Kandidáti růstu: Biotechnologické firmy, které čekají na schválení léků
|

Kandidáti růstu: Biotechnologické firmy, které čekají na schválení léků

Food and Drug Administration (FDA) je úřad pro potraviny a léčiva spadající pod americké ministerstvo zdravotnictví. FDA je odpovědný za ochranu a podporu veřejného zdraví prostřednictvím regulace a dozoru nad bezpečností potravin, léků, tabákových produktů atd. Pro firmy ze zdravotnického sektoru je tento úřad velmi důležitý. Krom jiného totiž jeho rozhodnutí ovlivňují i budoucí vývoj akcií.

Farmacie Světové akcie Zdravotní péče
Farmaceutické akcie

Připravili jsme seznam kandidátů, kteří by podle analytiků měli právě díky rozhodnutí FDA v budoucnu růst.

pSivida Limited

Společnost distribuující léky.

Tržní kapitalizace: 110 milionů dolarů

FDA bude rozhodovat o dodávání léku Iluvien pro diabetiky. Během posledního roku se akcie společnosti vyšplhaly o téměř 90 procent a s největší pravděpodobností budou i nadále růst.

AstraZeneca

Výrobce léčiv.

Tržní kapitalizace: 71 miliard dolarů

FDA bude rozhodovat o léku Vandetanib, který by se měl používat na léčbu rakoviny. Zájem o akcie AstraZeneca je vysoký a měl by se udržet. Akcie během posledního roku získaly 17 procent a po pravděpodobném schválení léku by měly nadále růst.

Valeant Pharmaceuticals International

Společnost distribuující léky.

Tržní kapitalizace: 8 miliard dolarů

FDA bude rozhodovat o léku Ezogabine, který by se měl používat k léčbě dospělých s parciálními záchvaty. Zájem o léky není zatím takový, jaký firma předpokládala, ale propadák z Ezogabinu určitě nebude. Navíc akcie společnosti přidaly za minulý rok úctyhodných 113 procent.

MannKind

Biotechnologická společnost.

Tržní kapitalizace: 691 milionů dolarů

FDA bude rozhodovat o inzulínovém inhalátoru Afrezza. Zájem o tento lék by měl být podle analytiků obrovský a společnosti by měl přinést velké zisky. Akcie sice za poslední rok ztratila kolem dvou procent, ale v následujícím roce by mělo být vše jinak.

Amgen

Další biotechnologická společnost.

Tržní kapitalizace: 52 miliard dolarů

FDA bude rozhodovat o léku Prolia, který by se měl používat na rakovinu kostí. O akcie společnosti nebyl v posledním roce takový zájem, ale to by se mělo rozhodnutím FDA změnit. Analytici předpovídají společnosti závratný rok 2011, po lehce růstovém roku 2010, kdy přidala 2,5 procenta.

Bristol-Myers Squibb

Výrobce léčiv.

Tržní kapitalizace: 46 miliard dolarů

FDA bude v prosinci rozhodovat o léku Yervoy. Analytici předpovídají obrovský zájem o akcie společnosti, které jen za uplynulý rok přidaly téměř 25 procent.

Zdroj: Seeking Alpha