9 nejlepších technologických akcií na rok 2012 podle Goldman Sachs
|

9 nejlepších technologických akcií na rok 2012 podle Goldman Sachs

Analytici Goldman Sachs věří technologickému sektoru, který letos zatím ztrácí okolo 4 procent. Našli devět akcií, které by měly v roce 2012 předvádět solidní výkony.

Technologie Světové akcie
Aeroflex Holding

Aeroflex Holding

Cílová cena: 14 USD

Společnsot vyrábí komponenty do bezdrátových komunikačních systémů. Je to volatiliní titul, který v letošním roce přišel o více než 30 % hodnoty.

Analytici Goldman Sachs firmě věří. Podle nich je totiž budoucnost firmy v silném růstu 4G sítí. To by mělo vést k více testováním a zakázkám a pro společnost by mělo být snažší dosáhnout stanovených cílů. Navíc je Aeroflex jedním z kandidátů akvizice. Pokud by k ní došlo, akcie by zareagovaly prudkým růstem.

Apple

Apple

Cílová cena: 520 USD

Přes obdivuhodný vývoj akcií (za posledních 10 let přidává Apple v průměru 43 procent ročně) jsou analytici do budoucna stále velmi optimističtí.

Firmě podle nich pomůže poslední čtvrtletí roku, hlavně pak prosinec a předvánoční nákupní horečka. iPhone 4S by se měl prodávat lépe než kdykoli dříve, na což budou reagovat i akcie.

EMC

EMC

Cílová cena: 29 USD

Společnost se specializuje na hardware a software pro servery a uchovávání dat. Největší příležitostí by mělo být uchovávání dat na internetu online, bez externích disků.

Firma od roku 2006 do roku 2010 zažila impozantní růst, kdy se jí příjmy každoročně zvyšovaly o 11 %. A to by podle analytiků mělo pokračovat.

NCR

NCR

Cílová cena: 22 USD

Společnost je největším světovým dodavatelem bankomatů a prodejních terminálů. Její akcie vzrostly v tomto roce o téměř 15 %. Tržní kapitalizace přesahuje 2,5 miliardy dolarů.

V souvislosti s růstem ve třetím čtvrtletí zvýšila společnost odhad na celkový růst zisku a tržeb.

Oracle

Oracle

Cílová cena: 39 USD

Firma je předním dodavatelem databázových systémů pro řízení podniků a podnikových aplikací. Společnosti pomohla hlavně akvizice Sun Microsystems v roce 2010.

Akcie firmy jsou letos díky poslednímu týdnu v mírném plusu, v záporu ovšem byly trochu neprávem. Goldman Sachs firmě věří, dlouhodobě je to jedna ze stabilnějších technologických firem v "první lize".

Qualcomm

Qualcomm

Cílová cena: 65 USD

Společnost vyvíjí a poskytuje licence pro bezdrátové technologie a vyrábí polovodiče pro mobilní telefony. V této oblasti má několik klíčových patentů.

Akcie letos posílily skoro o 10 %, Za poslední tři roky v průměru vynášejí 18 %.

Synchronoss Technologies

Synchronoss Technologies

Cílová cena: 37 USD

Firma poskytuje transakční služby a řízení komunikace. ConvergenceNow platformu využívá většina poskytovatelů bezdrátových služeb ve Spojených státech. Ve třetím čtvrtletí zaznamenala firma 67% nárůst zisku.

Akcie společnosti letos zhodnotily o 15 %, v průměru jsou za poslední tři roky mezi hvězdami sektoru se 60% zhodnocením.

Visa

Visa

Cílová cena: 110 USD

Visa je světově známou značkou. Výrobce platebních karet usnadňuje autorizaci, clearing a vypořádání platebních transakcí.

Akcie Visy jsou letos mezi nejlepšími "velkými" tituly, posílily o téměř 40 %. Firmě věří i Warren Buffett, který ve třetím čtvrtletí do společnosti významně investoval.

WMware

VMware

Cílová cena: 125 USD

Společnost je největším světovým dodavatelem softwaru pro virtualizaci operačních systémů pro servery. Více než 80 % firmy vlastní EMC. Ve třetím čtvrtletí vyskočily příjmy společnosti o 32 %, zatímco čistý zisk se zdvojnásobil na 178 milionů dolarů.

Akcie VMware v roce 2011 přidaly přes 10 %. V posledních třech letech je trend ještě pozitivnější, když je průměrné zhodnocení přes 60 %.

Zdroj: thestreet.com