Oliver Pursche: Buďte defenzivní, ale dejte na dobré zprávy
|

Oliver Pursche: Buďte defenzivní, ale dejte na dobré zprávy

V době zvýšené nejistoty na trhu je moudré ponechat portfolia více diverzifikovaná. To doporučuje Oliver Pursche, manažer defenzivního fondu GMG Beta.

Relativně menší fond, který byl založen 1. září 2009, je pro všechny typy investorů. Ať už pro specialisty na dlouhé a krátké pozice, investice s pevným výnosem, a samozřejmě komodity. Fond rovněž zahrnuje různé varianty strategií a měnového zajištění.

Defenzivní, ne medvědí

Akcie z portfolia

To je způsob, jak popsat GMG Beta fond. "Lidé čím dál častěji ignorují dobré zprávy. Subjekty na trhu, a do určité míry i média, se zaměřují hlavně na negativní zprávy. Snažíme se peníze zhodnotit a nechováme se striktně podle medvědích zásad," říká Pursche.

Fond v tuto chvíli věří americkým akciím - celých 45 procent portfolia je zainvestováno na tomto trhu. Mezi největší zahrnuté firmy patří Apple, Cisco, IBM, Verizon nebo ExxonMobil.

Fond rovněž silně investoval do takzvaných měkkých zemědělských komodit. "Jsme opravdu nakloněni komoditám, jako jsou kukuřice a cukr. Myslím, že právě u těchto dvou zažijeme v budoucnu velký růst. Poptávka stále roste," uzavírá Pursche.

Zdroj: Yahoo!