Akcie: Žhavé růstové tipy z Wall Street
|

Akcie: Žhavé růstové tipy z Wall Street

Pod vývojem akciových trhů v uplynulém měsíci se skví krvavý podpis medvěda. Tábor jeho stoupenců tvrdí, že nejde jen o korekci, ale stojíme na počátku nového trendu. Býčí fanklub se zase opírá o zatím ještě stále proklamované slibné fundamentální zítřky globální ekonomiky. Po fiskálním flámu se ovšem do hospodářských zítřků především v eurozóně můžeme probudit s pořádnou kocovinou.

Korekce na trzích Býčí trh Světové akcie Akciové tipy
Světové akcie

A v té se, jak známo, nepracuje nejlépe. Poté, co jedna z již takřka pověstných španělských spořitelen, tzv. "cajas", požádala o finanční injekci v objemu cca třetiny celého fondu země určeného na sanaci bankovního sektoru, Evropa opět hoří, rizikové prémie rostou a ve spekulativní rovině se začíná skloňovat alarmující výraz "evropská finanční krize".

Investoři si unisono kladou otázku, kolik kostlivců se v evropských trezorech ještě skrývá. Každý nový problém tak není jen separátním dramatem na řecké či španělské pláži, ale dalším úderem do tváře společné evropské měny, akciových trhů i ochoty riskovat.

Není těžké domýšlet důsledky ztíženého přístupu k úvěrům a jejich vyšších cen na prahu konjunktury.

Wall Street - bude těžit ze slabého eura?

Část investorů může napadnout regionálně restrukturalizovat svá portfolia a přes nynější kurz eurodolaru sázet na dlouhodobě slabé euro a poohlédnout se po investici v zahraničí – třeba právě na Wall Street. Připravili jsme několik investičních tipů podle monitoringu investičních doporučení CNBC pro zámořské tituly. Kritériem výběru byl růstový potenciál titulu na bázi relace průměrných cílových cen analytiků a aktuální tržní ceny koncem května tohoto roku.

Býčí doporučení od CNBC

Nejzajímavější jsou pochopitelně potenciální růstové štiky, vybrali jsme proto tituly s 50- a více procentním býčím prostorem.

První polovina soupisky tedy nabízí zajímavá jména.

Další investiční tipy najdete v článku na serveru ipoint.cz