Rychlá spekulace
|

Rychlá spekulace

Je tomu právě rok, co stál barel ropy více než 145,00 amerických dolarů. Co potom následovalo je dobře známo: razantní propad v důsledku krize, který se zastavil až na úrovni okolo 45,00 USD.

Od března již opět roste – a to až na roční maximum kolem 76,00 USD. Toto oživení nyní rázně zkorigovalo, následoval propad až k aktuální úrovni 60 USD.

Fundamentálně i nadále hovoří pouze málo pro masivní růst. Konjunktura je celosvětově stále v nedohlednu, což zamezuje krátkodobému růstu poptávky po ropě. Oproti tomu stojí fakt, že ropa je vyčerpatelným zdrojem, což i v případě pokračování recese stanoví určité cenové dno.

Spekulaci na pokračování stagnace ceny ropy umožňuje inline-warrant od Société Générale. U tohoto certifikátu se nesmí cena ropy Brent do splatnosti 11. srpna dostat nad hranici 74,00 USD a zároveň nesmí propadnout pod bariéru na 26,00 USD.

warrant ropa

To odpovídá ochraně ve výši 16,4 procenta směrem nahoru a 59,1 procenta dolů. Zatímco spodní bariéra už ohrožena nebude, horní skýtá vyšší rizika.

Černé zlato se stále technicky nachází v růstovém trendu, ropa se po korekci dokázala na 60,00 dolarech stabilizovat, takže nedošlo k zásadnímu narušení tohoto trendu. Na druhou stranu směrem nahoru čeká několik hranic odporu: Nejdříve na úrovni 66,00 dolarů, poté kolem 70,00 dolarů.

Pokud se podaří udržet se v koridoru, bude certifikát splatný za 10,00 EUR. To odpovídá výnosu 11,7 procenta za necelé čtyři týdny. Oproti tomu však stojí riziko totální ztráty. Pokud by se ropa na jediný okamžik dostala mimo koridor, propadne certifikát zcela jako bezcenný.

S ohledem na velmi krátkou splatnost, technickou situaci, ekonomické prostředí a atraktivní šanci na výnos, doporučujeme certifikát k nákupu. Přesto by měli investoři použít stop-loss příkaz. Ti opatrnější by měli vystoupit již při překonání 66,00 dolarů, nejpozději při dosažení hranice 70,00 dolarů by měli vystoupit i otrlejší spekulanti.