Deutsche Bank doporučuje na rok 2012 těchto sedm akcií
|

Deutsche Bank doporučuje na rok 2012 těchto sedm akcií

Krize v Evropě se bude řešit ještě dlouhé měsíce, podle všeho v ekonomické recesi. Myslí si to i akcioví analytici Deutsche Bank. Ti předpovídají v příštím roce propad evropských akciových trhů a snižující se podíly evropských firem na trzích v zahraničí. Přesto našli několik evropských akcií, které stojí za to sledovat a zařadit je do portfolia.

Krize Sektory Evropské akcie

SAP

Německá firma vyrábějící software, který se používá k plánování podnikových zdrojů. I když společnost čelí rostoucí konkurenci, je stále světovým lídrem.

Průměrná roční návratnost akcií firmy za poslední 3 roky se vyšplhala na 22 % a tržní kapitalizace dosahuje 70 miliard dolarů.

SAP

Royal Dutch Shell

Tento ropný gigant dosahuje tržní kapitalizace přes 220 miliard dolarů. Je to jedna z největších integrovaných ropných společností na světě. Zabývá se průzkumem, těžbou a celkovým rafinérským provozem.

Úkolem firmy je soutěžit s ostatními ropnými velikány o zbytky černého zlata na celém světě. Průměrný roční výnos od roku 2009 se dostal na 16 %, navíc Shell vyplácí skoro 5% dividendu.

Royal Dutch Shell

SKF

Tato švédská firma je významným výrobcem válců, kuličkových ložisek a těsnění. Dodává své výrobky do několika průmyslových odvětví, od automobilek po těžší průmysl.

SKF má 3,18% předpokládaný dividendový výnos a průměrný roční výnos za poslední 3 roky dosáhl 44 %.

SKF

William Demant

Tato dánská firma se zabývá vývojem, výrobou a prodejem elektorniky a dalších sofistikovaných výrobků využívaných v komunikaci, například naslouchátek, lékařských diagnostických přístrojů a osobních komunikačních zařízení.

Tržní kapitalizace dosahuje 4,6 miliardy dolarů.

William Demant

Telenor

S tržní kapitalizací 27 miliard odlarů se jedná o největšího telekomunikačního operátora v Norsku s velkou působností v celé Skandinávii.

Průměrný roční výnos akcií firmy se za poslední tři roky pohybuje okolo 48 %.

Telenor

AMEC

Britská společnost s historií delší než 160 let. Zasahuje do mnoha oblastí podnikání, od stavebnictví a strojírenství po poradenství, energetiku nebo životní prostředí.

Průměrný roční výnos akcií AMEC od roku 2009 dosahuje 32 %, tržní kapitalizace je 3,2 miliardy dolarů.

AMEC

Swatch

Tato švýcarská hodinářská firma je známá po celém světě. Její hodnota dosahuje téměř 600 milionů dolarů. Kromě hodinek prodává i klenoty a elektronické komponenety.

Od doby, kdy se akcie společnosti začaly obchodovat, klesly o 8,4 %.

Swatch Group
Zdroj: thestreet.com