"Ulice se probouzí a prodává" -  je čas nakupovat?
|

"Ulice se probouzí a prodává" - je čas nakupovat?

Koupíte-li si jakékoliv ranní noviny, všude na Vás hned v úvodu svítí nadpisy ohledně finanční krize. A to znamená jen jediné, panika je tady. A tak do hry vstupuje další hráč tzv. "ulice", jak se říká drobným investorům.

Panika na trzích
Panika při obchodování - ilustrační foto

Články popisující prudké propady burzovních indexů, katastrofické předpovědi nejbližších dnů a měsíců, neschopnost politiků dosáhnout dohody, snižování ratingu nejvyspělejší ekonomiky světa, jeden katastrofický scénář za druhým.

Pod touto kampaní se nelze divit, že mnozí drobní investoři ztrácejí trpělivost a začínají téměř panické výprodeje stylem "prodej, co můžeš".

A trhy to názorně dokazují: index S&P 500 klesl za 14 dnů o více než 10%, německý index DAX o téměř 17%, což představuje obrovské tržní pohyby.

Na druhou stranu jedna z pouček profesionálního investora zní: "Prodává-li "ulice" nastává čas nakupovat". A tak bez ohledu na to, jestli trhy ještě budou pokračovat ve svých propadech, nebojte se začít nakupovat, čas již nastává….

Snad jen pro obezřetnost, nekupujte akcie za celou svou volnou částku, ale nákupy si postupně rozložte v čase. Tato odvaha se Vám mnohonásobně vrátí….