Barron's: 10 akciových tipů do roku 2012
|

Barron's: 10 akciových tipů do roku 2012

Server Barron's každý rok doporučuje deset akcií, které by neměly chybět v portfoliu každého investora. Tipy na rok 2012 zahrnují několik stálic, ale i pár "libůstek".

Světové akcie Akciové tipy

Berkshire Hathaway

Sázka na Warrena Buffetta je sázkou na jistotu. Investory v Česku může mírně znepokojovat pouze cena akcie okolo 115 tisíc dolarů! kdo nechce investovat miliony za akcie "A", může zvolit akcie "B" za necelých 80 USD. Vztah mezi A a B je B = A : 1 500, takže čaroděj z Omahy myslí i na drobné investory.

MetLife

Pojišťovny mají na rozdíl od bank neustálý přiliv kapitálu od pojištěnců a vzhledem k tomu, že nenakupují dluhopisy, nehrozí kostlivci ve skříních.

Sanofi

Francouzská farmaceutická firma má portfolio léků velice vhodné pro americký trh. Zahrnuje léky na cukrovku, rakovinu a srdeční choroby.

Seagate Technology

Výrobce pevných disků ještě neřekl poslední slovo. Záplavy v Thajsku spláchly ze světa zhruba čtvrtinu produkce pevných disků. Nutno vědět, že hlavní škody utrpěly konkurenční Western Digital a Toshiba, Seagate má své továrny jinde.

Vodafone

Sektor veřejných služeb (telekomunikace a dodavatelé elektřiny) se obchoduje v SUA zhruba na 14násobku zisků očekávaných v roce 2012. proto by se měli investoři orientovat na akcie Vodafonu v Evropě, kde se obchodují se slevou oproti USA. Navíc nabízejí dividendu až 5 %.

Dalších pět tipů najdete na serveru Akcieatrhy.cz