Vítězné portfolio na rok 2019: Expertní rady začínajícím a mírně pokročilým (1. díl: portfolio)
|

Vítězné portfolio na rok 2019: Expertní rady začínajícím a mírně pokročilým (1. díl: portfolio)

Brexit a řada podobných (geo)politických starostí, zpomalení Německa a dalších významných ekonomik nebo klesající zisky firem nejen v USA udělají rok 2019 na trzích přinejmenším zajímavým. Oslovili jsme proto přední domácí investiční experty s otázkou, jak se nyní postavit k základním třídám aktiv. Na jejich tipy naváže cyklus ABCD začínajícího investora, který nově zavítá i do Českých Budějovic, Brna a Ostravy.

Investiční portfolio Pravidla a doporučení pro investování Ponaučení pro investory Investování Investiční strategie

ABCD začínajícího (a mírně pokročilého) investora od 5. února 2019 opět nabídne unikátní možnost získat formou zábavných interaktivních přednášek komplexní a prakticky využitelné informace o sestavování osobního portfolia. O své zkušenosti a tipy se s účastníky cyklu podělí přední domácí odborníci na investování.

V Praze čítá cyklus osm seminářů, během nichž se účastníci dozví to nejpodstatnější o sestavování a rebalancování portfolia a také o základních třídách aktiv. ABCD se navíc v rámci Tour v roce 2019 představí v Českých Budějovicích, Brně a Ostravě. Tam potřebné informace zasazené do kontextu aktuálního dění na trzích zájemcům nabídne v komprimované podobě během dvouhodinové přednášky.

Mluvit se bude mimo jiné o tom, na co se nesmí ve vítězném portfoliu na rok 2019 zapomenout. Právě nad tím se v rámci naší ankety zamyslel obchodní ředitel Conseq Investment Management Lukáš Vácha, jeden z tradičních průvodců cyklem ABCD.

Čtenáři Investičního webu mají exkluzivní možnost přihlásit se zdarma na ABCD v Praze i na zastávky v rámci Tour, a to prostřednictvím e-mailu zaslaného na abcdzi@seznam.cz (do předmětu napište "ABCD – registrace").

Kapacita v Praze konané ABCD je omezená na 16 míst, což umožňuje individuální přístup. Polovina míst je přitom již nyní obsazena, a i proto organizátoři žádají, aby se registrovali jen vážní zájemci o účast v celém cyklu. Semináře v Praze se budou konat od 17.30 do zhruba 19.00. Místo konání (půjde o centrum města) organizátoři upřesní do konce roku.

Jízdní řád ABCD

  Datum Téma Lektoři
1 5. 2. Vítězné portfolio  
2 19. 2. Akcie 360 °: Hodnoty, na kterých lze stavět  
3 5. 3. Pražská burza: Co je doma, to se (s)počítá  
4 19. 3. Investiční defenziva: Z definice (ne)záživná?  
5 2. 4. Zlato a další komodity, co se (občas) třpytí  
6 16. 4. Měny a portfolio: O forexu a smrti  
7 14. 5. Umění a spol.: Alternativa středního proudu  
8 28. 5. Kolokvium aneb Ptejte se nás, na co chcete  

Detaily cyklu se ladí. Organizátoři budou v průběhu prosince tabulku průběžně aktualizovat.

V Českých Budějovicích, Brně a Ostravě se zastávky ABCD Tour budou konat na partnerských univerzitách. Kapacita se pohybuje v rozmezí 40-50 míst s tím, že zhruba polovina je rezervována pro studenty. Zbytek se rozdělí mezi zájemce z řad veřejnosti. Kódy přednáškových místností, v nichž se budou semináře konat, pořadatelé upřesní na začátku roku 2019.

  • 4. 3. (16.45) Jihočeská univerzita, České Budějovice
  • 1. 4. (16.45) Mendelova univerzita, Brno
  • ?. 5. Ostrava

Podrobnější informace o cyklu, vybrané záznamy ze seminářů a prezentace vystupujících nabízí web ABCD začínajícího investora. Historický exkurz do roku 2015, kdy ABCD zažívala premiéru paralelně na pražské Vysoké škole ekonomické a brněnské Mendelově univerzitě, najdete ZDE.

Partnery jarního cyklu ABCD začínajícího (a mírně pokročilého) investora jsou Burza cenných papírů Praha a poradenská společnost Save & Capital. ABCD Tour se koná za podpory Jihočeské univerzity České Budějovice a Mendelovy univerzity v Brně. Mediálním partnerem projektu je Investiční web.