3 akcie s vysokým dividendovým výnosem
|

3 akcie s vysokým dividendovým výnosem

Akciové trhy mají za sebou silnou rally. Některým společnostem se podařilo vymazat ztráty, některé si dokonce připisují zisky. Těm investorům, kteří využili situace, se rozroste účet i díky výnosům z dividend. Ovšem ne všechny společnosti nabízejí dividendu - například na pražské burze je to zhruba polovina firem.

Akciových titulů na zahraničních trzích, které dividendu nabízejí, je víc. Investorům, kteří mají obavy z nižšího růstu, než jakého jsme byli svědky v druhé polovině minulého roku, se proto jeví investice do dividendových titulů jako velmi rozumná. Následující výběr zahrnuje ty nejatraktivnější společnosti s dividendovým výnosem přes 3 procenta.

McDonald´s

McDonald´s

Dividendový výnos: 3,3 %

Společnosti McDonald´s se daří. V únoru se prodeje zvýšily oproti minulému roku o 4,8 procenta. Nové produkty - kvalitní káva nebo snídaňové menu za dolar - se prodávají nad očekávání dobře. V poslední době dokonce společnost experimentovala s novým vybavením restaurací. Patří mezi ně plazmové televize, šatny, čalouněný nábytek, dokonce krby.

Manažeři v modernizovaných zařízeních zaznamenali vyšší tržby a samozřejmě vyšší návštěvnost. V letošním roce se tak vedení McDonald´s rozhodlo zmodernizovat 2 000 z celkových 32 000 restaurací. Analytici očekávají, že by se mělo akciím dařit a v roce 2010 by se měly dočkat několikaprocentního růstu.

Philip Morris Int.

Philip Morris International

Dividendový výnos: 4,6 %

Akcionářům tabákového gigantu se během největší krize dýchalo přeci jen o něco lépe než nekuřákům. Vysoké dividendové výnosy a omezená ekonomická citlivost držely cenu akcií na stabilní úrovni. Pokud však chtějí investoři vložit do společnosti peníze, budou to mít o něco těžší. Philip Morris je totiž nyní rozdělena mezi dvě společnosti – Altria (pro operace v USA) a Philip Morris International (pro zámořské operace).

Mezinárodní společnost má mnohem lepší růstové vyhlídky, ale bohužel také na menší dividendový výnos. 4,6 procenta je však stále velice slušná "jistota", a investice do tohoto titulu je proto sázkou na klasickou konzervativní dividendovou akcii. Campbell Soup

Campbell Soup

Dividendový výnos: 3,2 %

Společnost Campbell Soup roste pomalu, ale vytrvale. Wall Street očekává, že výrobce koláčků Pepperidge nebo omáčky Prego zvedne do konce července své tržby o 2,4 procenta. Nicméně firma hodlá šetřit, a tak by se mohl trh dočkat mnohem rychlejšího růstu – dokonce až 10procentního.

Investoři by však neměli očekávat u akcií Campbell Soup výraznější pohyby. Cena by měla pozvolna růst. Na nákup akcií určitě není pozdě, cena je zatím přiměřeně nízko a 3,2 procenta výnosu z dividendy dělají z této firmy velice zajímavý titul.

Zdroj: Smartmoney.com