Těchto pět akcií nepřežije léto
|

Těchto pět akcií nepřežije léto

Letní měsíce znamenají pro většinu akciových titulů přechod na nižší rychlostní stupeň. Defenzivní investoři na trhu převládají a tento trend by měl vydržet minimálně do září. Z jednotlivých titulů, kterým se nebude v následujících měsících dařit, se dají vybrat takové, které by individuální investoři ve svých portfoliích rozhodně neměli mít vůbec. Uvedené akcie by podle technické analýzy i fundamentů měly přes léto padat hodně strmě.

Nemovitosti Uhlí a koks Světové akcie

Arch Coal

Arch Coal

Společnost snížila pro letošní rok odhad celkového objemu vytěženého uhlí. Podle analytiků se ceny uhlí budou do konce roku ubírat směrem dolů. Cílová cena na dalších 60 dní je 22 dolarů za akcii.

Fifth Third Bancorp

Fifth Third Bancorp

Tato finanční společnost má celkem 4 divize: komerční bankovnictví, spotřebitelské úvěry, investiční poradenství a stovky poboček. V polovině května několik ratingových agentur snížilo výhled právě na lokální finanční instituce, kam spadá i Fifth Third Bancorp. Podle analytiků by mohly akcie společnosti klesnout až na jednocifernou hodnotu.

Kellogg

Kellogg

Firma trpí cenami zemědělských komodit a nelehkou ekonomickou situací. Profesionálové se akcií zbavují už dávno, veřejnost by měla následovat právě během léta. Akcie mají rapidní pokles za sebou, ale do konce roku by se mohly podívat až pod 40dolarovou hranici.

Lowe’s

Lowe’s

Sektor stavebnictví na tom není ve Spojených státech zrovna nejlépe. Firma Lowe’s tím trpí a akcie si procházejí složitým obdobím. Půjčky na domy a na novou výstavbu se nezlepšují a ani během léta by neměla nastat zásadní revoluce. Do konce léta by akcie společnosti měly klesnout k 20 dolarům. Do konce roku by to měl být pokles až na 10 dolarů za akcii.

Pier 1 Imports

Pier 1 Imports

Velkoobchod s nábytkem a veškerým interiérovým zařízením je na tom podobně jako většina firem, které mají co do činění s nemovitostmi. Společnost má přes tisíc poboček ve Spojených státech, Kanadě a Portoriku. Výprodej tlačí na akcie společnosti, ty by se měly během následujících měsíců propadnout pod 10 dolarů. Do konce roku by pak měly ubrat dalších zhruba 5 dolarů.

Zdroj: InvestorPlace.com