Týden na trzích podle burzovních grafů: Čeká se na vybočení z pásma
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Čeká se na vybočení z pásma

Zkrácené obchodování a čtvrteční svátek ovlivnily aktivitu investorů ve Spojených státech. Předvánoční období slibuje řadu zajímavých spotřebitelských dat, která mohou dát signál trhu k vybočení z trvajícího obchodování v úzkém pásmu.

Technická analýza Světové akcie

S&P 500 denní graf

S&P 500 - technická analýza

Minulý týden se ve čtvrtek neobchodovalo a v pátek proběhlo zkrácené obchodování. Index S&P 500 se pohybuje v úzkém rozpětí 1 180 až 1 200 a proražení na jednu nebo druhou stranu způsobí pravděpodobně významný pohyb.

VIX denní graf

VIX, index kolísavosti amerických akcií - technická analýza

Index volatility VIX se v pátek dostal nad trendovou čáru, ale stále drží rozpětí 18 až 23 bodů. Při dalším růstu a případném proražení rozpětí nahoru se stávající náhled na trh změní a příkloní se na medvědí, klesající stranu.

Závěr: Současná situace připomíná přetahování mezi býky a medvědy. Cena indexu S&P 500 zůstala v úzkém rozpětí 1 180 až 1 200 a čekáme, jakým směrem se vydá po jeho proražení. Možnosti dosažení pozitivnějších výsledků bránily také zprávy z Korejského poloostrova a z Evropy.

Minulý týden se vzhledem ke ztrácenému obchodování nestalo nic, co by jasněji naznačilo další předpokládaný vývoj. Příští týden bychom se měli nějakého náznaku dočkat.