Proč jsou akcie Googlu skvělou dlouhodobou příležitostí? 4 jasné důvody
|

Proč jsou akcie Googlu skvělou dlouhodobou příležitostí? 4 jasné důvody

Společnost Google je dlouhá léta leaderem na poli internetového vyhledávání a její příjmy z reklamy a stabilní pozice lákají ty nejmovitější investory. Místo dlouhých analýz se podívejme na čtyři zřetelné důvody, proč Google patří do akciového portfolia.

Světové akcie Alphabet (Google) Internet
Google

1. Stroj na peníze

V 3. kvartálu 2010 vydělal Google 2,1 miliardy dolarů. V současné době "sedí" na 26 miliardách dolarů (to odpovídá 83 dolarům na akcii).

Tak velké množství hotovosti se může jevit jako hloupost, ale Gogole peníze využívá ke skupování drobných technologických firem. Koupil například firmu Admob, jedničku v mobilní reklamě.

Reklamy v mobilech jsou zatím především u nás vnímány jako marginalita, ale analýzy tohoto odvětví nabývají na váze.

Pokud by Google rozhodl vyplatit dividendu, zvládl by 3 až 4 % ročně, a přitom by ještě byl schopný držet růst zisku na 20 %.

2. Nejlepší vyhledávač

Google má několikaletý náskok před konkurencí. Příkladem je automatická měnová kalkulačka. Takto to například vypadá, když dáte vyhledat "5000 CZK na USD".

Měnová kalkulačka na Googlu

Jiné weby tuto automatickou měnovou kalkulačku neměly, nyní ji začínají přebírat.

Podobné je to s dynamickým vyhledáváním – prohlížeč nabízí výsledné odkazy již během psaní. A inovace přicházejí každým dnem.

3. Android a mobily

Operační systém pro mobilní telefony Android zaznamenal od svého uvedení 2007 velmi výrazný růst. Nyní dosahuje 10% podílu na trhu a mezi operačními systémy patří mezi nejvíce rostoucí. Například Droid X od Motoroly běží na softwaru od Googlu. Někdo jej může považovat za konkurenci iPhonu.

Android: Nová dojná kráva firmy Google

Výrobci mobilů platí Googlu nejen za přístup k softwaru Android a ostatním nástrojům, ale podporují také Google Maps, Youtube a Gmail.

Podobně jako Apple i Google nabízí virtuální obchod, kde je možné nakoupit a stáhnout hudbu a filmy přímo do mobilu. Do budoucna to bude další stabilní zdroj příjmů.

Google začal prodávat digitální knihy; nabízí tři miliony titulů

4. Docs a další nástroje

Google dohání Microsoft na poli aplikací. Google Docs umožňují sdílet na internetu dokumenty, které nahrazují klasickou sadu Office od Gatesova kolosu.

Velké organizace mají k dispozici prémiové verze, jejichž cena je podstatně nižší, než u tradičního MS Office. V následujících letech to přinese silný růst.

Zdroj: WealthDaily.com