Nezapomínejte na akcie ze zemí BRIC!
|

Nezapomínejte na akcie ze zemí BRIC!

Brazílie, Rusko, Indie, Čína - země skupiny BRIC, kterým analytici pro další rok dávají velké naděje. Jen podle ratingové agentury Fitch by měl hospodářský růst v těchto zemích dosáhnout v příštím roce 6,3 %, a v roce 2013 dokonce 6,6 %. Podle odborníků se bude dařit i jejich akciím, které letos například za americkými výrazně zaostaly, a proto by měli investoři zvážit jejich zařazení do portfolií.

Sektory Světové akcie BRICS
Brasil Foods

10. Brasil Foods

Potravinářská společnost s portfoliem více než 3 000 výrobků z masa, mléka a dalších potravin pod různými značkami. Společnost provozuje 60 závodů v Brazílii a 3 v zámoří a má 24 zahraničních obchodních zastoupení.

Z 10 analytiků 6 doporučuje akcie k nákupu, další 3 doporučují akcie držet. Průměrná 12měsíční cílová cena je 23,36 USD za akcii.

Tata Motors

9. Tata Motors

Největší indická automobilka, čtvrtý největší výrobce nákladních vozů a třetí největší výrobce autobusů na světě. Kromě automobilového průmyslu zasahuje Tata a její dceřiné společnosti i do strojírenství a výroby stavebních strojů.

Z 53 analytiků pokrývajících akcie firmy je doporučuje k nákupu 74 %, 19 % je doporučuje držet. Cílová cena lehce přesahuje 20 USD za akcii.

Netease.com

8. Netease.com

Čínská internetová společnost zabývající se vývojem aplikací, služeb a dalších technologií pro internet v Číně.

Z 26 analytiků pokrývající akcie Netease je doporučuje k nákupu 85 %, zbytek je doporučuje držet. Cílová cena na dalších 12 měsíců je nastavena na 58,80 USD.

Telefonica Brasil

7. Telefónica Brasil

Jeden z největších telekomunikačních operátorů s více než 264 milionů uživatelů ve více než 25 zemích. Poskytuje pevné linky, mezinárodní a meziregionální komunikaci a multimediální komunikační služby.

Na akcii nejsou prodejní doporučení - 82 % analytiků doporučuje titul kupovat, zbytek držet. Průměrná cílová cena na příští rok je 31 USD.

TIM Participaçoes

6. TIM Participações

Brazilská holdingová společnost působí prostřednictvím dceřiných společností TIM Celular a Intelig Telecomunicações v telekomunikačním segmentu. Jedná se o mobilní, pevné a další telekomunikační služby a přenos dat. TIM vlastní více než 450 sítí, které jsou k dispozici ve 200 zemích světa.

Ze 13 analytiků pokrývající akcie TIM je doporučuje k nákupu 92 %, zbytek doporučuje akcie držet. Průměrná cílová cena na příštích 12 měsíců se pohybuje okolo 33 USD.

Mobile Tele Systems

5. Mobile TeleSystems

Ruská společnost ze sektoru telekomunikací nabízí mobilní a fixní hlasové služby, širokopásmové připojení, placenou televizi a další služby. Společnost poskytuje služby více než 100 milionům mobilních zákazníků. MBT byla udělena licence v Rusku, Ukrajině, Uzbekistánu, Turkmenistánu, Arménii a Bělorusku.

Akcie doporučuje k nákupu 71 % dotázaných analytiků. Průměrná cílová cena na příští rok se dostala na 21,07 USD.

VanceInfo Technologies

4. VanceInfo Technologies

Čínská firma ze sektoru IT. Soustředí se na vývoj a výrobu softwaru. Působí ve třech obchodních divizích: výzkum a vývoj, outsourcing a služby IT.

Ze 14 analytiků pokrývající akcie této společnosti je doporučuje k nákupu 71 %, dalších 21 % doporučuje titul držet. Cílová cena na příští rok se pohybuje lehce pod 15 USd.

Embraer

3. Embraer

Firma vyrábí letadla. Dodává i letouny brazilskému vojenskému letectvu a ozbrojeným silám v Evropě, Asii a Latinské Americe. Také nabízí řadu byznysjetů pro movité podnikatele.

Podle analytiků stojí za to zahrnout akcie společnosti do portfolia. Z 23 je doporučuje 67 % k nákupu, zbytek doporučuje držet. Průměrná cílová cena na příští rok je 35,85 USD.

Baidu.com

2. Baidu.com

Čínský internetový vyhledávač poskytující informace, včetně webových stránek, zpráv, obrázků a multimediálních souborů. Společnost nabízí i online marketing zahrnující malé a střední podniky nebo dceřiné společnosti nadnárodních korporací.

Z 33 analytiků pokrývající akcie Baidu je doporučuje 88 % k nákupu. Průměrná cílová cena na příští rok se pohybuje kolem 190 USD.

Sohu.com

1. Sohu.com

Další zástupce Číny, tentokrát ze sektoru on-line médií, her a mobilních služeb.

Akciím společnosti analytici věří, 70 % z nich je doporučuje k nákupu. Cílová cena 81,27 USD slibuje zhodnocení o zhruba 70 %.

Zdroj: thestreet.com