Akcie, jejichž kurz se může brzy zdvojnásobit
|

Akcie, jejichž kurz se může brzy zdvojnásobit

5 dolarů za akcii se může zdát málo. V nedávné době, kdy trhy prudce padaly, nebyly tyto ceny výjimkou. V současnosti je tomu jinak. Levné akcie stále existují, ale jejich další vývoj není pro investory tak jednoznačný.

Farmacie Světové akcie

Touha po dvojnásobném zisku je u investorů velice silná. Pokud se nám podaří najít levnou akcii, je dost možné, že právě díky ní rychle vyděláme. Jak však vybrat tu pravou?

Najít akcie, které stojí pod 5 dolarů za kus, a přitom mají růstový potenciál, není vůbec snadné. Analýz je pramálo, ale i tak lze některé zajímavé tituly vybrat.

Orexigen Therapeutics

1. Orexigen Therapeutics

Akcie šplhají vzhůru po úspěšném soudním procesu, kde se vyvrátila žaloba uživatelů léku Contrave. Podle uživatelů těchto prášků se jednalo o placebo, ale testy prokázaly, že lék při správném užívání skutečně snižuje hmotnost o 5 až 10 procent.

Cena akcie: 5,2 USD

Cílová cena: 12,75 USD

Vývoj v roce 2010: -30,1 %

Doporučení: Dvě třetiny analytiků předpovídají akciím růst, a proto doporučují Orexigen k nákupu.

MediciNova

2. MediciNova

Akcie společnosti byly na vrcholu ke konci roku 2009. Poté přišla 15milionová půjčka od Oxford Finance na dofinancování vývoje léku proti astmatu. Firma se dostala v prvním čtvrtletí do ztráty, což se projevilo i na akciích, které začaly klesat. Od začátku července opět rostou a měly by udržet tento trend i do budoucna.

Cena jedné akcie: 4,84 USD

Cílová cena: 13 USD

Vývoj v roce 2010: -31,3 %

Doporučení: Všichni dotázaní analytici doporučují akcie k nákupu. Ty by měly během dalších let přidat až 183 procent. Biodel

3. Biodel

Akcie společnosti vyrostly na konci června poté, co firma oznámila pozitivní výsledky studie svých léků proti cukrovce. Biodel vyvinul novou formu inzulínového přípravku, který automaticky upravuje hladinu cukru v krvi.

Cena jedné akcie: 3,90 USD

Cílová cena: 16 USD

Vývoj v roce 2010: -10,1 %

Doporučení: Sedm z devíti analytiků doporučuje tuto akcii k nákupu. Podle odborníků by měla společnost začít prosperovat a v příštích letech přidat téměř 300 procent.

Cytokinetics

4. Cytokinetics

Farmaceutická společnost, která se specializuje na výrobu léků podporující svalovou soustavu. Akcie společnosti jsou z dlouhodobého hlediska ztrátové, jelikož dosahovaly ještě v roce 2004 16 dolarů. Z dnešních téměř 3 dolarů se však mohou podívat velmi blízko nedávným hodnotám, hlavně díky velmi dobrým výsledkům z testů nových léků.

Cena jedné akcie: 2,75 USD

Cílová cena: 11,50 USD

Vývoj v roce 2010: -5,5 %

Doporučení: Pět ze šesti analytiků doporučuje akcie k okamžitému nákupu. Podle všech zpráv by měla jejich hodnota vyrůst o 308 procent.

General Steel Holdings

5. General Steel Holdings

Akcie společnosti se propadly po ohlášení horších výsledků za první čtvrtletí. Hospodaření však nedosáhlo tak špatných čísel, jaká čekali analytici, a proto nebyl propad tak devastující. Ocelárna navíc odkoupila většinový podíl v Shanxi Meijin Energy Group za 64,7 milionu USD a v příštích měsících by se měla odrazit vzhůru. Ze všech zmíněných akcií má největší růstový potenciál.

Cena jedné akcie: 2,89 USD

Cílová cena: 19 USD

Vývoj v roce 2010: -34,5 %

Doporučení: Analytici se bez výjimky shodují na nákupu akcií GSH. Průměrné odhady hovoří o jejich budoucím růstu o 551 procent.

Zdroj: thestreet.com