NWR: Kdy a jak bude vyplacena dividenda?
|

NWR: Kdy a jak bude vyplacena dividenda?

Představenstvo společnosti NWR navrhlo výplatu dividendy za druhou polovinu roku 2010 ve výši 0,21 EUR na jednu akcii. Akcionářům bude tato dividenda vyplacena 15. dubna 2011. Spolu s pololetní dividendou ve výši 0,22 EUR, která byla akcionářům již vyplacena v říjnu minulého roku, dosahuje celková dividendová výplata za rok 2010 0,43 EUR na jednu akcii.

NWR Uhlí a koks Akcie ČR
NWR - harmonogram výplaty dividendy

NWR stanovila 9. březen 2011 za první den obchodování akcií společnosti bez nároku na dividendu za rok 2010 shodně na londýnské, pražské i varšavské burze. Rozhodným den pro výplatu dividendy za loňský rok je 11. březen 2011.

Dividenda NWR byla oznámena v eurech, ale akcionáři si mohou zvolit výplatu v korunách, britských librách, eurech či polských zlotých, píše se ve zprávě NWR. Pokud akcionář nevyjádří konkrétní volbu, bude se dividenda vyplácet v librách šterlinků.

Praxe z minulých výplat dividend NWR (za rok 2008 a za první pololetí 2010) však mluví jinak. Také podle první reakce Centrálního depozitáře cenných papírů bude opět výchozí měnou pro výplatu dividendy CZK.

Výše dividendy k výplatě v librách šterlinků, českých korunách a polských zlotých bude určena podle směnného kurzu k euru platného k 4. dubnu 2011.

Časový harmonogram výplaty dividendy za druhou polovinu roku 2010:

Aktuální kurz akcií NWR sledujte zde