Doug Kass: Příležitosti nejsou automatické a nejsou zadarmo
|

Doug Kass: Příležitosti nejsou automatické a nejsou zadarmo

Volatilita vládla roku 2011. Zvýšená kolísavost vyděsila mnoho investorů a traderů, a ti se proto raději zbavovali pozic v akciích. Naznačuje to ovšem také rally, která by mohla dominovat roku 2012. Řada investorů se chce na akciový trh vrátit. V současnosti pro to mají velice příznivé podmínky.

Investice Světové akcie
Doug Kass

Většina akciových titulů je podle Douga Kasse rozumně oceněna. Firmy navíc začaly zvyšovat své odhady pro růst zisku a tržeb. Ale všechno zatím stále není tak růžové, jak by se mohlo zdát. Na trzích panuje strach a nejistota.

Velká část investiční veřejnosti se kvůli složitému výhledu ekonomiky neodvažuje vstoupit na trh, i když je právě současné tržní prostředí pro vstup na trh ideální. Skýtá totiž více příležitostí než nástrah.

Uzdravování světové ekonomiky je nedokonalé a pomalé

Americká ekonomika se sice uzdravuje, ale rychlost jejího růstu je daleko za očekáváními analytiků. Nedokonalost a zranitelnost jsou ovšem již zahrnuty v cenách aktiv. Podle analytiků se tak do akcií vyplatí investovat.

Investoři by se však měli soustředit hlavně na trhy mimo Evropu, kterou v příštím roce čekají nelehké úkoly. Korporátní sféra je sice poměrně zdravá, ale evropským firmám vedeným bankovním sektorem situace v eurozóně bude ukrajovat velkou část růstu.

Špatná situace se může projevit i v USA. Tamní firmy jsou však podle odborníků z nejhoršího venku, což dokazují celý rok svými výsledky. Investiční příležitost proto nabízejí hlavně velké americké společnosti se silnou expozicí v zahraničí. Podle analytiků tyto investice představují ideální vyváženost rizika a návratnosti.

Citigroup: Rok 2012 bude patřit akciovým býkům, některé trhy mohou posílit až o 40 %

Zdroj: thestreet.com