Krátkodobý výhled na české akcie: srpen 2009 a ORCO, ECM, Pegas a AAA Auto
|

Krátkodobý výhled na české akcie: srpen 2009 a ORCO, ECM, Pegas a AAA Auto

Potenciál a riziko jednotlivých akcií obchodovaných v systému SPAD pro následující týdny.

ORCO logo

Orco

Situace kolem Orca se postupně stabilizuje na současných úrovních za téměř nulového objemu – žádná aktivita. V případě společnosti se prozatím nic nemění – stále je platná ochrana proti věřitelům, probíhají jednání s věřiteli a s potenciálním novým investorem.

Naše doporučení je stále velmi konzervativní a očekáváme, že dojde k výraznému naředění stávajících akcionářů a proto investici hodnotíme jako velmi spekulativní.

Krátkodobý výhled

Nadále vnímáme vysoké riziko spojené s touto investicí. V případě přežití společnosti vnímáme relativně vysoké riziko dalších zčeřovacích efektů současných akcionářů. Investice do Orca nám přijde velmi spekulativní.

ECM logo

ECM

Společnost trpí vysokým nezájmem investorů a ten dle našeho názoru bude přetrvávat. Celkově se v případě ECM nic na našem náhledu nemění. Omezenost jakýchkoliv zpráv pouze podporuje současnou situaci.

Krátkodobý výhled

Reality mohou být stále pod tlakem díky nejasnosti ohledně financování díky přetrvávající relativně napjaté situaci v bankovním sektoru. Výrazné omezení likvidity titulu limituje jakoukoliv úvahu nad vhodností dané investice.

Pegas logo

Pegas

Titul se pohybuje dle sentimentu beze zpráv v pásmu 350-390 Kč – dle očekávání. Výsledky za 2Q09 budou 27. srpna a spíše se dají čekat již slabší čísla díky projevení snížení cen na tento rok.

Jen připomínáme, že titul se stále obchoduje s nárokem na dividendu. Dnem bez nároku na dividendu bude pravděpodobně 19. září (či okolo tohoto data), což je historická zkušenost – prozatím však neurčeno společností. Dividenda bude ve výši 0,9 EUR/akcii – 22,5 Kč či 5,8% hrubý div. výnos.

Krátkodobý výhled

Výsledky za 2Q09 by měly lehce oslabit zájem o titul, který na úrovních kolem 380 Kč je na férových cenách respektive z krátkodobého hlediska již nevidíme další výraznější růstový potenciál z popudu fundamentu. Sentiment může dle mého úsudku titul potenciálně vynést lehce nad 400 Kč hranici – rovněž omezený potenciál.

AAA Auto

AAA Auto

Společnost spíše relativně neočekávaně vydala předběžné výsledky za 2Q09, které byly lepší, než jsme předpokládali. Vykázaný zisk činil 1,6 mil. EUR (za 2Q08 společnost vykázala ztrátu ve výši 2,5 mil. EUR) vs. naše očekávání 1,2 mil. EUR. Detailní struktura bude zveřejněna 27. srpna.

Krátkodobý výhled

Z krátkodobého hlediska budou pravděpodobně nadále působit pozitivně vydané předběžné výsledky. Hlavním pozitivním faktorem je letmé znovuoživení obchodování na tomto titulu - relativně srovnáno k předchozím výsledkům objemů obchodu společnosti – celkově jsou obchody nadále slabé.