyl!
Investoři se v současnosti dělí na dvě skupiny. Jedni věří, že v krátké době přijdou další propady na trzích, a proto na burzu nevstupují. Druzí věří, že trhy z dlouhodobého hlediska rostou, a proto nyní dokupují akcie se slevou.