Krátkodobý výhled na české akcie: únor 2011 - Telefónica, PM ČR, Pegas, CETV, Fortuna
|

Krátkodobý výhled na české akcie: únor 2011 - Telefónica, PM ČR, Pegas, CETV, Fortuna

Potenciál a riziko konzervativních a dividendových akcií v systému SPAD včetně Fortuny a akcií mediální společnosti CME pro následující týdny.

PFNonwovens (dříve Pegas Nonwovens) CME (CETV) Akcie ČR CETV Fortuna
Telefónica 02

Telefónica O2 C. R.

V lednu se na titulu objevila větší poptávka a titul se přehoupl přes 400 Kč poté, co se pohyboval kolem 380 Kč. Nadále platí, že se akcie obchoduje s velmi zajímavým dividendovým výnosem kolem 10 %. Navíc mu lehce nahrává situace v regionu, kdy TPSA (16,1 PLN) řeší soudní spory kolem svých zahraničních tržeb (prohrálo spor o přibližně 1,1 PLN/akcii) a Matav kvůli novým daním v Maďarsku byl více pod tlakem (spíše ke konci roku 2010 a začátkem 2011).

Výsledky 18. 2. by neměly přinést větší překvapení. Nadále očekáváme pokles v obou telefoniích. Další agresivní nabídky na vysokorychlostní internet jen naznačují, že i tento segment bude již pod tlakem (konkurence cenou). Dříve se jednalo o jeden z mála rostoucích segmentů ve fixní telefonii. Mohl by zaznít návrh managementu na výši dividendy za rok 2010. Naše očekávání je 40 Kč na akcii (zhruba 10% hrubý div. výnos).

Současné ceny kolem 410 Kč na akcii již neposkytují ani širší prostor vůči naší cílové ceně 430 Kč, a tudíž jsme na titul neutrální. Nadále platí, že velmi solidní dividendový výnos může přilákat defenzivní investory. V tomto smyslu je pro titul potenciálně nepříznivé zvyšování úrokových sazeb v ČR, které očekáváme v průběhu roku. Nicméně daný potenciální vliv vnímáme jako omezený vzhledem k velkému rozdílu mezi současnou sazbou a div. výnosem - nejvyšším v regionu.

Philip Morris ČR

Philip Morris ČR

Rok 2011 by mohl být výjimečně dobrý díky zvyšování cen bez vlivu daní. V současnosti očekáváme, že hrubá dividenda za rok 2010 bude na úrovni zhruba 850 Kč, tedy výnos na současných cenách kolem 7,1 % hrubého. Nicméně při zvýšených cenách za rok 2011 i při kompenzaci na nákladové straně můžeme pravděpodobně růst i s výší dividendy.

Otázkou v tomto případě zůstává, jak moc bude zasažena všeobecná poptávka po cigaretách v ČR, kdy odbyt v tuzemsku klesá (dle konkurenta Imperial Tobacco údaj za rok 2010 je celkový trh -0,5 % na 19 mld. ks cigaret). Samozřejmě růst cen vývoji poptávky nepomáhá i přes nízkou elasticitu u tohoto zboží. Z těchto důvodů zůstává náš názor na titul víceméně neutrální s tím, že se hrubý dividendový výnos za rok 2011 pravděpodobně lehce vylepší. Nadále pro tento rok zůstává nerozkryto, jak bude lokální PMČR využíván pro ostatní exporty, díky nimž zvýšil kapacitu a vynaložil poměrně výrazné investiční náklady. Nerealizace a nevyužití nových kapacit by mohlo být negativním impulzem. Tento scénář spíše neočekáváme, protože by nám to přišlo nelogické.

Nadále je PMČR defenzivní titul se zajímavým dividendovým potenciálem. Pro letošní rok počítáme se zhruba 7,1% hrubým dividendovým výnosem. Větší zájem se dá předpokládat ke konci března, kdy budou vidět data za celý rok (1. 4.), z čehož vyplyne i větší zpřesnění odhadu výše dividendy. Neočekáváme výraznější tlak na cenu směrem výše, protože se domníváme, že současné ceny jsou adekvátní. Rovněž relativní srovnání poukazuje na adekvátnost současných cen.

Fortuna

Fortuna

Konec roku byl ve znamení návratu akcií nad 100 Kč. Investory přilákal zpět dividendový výnos a zprávy kolem Sazky, které mohou potenciálně mít pozitivní vliv i na Fortunu.

Tento scénář však spíše nepodporujeme. Titul si teprve musí najít analytickou a investorskou veřejnost/publicitu.

Z dlouhodobého hlediska jsme na titul pozitivní poté, co si ho najdou dlouhodobí dividendoví hráči, a společnost bude dodávat patřičný očekávaný fundament. Naše cílovka je 127 Kč. pegas nonwovens

Pegas Nonwovens

Titul zůstal opětovně víceméně bez zájmu investorů a nadále se obchoduje na úrovních kolem 450 Kč. Žádné nové zprávy se na titulu ani neočekávají. Pro únor očekáváme, že titul zůstane spíše mimo dění, větší zájem se přesune až na březen, kdy budou zveřejněna čísla za 4Q. Zde očekáváme splnění stanovených plánů společnosti.

Domníváme se, že je titul dostatečně fundamentálně silný, navíc se solidním dividendovým potenciálem na úrovni kolem 5 % hrubého. Překvapení na poli akvizic je rovněž stále ve hře.

CME

CETV (CME)

Titul se neustále zmítá pod tlakem z obou stran a leden byl ve znamení boje o 20 USD hranici. Nicméně kvůli silnému posilování domácí měny se v korunovém vyjádření posouvá stále níže a protíná i 350 Kč hranici, kterou jsme viděli v době rebalancování indexů MSCI. Poslední lednový den byl pro titul ve znamení realizace nucených prodejů, tedy tlaku na úrovně 310 Kč.

Fundamentálně se objevila zpráva o ratinzích televizí za 4Q. Ten kvůli poklesu stanic CME v ČR (z 45,5 % na 39,5 % za TV Nova a Nova Cinema) prozatím nevypadá příliš přívětivě. Tento signál nás potenciálně může upozornit na případné riziko nedodržení plánů pro 4Q, které jsou díky slabším číslům za 3Q poměrně ambiciózní. Kvůli tomuto riziku jsme lehce opatrní pro nadcházející výsledky (23. 2.). Bližší pohled přineseme v následujících dnech, kdy doupravujeme odhad dle aktuálních dat. Avšak současné ceny dle našeho názoru tento fakt již reflektují.

Aktuálně se titul obchoduje spíše technicky. Z pohledu USD se pohybujeme na hranici 20 USD a vyčkávání je již poměrně dlouhé. Vzhledem k výše zmíněným faktům se však domníváme, že potenciálně můžeme krátkodobě vidět i lehce nižší ceny, které následně mohou znamenat příležitost.