Středoevropské akcie: Kam se poděl býk?
|

Středoevropské akcie: Kam se poděl býk?

Jediné, co může rozehřát investory uprostřed ledové zimy, je tržní optimismus. V tomto reportu prezentujeme náš pozitivní výhled na středoevropské akcie v první polovině roku 2010 a deset investičních doporučení, o nichž jsme v současnosti nejvíce přesvědčení.

Střední a východní Evropa Akcie ČR

WOOD TOP 10

modelové portfolio makléřské společnosti Wood & Company je složeno jak z dlouhých pozic (spekulací na růst), tak z krátkých pozic (spekulací na pokles)

Zdvojnásobujeme naši čistou dlouhou pozici na 80 %. Naše modelové portfolio Wood Top 10 Picks se tedy skládá z devíti dlouhých pozic a jedné krátké.

Banky, reality a komodity patří mezi námi preferované sektory, jejichž prostřednictvím chceme profitovat na pokračujícím zotaveni ekonomik.

Wood TOP10 výkonnost

Doporučujeme podvážit defenzivní telekomunikace a farmacii.

V rámci bankovního sektoru jsme optimističtí, hlavně co se tyká Erste Bank a maďarského OTP. I pres zřejmá rizika obě banky disponují kvalitní retailovou sítí a mají v roce 2010 potenciál pozitivně překvapit.

Atrium zůstává naši oblíbenou společnosti v realitním sektoru. Díky novému managementu a téměř žádnému dluhu má společnost v rámci sektoru nejlepší postavení na zotavujícím se trhu.

Dlouhá pozice v akciích Netia v kombinaci s krátkou pozicí v TPSA je de facto sazka na pokračující tlak regulátora na polském telekomunikačním trhu.

PKN a ČEZ jsou naše preferované akcie v energetickém sektoru.

Na Ukrajině operující Kernel a rumunské investiční fondy SIF2 jsou kořením v námi doporučovaném portfoliu.

Úspěch z roku 2008, kdy jsme překonali tržní index o 24 %, se nám v roce minulém nepodařilo zopakovat, jelikož jsme podcenili sílu zotavení trhu. Proto jsme přesvědčeni, že pozitivní vývoj bude alespoň v první polovině roku na trzích nadále převládat.

Wood TOP10 portfolio