Akcie jsou opět v kurzu
|

Akcie jsou opět v kurzu

Poprvé od krachu Bear Stearns a pádu Lehman Brothers se investoři o své peníze v akciích nebojí. A pokud se něčeho bojí, tak je to promeškání příležitosti vydělat na akciích ještě více. Musejí si však pospíšit, na nákup mají jen pár měsíců.

Fed Investování Kvantitativní uvolňování
Akcie - ilustrační foto

Tato změna nálady přichází hlavně díky americké centrální bance. Další kolo kvantitativního uvolňování totiž zaručuje akciím růst.

Fed bude 9 měsíců odkupovat dluhopisy za 600 miliard dolarů. Jedinou obavou investorů tak zůstává červen, kdy tato fáze uvolňování skončí.

Nikdo dnes přesně neví, co v té době akcie udělají. Poslední vývoj amerických akcií však naznačuje, že investoři přehlížejí ekonomické problémy ani nedbají na dluhově postižené země.

Na americkém akciovém trhu vzniká nový trend - vydělat na akciích co nejrychleji a co nejvíce.

Vývoj amerických akcií sledujte zde

Absence strachu je evidentní na stovkách akciových titulů a napříč všemi sektory. Makléři začínají upozorňovat své klienty, že se na trhu objevuje mnoho výhodných titulů k nákupu. Mezi akcie, které vybírají, patří například Agrium, Petrohawk Energy, Apple, Adobe Systems, BMC Software, Citrix Systems, Google, Netflix, Priceline.com a Yahoo!.

Společně s akciemi se na seznamu atraktivních investic stále objevují komodity v čele se zlatem a stříbrem.

Každý investor by tak měl zvážit nové rozložení svého portfolia. Některé akcie jsou v současnosti obrovskou příležitostí, i když možná jen krátkodobou.

Je ovšem pravda, že se většina investorů, především drobných, stále akciového trhu bojí. Hlavním rizikem je právě situace "potom", tedy po druhé vlně masivního pumpování likvidity ze strany Fedu.

Zdroj: Barron's