Co nás dnes čeká - přehled hlavních událostí
|

Co nás dnes čeká - přehled hlavních událostí

Přehled událostí, které mohou zahýbat vývojem české koruny.

CZK/EUR

Přehled dnešních zpráv

9:00 ČR: HDP za 2.Q.2009 9:00 Maďarsko: HDP za 2.Q.20009 11:00 Eurozóna: index spotřebitelských cen za červenec

Předpokládaný kurz eura pro dnešní den

Dnešek začne HDP za 2.Q.2009 z domácí scény. Meziročně by se česká ekonomika měla propadnout o 4,5 %, ovšem v mezi kvartálním vyjádření bychom měli zaznamenat růst. Faktem ale zůstává, že důležitější data máme už za sebou. Domácí HDP může zasáhnout do obchodování pouze v případě, že dopadne výrazně jinak, než trhy očekávají.

I pro dnešek předpokládáme pohyb koruny v pásmu pod hranicí 26 korun za euro.

CZK/USD

Přehled dnešních zpráv

14:30 USA: index spotřebitelských cen za červenec 14:30 USA: průmyslová výroba za červenec 16:00 USA: index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity za srpen

Předpokládaný kurz dolaru pro dnešní den

Dnešní čísla o americké inflaci a průmyslové výrobě mohou být pro další vývoj měn stěžejní. Bude zajímavé sledovat, zda na základě výsledků vzroste či klesne riziková averze. Pokud vzroste, koruna by se mohla propadnout přes 26,00 CZK/EUR a zpět k 18,30 CZK/USD. Pokud naopak klesne, koruna by z toho mohla vytěžit mírné zisky. Vzhledem k důležitosti zpráv dnes čekáme širší pásmo pohybu 17,80 – 18,20 CZK/USD.

Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity

Jedná se telefonní průzkum 500 spotřebitelů o tom, jak vnímají stav nákupních podmínek, podmínek podnikání a osobních financí. Index se skládá ze složky současné situace a složky očekávání budoucího vývoje. Složky jsou v indexu zastoupeny v poměru 40:60, proto velice dobře popisuje očekávání spotřebitelů, které má vliv na jejich celkovou budoucí spotřebu.

Zdroj: Citco FT